poster

Legenda o upírech

 • Německo

  Metamorphosis

 • Maďarsko

  Metamorfózis

Horor / Thriller

Německo / Maďarsko / Velká Británie / Rakousko, 2007, 105 min

 • LordSnape
  ***

  Nechápu tak nízké hodnocení. Mě to rozhodně bavilo! První polovina filmu je správně tajemná a napínavá i když následné překroucení osudu hraběnky Báthory v druhé polovině je poněkud směšné. Co mě ale zklamalo byl Lambert. Pokaždé, když tam byl jsem se děsně nudil a většina dialogů co mu lezla z pusy byla vážně k smíchu. Nicméně to pěkně vyvážil interiér v podobě zámku a sympatická hlavní dvojice. Konec s řidičem trucku je pak jedno veliké wtf, to jsem se vážně smál!(20.3.2012)

 • NinadeL
  ***

  Laciná variace na příběh o hraběnce Báthoryové pohrávající si s nesmrtelností její i jejího soka palatina Thurza. Režisér Jenö Hodi film také produkoval a jako hlavní hvězdu získal už dávno lesku zbaveného Christophera Lamberta. Přesto pro zájemce takový film spojující mysteriózní prvky a road movie pro náctileté může být zajímavým příspěvkem k tématu Báthory. To je samo o sobě v hledáčku filmařů už od 50. let a do dnešních dnů se dočkalo neuvěřitelných způsobů interpretace od pokusů o realistický pohled z posledních let (Jakubisko, 2008 nebo Delphy, 2009) až po hammerovské monster filmy (Sasdy, 1971) a akční horory podle videoher (Bell, 2006).(27.3.2009)

 • eraserhead666
  ***

  Když někde hraje Christopher Lambert, neznamená to, že to nemůže být slabý film. Ovšem i když už takový je, pořád zůstává jedno: hraje v něm Christopher Lambert. Legenda o upírech v podstatě není ani slabý ani špatný film, je jen takový trochu divný. Tohle romanticko-fantasy-horrorové lehce komediální drama není ani tak o upírech, to mě mile překvapilo. Dalším překvapením bylo, že je to snad první příběh, kde není s Betty Bathory nakládáno jako s yvyloženě zápornou postavou. Rozhodně mě mile potěšily ty deja vu sekvence, dodávaly filmu správnou atmosféru. A v poslední řadě mě potěšilo prostředí, v němž bylo natáčeno. A taky je tu, samozřejmě, Irena A. Hoffman. Tomuhle všemu se docela dobře podařilo přebít trochu toporně a špatně vyprávěný příběh (jehož pointa ale zase není tak špatná, pomineme-li závěrečnou scénu s řidičem náklaďáku). Shrnuto do jedné věty - negativem filmu je, že to není moc dobrý film, jeho pozitivem je, že je to zajímavý film. A tahle kombinace se jen tak často nevidí. A navíc tam je Lambert, že jo...(11.12.2014)

 • Terva
  **

  Legenda o Elizabeth Bathory. CITÁT - Na co potřebujeme mapu, když víme, kam jedeme.......... Elizabeth je zvláštní a hezká, zahrála si jí Irena A. Hoffman. Od začátku je divákovi jasné, co je zač. Otázka je, zda zůstane tak milá, nebo bude zabíjet. CITÁT - Život nikdy není takový, jak si ho naplánuješ........ Scéna s vlky byla nevěrohodná a celkem divná. Chování některých aktérů je mnohdy nesmyslné a tupé.. Zvláště Igor a JJ moc vychování nepobrali. Opakované scény a situace jsou spíše matoucí a až na konci jsou vysvětlené. CITÁT - Chci vás zabít a vysát vám krev......... Je to celkem nudné, bez pořádného napětí s nic neříkajícím hudebním doprovodem. CITÁT - Já už se vážně začínám nudit.......(10.1.2015)

 • Morholt
  odpad!

  Kluci a holky z nkolika zemí si sedli nad scénářem a zjevně se nemohli dohodnout, jestli v hororu z východní Evropy vsadí na Draculu nebo na hraběnku z Čachtic. Nakonec udělali kompromis a spatlali to všechno dohromady. Navrch přidali partičku mladých Američanů, Christophera Lamberta a neštěstí bylo na světě. Víceméně jsem se tím jenom proklikal, ale stačil jsem zaregistorvat, že Christopher je pořeád ve "formě" a místní hodnocení sedí. Fakt je to neskutečná sr*čka.(7.6.2010)

 • - Natáčelo se v Maďarsku, Německu a Rakousku. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace