Ted (Michael Keaton) je úspěšný obchodník, který pracuje pro společnost Bindview a trochu proti své vůli musí do zákulisí obchodu zasvětit nezkušeného nováčka Jamieho (Brendan Fraser). Jamie je z nového prostředí zprvu nadšen a neodradí ho ani Tedova cynická a výbušná povaha. První rozčarování přichází až s několika nepovedenými obchody. Když pak Jamie seznamuje Teda se svou snoubenku Belisou (Amber Valletta), rázný obchodník propadá jejímu kouzlu a poté, co se spolu začnou tajně scházet, objevuje i své pravé já. Jenže změny v Tedově chování přinášejí i nepříjemnosti v práci, protože právě jeho drsné vystupování ho dělalo tak vynikajícím obchodníkem. Ani Jamiemu se v obchodě nedaří, a protože Teda trápí výčitky svědomí, pomáhá svému mladému kolegovi tajně plnit tržby ze svého. Zisky společnosti Bindview však klesají a Tedovy výsledky jsou pořád horší. Jeho zájem o Belisu ale naopak neustále roste. Teprve násilné převzetí společnosti konkurentem celou důmyslnou lež odhaluje… (oficiální text distributora)

SHA

Film, u kterého se 80 minut průměrně nudíte, a říkáte si, co na tom má být pro všechno na světě romantického (jedna *) a pak v závěru nestačíte zírat (**)... Každopádně mě už dlouho žádný film pointou tak nešokoval, takže je tím trochu zastíněn ten laciný a nudný předchozí rádoby romantický děj. Velké plus, že to nenechali sklouznout k americkému konci... ()

MELODY

Film jse brala jako vatu k výplni dloooouhého víkendu v posteli s citronovým čajem a spoustou kapesníků. Nečekala jsem nic, dostala mnoho- film, který mnou pohnul. ()

marlon

Film, ktorý sa usiloval hrať na niečo, na čo nebol stvorený. Zaujímavá sonda do sveta tvrdého businessu, v ktorom jediným pravidlom na prežitie je pravidlo ignorácie a neosobnej pretvárky, mohla ale vyznieť ďaleko lepšie. Nepresvedčivý scenár, plný klišé a naivity, presiaknutý totálnou absenciou akejkoľvek dramatičnosti, takto nemohol zachrániť ani sám vojak v poli Keaton. ()

Bastinka

Velká část filmu je více méně o ničem - něž nečem. Člověk téměř ví, co bude následovat, ale 3 * dávám za nečekaný konec - ten se opravdu vydařil a jsem ráda, ale jsem to nevzdala a dokoukala. ()

stephano

Musím souhlasit s tím, že režijně je to opravdu nezvládnuté. Celou dobu sledování jsem si řikal jestli je to jen můj názor a že se pak podívam sem abych se přesvědčíl jestli to přišlo tak i někomu jinýmu. Jinak Keaton je podle mě skvělej herec, ale tady jako by to chvilku šlo a chvilku ne. Navíc mu seděj spíš ty záporný role viz. první čtvrtina tohoto filmu. Fraser tady ukázal snad nejhorší hraní co sem ho zažil. Jinak spíš to vypadalo na divadelní hru než na seriosní film. Do divadla by se to hodilo víc. ()

TesterX

I přes dobré herce s možností rozehrát zajímavou "hru", selhala ruka samotného režiséra. A to i v překvapivém závěru, který postrádal dramatičnost stejně jako celé dění předchozí. 40 % ()

david666

Keaton hraje skvěle sebevědomého obchodníka, oproti tomu Frazer v roli člověka, který na co sáhne to zkazí. za závěrečnou, pro mě absolutně nečekanou pointu, dávám * navíc. ()

Pythonator

Drama / Komedie / Romantický / Thriller. To je teda kombinace, na kterou stojí za to se podívat. Thriller je to sice až ke konci, ale jenom na chvilku než se odhalí ve finále, že všechno je jinak. Batman vs. Blbman. Brendana Frasera mám rád kvůli jeho charismatickému koženému ksichtu a v tomto filmu se s tou svou držkou mohl pořádně vyřádit. Ten člověk se pro roli podobného magora přímo narodil. ()

Johgas

Myslela jsem, že první půlku nezkousnu, vůbec se mi to nelíbilo. Konec mi ale vyrazil dech. Ten zvrat jsem nečekala. NIcméně znovu to vidět nemusím. ()