• ripo

Celovečerní barevný dětský film „Malí medvědáři" je dobrodružným příběhem šestiletého Pepíka a medvídka Brumly. Celý příběh je rámcován prostředím zoologické zahrady, která je poutavou podívanou obzvláště pro dětského diváka. Většina zvířat pražské zoologické zahrady ve filmu „hraje". Režii filmu měli Jindřich Puš a Jiří Jungwirth. Režisér Jindřich Puš, který je absolventem VKIGu, natočil v roce 1954 středometrážní film „Krejčovská povídka" a režijně spolupracoval na dlouhých filmech v roce 1955 „Spartakiáda" a „Mladé dny". Poslední Pušovou prací byl středometrážní film „Přítel lhář" (1957). Jiří Jungwirth se po prvé podílel na samostatné režijní práci na filmu „Malí medvědáři". Tento film vyžadoval zvlášť trpělivé práce při natáčení dětí a zvířat. Námět filmu napsal Vladimír Šustr a scénář Zdeněk Borovec. Roli malého Pepíka hraje Vojtěch Rosenberg, kterého známe jako Metúdka z filmu „Advent". Dalšími herci je skupina vietnamských dětí, které žijí v Československu v dětském domově v Chrastavě. Filmový přehled 50/1957(21.11.2007)

Bylo by dobré, kdyby si tento film udržel červenou barvu, jelikož je zábavný a objevuje se v něm mnoho známých a výborných herců. Zápletka je poněkud infantilní, ovšem je to dětský film, takže to k sobě pasuje. Sledoval jsem Medvědáře se zájmem, tudíž dávám 4* s tím, že pro děti je to jistě mnohem pikantnější zážitek, za sebe - jakožto dospělého diváka - bych dával 3.(15.3.2010)

• Master19

Dobrý dokument o situaci v zoo na konci padesátých let. Jinak klasický střihový pořad se spoustou zvířátek jakože v kontaktu s herci. Pak samozřejmě pár ochočených, zde medvídků. Pro děti zajímavé asi pouze tenkrát... Mimochodem jedna z prvních rolí mladého Václava Postráneckého.(25.5.2016)