Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

Botič

Mrtvá nevěsta Tima Burtona v laciném thrilleru, který nenabízí nic víc, než obnaženou Christinu Ricci a útočí tak na divákovy slabé stránky, kdy čím víc teče z hrdinčina odhaleného hrudníku krve, tím lépe. Ale jelikož jsem kategoricky odmítl odložit svůj mozek do skleničky vedle televize a nechal se primitivně bavit - dostal jsem po právu hloupou rutinní báchorku s nesympatickými a stupidně uvažujícími postavami, které si svůj osud zaslouží. Nemám rád tenhle druh filmu, kdy je hned po prvních deseti minutách jasné, kam se bude děj ubírat. Bez veškerého mystička a momentu překvapení s blížícím se koncem přichází na scénu šokující závěr, aby mohl zamaskovat výslednou plytkost, povrchnost a dějovou prázdnotu. A nebo, což je snad ještě horší - ukazuje hloupost středostavovského Američana dle hesla: jak lvové bijem o mříže. Děsivější, než Christina se srdcem na dlani. Neskutečná ztráta času. ()

Spooner

Celkem nevýrázný misteriózní thriller, který slibný námět nevyužívá tolik, jako by si zasloužil. On ho vlastně nevyužívá celkem vůbec a celý to směřuje tak nějak odnikud nikam. Atmosféra filmu funguje hlavně ze začátku, kdy většinu sledujeme jen charismatického a nepředvídatelného Neesona a jeho mrtvoly. Jenže časem, kdy už vám je jasné, jak že to vlastně skončí, přestává atmosféra fungovat úplně a zaslůhu na tom má hlavně dementní linie okolo ubrečenýho Justina Longa. 40% ()

hellstruck

I'm glad I'm dead. Děj se točí kolem majitele ústavu,který si myslí,že je Bůh a dokáže mluvit s mrtvými. Psychopata zahrál vážně přesvědčivě a dokonce mě i trochu děsil. Díky houstnoucí atmosféře filmu jsem byla po celou dobu napjatá a tak trošku jsem doufala v happy end, který se nakonec bohužel nekonal. Ohromila mě i Christina Ricci, i když o svých hereckých kvalitách mě přesvědčila už dávno.. ()

Sobis87

Škoda, že Agnieszka Wojtowicz-Vosloo (uf…) zcela nezužitkoval slibný námět, nepřitlačil více na atmosféře a ještě větší škoda je, že to celé zrežíroval tak neinvenčně a unyle. Ústřední nápad je originální, nechybí mu patřičná dávka mystéria, divák bohužel onu velkou pointu odhalí dříve, než by se z dramaturgického hlediska slušelo a scénář s tímto tématem celkově tzv. klouže po povrchu. Takový příběh přímo volá po hlubší psychologii, avšak jednání postav je čistě žánrové a vykreslení jejich charakterů strohé. Filmu se však upsali prověření herci Liam Neeson, Christina Ricci a Justin Long, kteří celou podívanou v krizovějších momentech s přehledem drží nad vodou. After.Life není ani v rámci žánru ničím objevným, ale nedalo by se říct, že by ten film vyloženě nudil a rozhodně se jedná o nadprůměrnou záležitost. ()

gogo76

Liam Neeson kráča z filmu do filmu a karta mu ide.Tento komorne ladený soft horor síce dieru do sveta neurobil, ale určite kladie zaujímavé otázky a odpovedí dostaneme možno viac akoby sme chceli. "Si mŕtva"..."Nie som mŕtva"...Tieto vety tvoria základnú kostru príbehu, na ktorú tvorcovia nabaľujú množstvo detailov a tým divákov rozdeľujú na dva tábory. Nie, nie na chlapov s nabitými búchačkami a ..., to bol iný film. Jedna skupina bude s Ch. Ricci a druhá sa stotožní s verziou L. Neesona. Obidva verzie sa dajú počas filmu spochybňovať, pretože vždy nás dej niečím prekvapí a poviete si, ale veď...Často sa budete cítiť ako na váhe. Typickým príkladom je scéna, v ktorej chlapec vidí v okne "mŕtvu" Annu a o pár minút neskôr pochováva živé kuriatko do zeme...Takto nejako sa s nami tvorcovia hrajú a mne to vôbec nevadilo. Práve naopak. Film nenaženie strach, ale prekypuje komornou atmosférou s príchuťou číhajúcej smrti. Možno aj preto nahota Ch. Ricci nepôsobí dráždivo, ale skôr ju beriete ako prirodzenú súčasť odchodu z tohto sveta. Neviem kto ako, ale ja som celý čas pevne stál na strane L. Neesona. Však, prečo by to robil? Tak sympaticky záhadný pán...70%. ()

• Ve scéně, kdy Eliot (Liam Neeson) sundává oblečení z těla mrtvé Anny (Christina Ricci), má na sobě Anna punčochy, kdežto v dalším záběru punčochy chybí. (Bobik99)
  • Film bol natočený za 25 dní, na prelome novembra a decembra 2008. Premiéru mal však až v novembri 2009 kvôli bližšie neurčenej prestávke vedúceho strihu trvajúcej niekoľko mesiacov. (Abiosis)

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)