poster

Sedmipírek (TV film)

Pohádka

Československo, 1985, 61 min

 • Monoxid
  ****

  Na studiovou pohádku vážně kvalita... Možná, že kdybich ji poprvé viděla tak před patnácti lety a ne až dnes, byla by jedna z mých oblíbených. Krásné kostýmy, prostředí, herci, kteří opravdu hrají... S tím dnešním pozapomínáním na pohádky musíme něco udělat... A je tam TOLIK poučných věcí! Dědičnost, spravedlnost, (ne)napravitelnost, spokojenost, ušlechtilost... ohledně toho i spousty dalších věcí vám tahle pohádka může rozšířit obzory... Možná Dáda mi tam trošičku vadila. Ale jako dítě bych i tu její strojenost nadšeně zhltala.(22.1.2012)

 • honz
  ****

  Velmi pěkná a zdařilá televizní pohádka, ze které dýchá ta patřičná atmosféra středověkého příběhu, obestřeného tajemstvím původu hlavní postavy. Napínavý děj, střídající se prostředí chudáků, zlodějů i královského paláce a nakonec rozuzlení, kdy vyjde najevo záhada nevyjasněné minulosti Sedmipírka zloděje - pohřešovaného prince. Velmi dobrý A. Navrátil i D. Patrasová a skutečný král Vladimír Ráž.(26.1.2012)

 • Karlos80
  ***

  Na televizní pohádku docela dobré a celkem i zdařilé. Starší pohádky holt v sobě nezapřou, takovou tu svojí starou líbivou opravdu pohádkovou atmosféru, kdy se ještě uměli dělat kvalitní a řemeslně více než zdařilé filmečky. Krásná byla i hudba, a po herecké stránce až na pár vyjímek v podobě jakési ho přehrávání to také ušlo. Pan Ráž v roli krále tomu ovšem dal teprve takový ten pravý pohádkový nádech, nejen svým zjevem ale také svým charismatickým hlasem a hlavně svým vžitím do své role co se týče její ztvárněním. 2,5/5*.(25.2.2007)

 • honajz
  ***

  Svatopluk Matyáš jako Hubert je zde skvělý, mladická rozesmátost Tondy Navrátila to celé prosvětluje, jen možná princeznu mohli vybrat nějak líp - přece jen Dáda tady vypadá jak Tondova starší sestra a moc jim ten jejich románek nevěřím. I by se mi líbila kratší stopáž, občas z toho ta vatová výplň čouhá. A ta ruční kamera taky nebyl nejšťastnější nápad. Na druhou stranu skvělá výprava a kulisy, chytře promyšlený scénář a profesionální herecké výkony i ve vedlejších rolích. A písnička "miluji prince Kristiána" je dostatečně vlezlá. :-)(27.11.2017)

 • Rockerman
  ****

  Tuto už 27 let starou pohádku jsem viděl včera poprvé a byl jsem mile překvapen. Velmi nápaditá, neprvoplánová pohádka s poněkud složitějším dějem se mi moc líbila. Je to spíše pro starší děti nebo takové, jako já, kdy už se opět stáváme dětmi. Natočeno to bylo tak, jak jim možnosti té doby dovolovaly. Velmi dobré výkony herců (např. V.Ráž to je rozený král) a krásná "Dáda" Patrasová navrch, co si člověk může přát víc?(23.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace