Tajemství

07. Tajemství a zdraví
08. Tajemství a svět
09. Tajemství a vy
10. Tajemství a život

Držíte v rukou velké tajemství vesmíru.
Zákon, který byl roky skrýván před zraky běžných lidí. Umění, které v rukou drželi potajmu nejmocnější lidé historie.
Jediný svitek, jehož přečtení vedlo k poznání nejdůležitějšího zákona vesmíru, zákona přitažlivosti. Po tisíciletí se jediná kopie svitku obkreslená z navždy pohřbené smaragdové desky dostávala z rukou do rukou velkých učenců a její tajemství přivedly k životnímu úspěchu a moudrosti takové osobnosti jako Platon, Shakespeare, Newton, Hugo, Edison, Lincoln, Einstein, Beethoven... A nyní toto Tajemství vstupuje na světlo světa a můžete jej objevit i vy.
Skupina odvážných vědců, podnikatelů i filozofů úspěchu pod vedením australské spisovatelky Rhondy Byrne natočili snímek, který odhaluje Tajemství a dává všem jeho majitelům schopnost ovládnout svůj život a určit si veškeré bohatství, kterým bude oplývat. Tento dokument se stal během několika měsíců bestsellerem a vedl k největšímu nárůstu bohatství čtenářů a diváků ze všech děl odvětví osobního rozvoje.
Film o němž i Oprah Winfrey ve svém pořadu prohlásila, že je přesně tím, co se snažila celé roky svým divákům předat, přichází do České republiky a dnes máte možnost The Secret objednat i vy, a nahlédnout tak pod závoj Tajemství úspěchu. Z úst nejvlivnějších myslitelů a vědců současnosti se naučíte ovládat zákon přitažlivosti, kterým sobě i své rodině darujete nový život v hojnosti. DVD disk, jehož obsahem jsou i bonusové materiály, je uceleným dílem, který znamená revoluci v osobním rozvoji.
Od pradávna bylo tajemství předáváno, cestovalo po staletí - aby se k vám dostalo. Nyní se dozvíte tajemství, jež vám může navždy změnit život. Co je to to Tajemství?
Průkopnický celovečerní film odhaluje velké tajemství vesmíru. Toto tajemství zcela změnilo život lidem, kteří se ho dozvěděli.
Toto je tajemství všeho - tajemství bezmezné radosti, zdraví, peněz, lásky, štěstí - všeho, co jste kdy chtěli. Tento úžasný film obsahuje všechny zdroje, které budete potřebovat k pochopení a prožití The Secret - Tajemství. Poprvé v historii přední vědci, umělci, učitelé a filozofové odhalí The Secret - Tajemství a budou vyprávět podmanivé příběhy o vyhubení nemoci, získání jmění, dosažení cílů a životní úrovně a také o míře štěstí, již mnozí považují za nemožnou. Zdroj: TS Production (ČSFD.cz)

End3R

Každá legenda má svůj základ v realitě. Každý nesmysl obsahuje zrkno pravdy. U tohoto dokumentu tomu není jinak. Hlavní myšlenkou je, že pozitivně naladění lidé přitahují pozitivní události. To není nic kontroverzního. Úsměvy na pracovišti vylovávají úsměvy od okolí, dobrá nálada způsobuje lepší výkonnost, což vyvolává další dobrý pocit - jde o domino efekt, kdy úspěch plodí úspěch, peníze plodí peníze. Do této chvíle nic, s čím by se mělo nesouhlasit. Problém nastává ve chvíli, kdy 'The Secret' předkládá vysvětlení, co tento domino efekt způsobuje. Bez explanace se žádná teorie neobejde, a je to právě explanační síla teorie, co z ní dělá teorii dobrou (v případě, že vysyvětluje víc, efektivněji a lépe, než teorie jiné) nebo naopak teorii špatnou. Dovoluji si tvrdit, že explanační síla 'The Secret' je naprosto nulová. SPOILER: Podle dokumentu je vesmír ve vašich službách, kdykoliv připaven poslouchat vaše přání (je přirovnáván k Djinnovi z lampy). Proto stačí hodně chtít, představit si, že jste vašeho přání již dosáhli, a Vesmír na základě jakéhosi ad hoc vytvořeného zákona přitažlivosti vám všechna tato přání splní tím, že chtěné události k vám jakoby přitáhne. To zavání nejen solipsismem (jsem pouze já a vše, co je kolem mě jsou vjemy mé mysli), ale dokonce i Klímovským egodeismem (jsem jen já, a tudíž jsem bohem, protože vše ostatní je mou součástí či derivací). The Secret říká to samé: Vesmír je naladěn na vaší mysl, jakákoliv změna mentálních stavů způsobí změnu stavu světa - Vesmír je tedy vám podřízen, tudíž jste bohem. Egodeismus a solipsismus jsou nedokazatelné hypotézy - ovšem vnitřně logické (je možné, že nic kolem není, jen já) ovšem tento dokument nezpochybňuje existenci jiných myslí - tvrdí, že vesmír je podřízen každému človeku - a tedy dělá Boha ze všech lidí. To způsobuje paradoxy jako vzájemné omezování lidí (jeden člověk si přeje smrt druhého, ten druhý si přeje dlouhý život -> jak to tedy vesmír zařídí, aby splnil přání oběma 'bohům'?) Dle mého se celá argumentace rozpadá, teorie má nulovou explanační sílu, a pozitivní hodnocení dokumentu není na místě. ()

ondrin odpad!

