Epizody(5)

Zahrada je nezapomenutelný loutkový film o zahradě, partě kluků a zlém kocourovi, od tvůrců úspěšných animovaných příběhů o dvou medvědech, kteří se potkali u Kolína nazvaném Pojďte pane, budeme si hrát. Svou zvláštní imaginativností a tajemností připomíná v jistém smyslu dětský horror. (oficiální text distributora)

vinducha

Moje dětství , nádhera , ten kocour to byl  hajzlík , takovej ten vyčůranej kriplík jako větší z medvědů , co se potkali u Kolína. Jinak bravo dabing , 4 naše tehdejší hojně obsazované a známé herečky zrychleně přes nějakou mašinku a vypadnou z toho hlásky těch záškoláků , úžasná zábava pro každou věkovou kategorii. ()

Feacher

Hezký seriál, kocour je prostě nejlepší a nejvtipnější postava <3. První rozjezdovy díl takový slabší, právě proto, že chybí kocour. Slabší mi přišel i ten s velrybou (oproti zde uvedenému pořadí si myslím, že velryba by měl být 5. díl a nikoli 4.)... každopádně skvěle animovano, namluveno i vymyšleno. 90%! ()

AnniqueCh

Druhý a zároveň poslední z řady animovaných večerníčků jednoho z našich nejznámějších výtvarníků pana Břetislava Pojara, pro mně a věřím že i pro ostatní oblíbenější než předchozí Medvědi od Kolína. Tomu milému vyprávění Bohouše Závorského nelze odolat a na hlas Františka Filipovského který ho propůjčil kocourovi ze zahrady kterou navštěvují tři malí kluci, mluvených našimi nejznámnějšími a nejuznávanějšími herečkami z nichž třebas já milovala hlas Pavlíny Filipovské která je vždy i v osobním životě nejmilejší . ()

Pitr_brn

Jako mnozí (asi většina) píšící, si to rovněž pamatuji z dětství a souhlasím s tím, že je to geniální dílko se svou trochou tajemna - "Kde jen najít takovou zahradu?..." Prostě není nad "Trnkoviny" a "Pojaroviny" - myšleno v tom nejlepším slova smyslu. ()

vilicek77

Když jsem byla malá, milovala jsem zahradu...byla krásná a tajemná, bála jsem se, kdy bafne kocour, bála jsem se kocoura jako takového....teď jsem už velká a vše jsem viděla znovu...kromě toho, že jsem se vrátila k myšlenkám svého dětství, oceňuji i to, co jsem v dětství nevnímala, pro mne dokonalé dialogy a ten neuvěřitelný dabing:-) a za boha nemůžu přijít na to, jak to na tehdejší dobu zrychlovali a kdo koho vlastně mluvil, snad jen Janžurka:-) ()

Tomatec

"tatíí pusť mi kluky", ...takhle volá, už nejméně po stý, moje tříletá dcera, a to je rok 2013!!! Určitá mysteriózní poctivost a originalita ovládá tento geniální snímek. ...ch ch chyťte hóóó ()

Mordor

Břetislav Pojar byl génius loutkového filmu. Když se jeho génius spojí s předlohou dalšího génia - Jiřího Trnky, nemůže to dopadnout jinak než na 5 hvězd. Je to oslava fantazie, klukovského dobrodružství a klaunů - prostě světa, ve kterém je vše možné, ve kterém se moudrý trpaslík jenom usmívá, z drobné rybky vyroste učená velryba, ze štěňat sloni, a který bychom si měli každý den připomínat. :))) Hluboké díky, pane Pojare! ()

Grimes

Tento seriál rozhodně utvářel moje dětství. Vzpomínám si jak jsem jako dítě prolezl všechna zákoutí pražských Záběhlic a Hostivaře abych tu zahradu našel, to se člověku pak krásně vzpomíná když se po letech koukne na tento seriál, nutí mě to otevřít si knížku a přečíst si i to co bylo dál. Ale abych nezůstal jen u vzpomínek, tak seriál mám rád také kvůli animaci, která je dokonale typická pro Břetislava Pojara, také kvůli úžasnému dabingu, který mě baví i po letech a krásnou hudbou, podtrhující celou atmosféru zahrady, jak tu tajemnou, tak tu dětskou, je to prostě úžasná kompozice všeho, která rozhodně plní svůj účel na sto procent. Za mě 5 hvězd. ()