Reklama

Reklama

Legenda o upírech

Obsahy(1)

V 17. století, když Maďarsko válčí s Turky, obyvatelé jedné malé vesnice v Karpatech čelí zlu hraběnky Elizabeth Bathoryové, obviněné z toho, že se koupe v krvi panen. Hrabě Thurzo uvězní hraběnku v klášterní věži. Příběh pokračuje v současnosti. Keith píše knihu o hraběnce Bathoryové a cestuje přes Maďarsko se svými přáteli do míst, kde hraběnka žila. Když zkouší nalézt onen klášter, potkává nádhernou a svůdnou Elizabeth, která je provádí po okolí kláštera. Keith a Elizabeth se do sebe zamilují. Poté mají dopravní nehodu, díky níž dojde k velkému šokujícímu odhalení. (videofil)

(více)

Recenze (30)

Fingon 

všechny recenze uživatele

Zábavný film půjčující si jméno Alžběty Báthoryové a některých z jejího okolí, doplněný o cestování mezi různými dimenzemi (což se několikrát během filmu projeví jako deja vu) a neskutečně přehrávajícím Christopherem Lambertem. Ireně A. Hoffman to v bílých šatech s podprsenkou ven docela sekne, škoda jen, že film s ubíhající stopáží ztrácí na zábavnosti i zajímavosti. Ale na 22% bych to neviděl, viděl jsem daleko horší věci. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Laciná variace na příběh o hraběnce Báthoryové pohrávající si s nesmrtelností její i jejího soka palatina Thurza. Režisér Jenö Hodi film také produkoval a jako hlavní hvězdu získal už dávno lesku zbaveného Christophera Lamberta. Přesto pro zájemce takový film spojující mysteriózní prvky a road movie pro náctileté může být zajímavým příspěvkem k tématu Báthory. To je samo o sobě v hledáčku filmařů už od 50. let a do dnešních dnů se dočkalo neuvěřitelných způsobů interpretace od pokusů o realistický pohled z posledních let (Jakubisko, 2008 nebo Delphy, 2009) až po hammerovské monster filmy (Sasdy, 1971) a akční horory podle videoher (Bell, 2006). ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Je docela paradox, když vidím, že film stál kolem šesti milionů , spolupracovali na něm lidé ze čtyř koutů Evropy a přitom z toho vznikla taková patlanina jakou tento film je. Ve finální fázi jde jen o další marné ztvárnění příběhu, ve kterém figuruje jméno nechvalně proslulé hraběnky Bathoryové. Atmosféra filmu už od začátku napovídá, že nepůjde o žádnou krvavou řezničinu, ale spíše romantické pojetí plné dojáků a lásky. A přesně tomu tak zde i skutečně je. První polovina filmu vlastně ani ničím horor nepřipomíná a nedivil bych se kdyby to polovina z vás předem vzdala a film vypnula. O nic by jste totiž nepřišli. Objeví se zde sice několik záběrů na vyceněné tesáky a dokonce dojde i na matrixový souboj upírů, ale jinak je to jedna velká nuda až do konce. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Sice je to slabota, a dokonce velká nuda ale prostě jsem to dokoukal a po vyndání DVD z mechaniky jsem jenom kývl hlavou dal do obalu a dal si do svazku "Filmy který už nechci vidět", ale čekal jsem to i přes tohle všechno o něco horší. Sičení když LAmbert jde pít krev je sice srandovní a při dialozích jsem čuměl co to zas melou, ale čekal jsem to horší. Tak aspoň slabé 3*. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Když někde hraje Christopher Lambert, neznamená to, že to nemůže být slabý film. Ovšem i když už takový je, pořád zůstává jedno: hraje v něm Christopher Lambert. Legenda o upírech v podstatě není ani slabý ani špatný film, je jen takový trochu divný. Tohle romanticko-fantasy-horrorové lehce komediální drama není ani tak o upírech, to mě mile překvapilo. Dalším překvapením bylo, že je to snad první příběh, kde není s Betty Bathory nakládáno jako s yvyloženě zápornou postavou. Rozhodně mě mile potěšily ty deja vu sekvence, dodávaly filmu správnou atmosféru. A v poslední řadě mě potěšilo prostředí, v němž bylo natáčeno. A taky je tu, samozřejmě, Irena A. Hoffman. Tomuhle všemu se docela dobře podařilo přebít trochu toporně a špatně vyprávěný příběh (jehož pointa ale zase není tak špatná, pomineme-li závěrečnou scénu s řidičem náklaďáku). Shrnuto do jedné věty - negativem filmu je, že to není moc dobrý film, jeho pozitivem je, že je to zajímavý film. A tahle kombinace se jen tak často nevidí. A navíc tam je Lambert, že jo... ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Maďarsku, Německu a Rakousku. (Terva)

Reklama

Reklama