Velmi laciné, manipulativní a nepřirozené. Ohnivé projevy, silná sugesce, která potlačuje zdraví rozum. Chceme-li něco dokázat, je zapotřebí vůle, štěstí a cílevědomost, nikoliv jen pouhé pozitivní myšlení, jenž nám nakloní vesmír. Myšlenka filmu je podbízivá, místy se člověku v to chce uvěřit, ale realita funguje zcela jinak. ()

L.Hellhor

Chápu-li to dobře, tak potřebuji pouze přestat vnímat problémy jako problémy. Mám se začít soustředit na ty pozitivní věci a myslet pozitivně. Vesmír mě za to odmění. Netvrdím, že je to z pohledu filozofie nesmysl. určitě má nějakou cenu to optimistické myšlení - člověk bude mít ze svého života větší radost. Abych ale následně řekl, že tohle je cesta k úspěchu, ženám, penězům, respektu a co já vím čemu ještě...Pardon. Jsem sice mladý, ale všude kolem sebe můžu vidět, že cesta k úspěchu vede přes tvrdou dřinu a ne přes pouhé usmívání se na svět a čekání na zázrak. Věřím, že mnoho ZNÁMÝCH osobností (zdůrazňuji, protože ty neznámé celebrity v dokumentu mi fakt moc neřekly) by určitě řekla to samé. Jednu hvězdičku věnuji za úvod, který by v kině mohl působit dost epicky jako trailer k nějakému filmu. ()

dvd-L

Rád bych se podělil o svou zkušenost s Tajemstvím: Od malička jsem si přál sestrojit fotonový pohon a vydat se na cestu ke vzdáleným slunečním soustavám. Po shlédnutí tohoto dokumentu jsem si usmyslel, že se to stane. O tři dny později (7. října 2012) mě navštívili Proktiliáni s Proktilonu Gamma a pozvali mě na svou domovskou planetu. Celé týdny jsme jezdili na raketových sáních a byla to veliká zábava. Motor jsem sice nevynalezl, ale Vesmír podstatu mého přání pochopil a vyslyšel. Přitáhnul jsem si Proktiliány a můj život se od základu změnil. Opravdu to funguje, stačí jenom uvěřit. Mír v duši přátelé. ()

Amper01

Ač to zní jako jedna myšlenka, je to naprostý mix všeho možného. Nacházím tam moudra různých filosofií a náboženství. Místy můžu říct - ano tak to je (je to zajedno s Biblí - Božím slovem) a místy mi bylo opravdu až fyzicky na zvracení. Navíc si i místy odporovali, což mě dost mátlo... Takže ač s mnohým mohu souhlasit, tak s mnohým, ač ve filmu vedlejším, tak pro mne právě podstatným, souhlasit nemůžu, proto dávám nízké hodnocení. Navíc přidávám pár Biblických veršů, z nichž některé film potvrzují, některé doplňují a některé vyvracejí údaje z filmu. - - - - 1. Janova 5:4 - A to vítězství, které přemohlo svět, je naše víra. Galatským 6:7-8 - Neklamte se, Bohu se nikdo nebude posmívat. Co člověk zaseje, to také sklidí. Kdo zasévá pro své sobectví, sklidí zánik, kdo však zasévá pro Ducha, sklidí život věčný. Kdo není pod Boží milostí, platí pro něj Exodus 21:24-25 - Oko za oko, zub za zub, ruku za ruku, nohu za nohu, spáleninu za spáleninu, modřinu za modřinu, jizvu za jizvu. Matouš 9:29 - Tu se dotkl jejich očí a řekl: "Podle vaší víry se vám staň." A otevřely se jim oči. Matouš 15:28 - Tu jí Ježíš řekl: "Ženo, tvá víra je veliká; staň se ti tak, jak chceš." A od té hodiny byla její dcera zdráva. Matouš 17:20 - Amen, pravím vám, budete-li mít víru jako zrnko hořčice, řeknete této hoře: 'Přejdi odtud tam', a přejde; a nic vám nebude nemožné. (Ježíš) 1. Timoteovi 6:17 - Těm, kteří jsou bohatí v tomto věku, přikazuj, ať nejsou pyšní a nedoufají v nejisté bohatství, nýbrž v Boha, který nás štědře opatřuje vším, co potřebujeme; (ap. Pavel) Jakub 4:6-7 - 'Bůh se staví proti pyšným, ale pokorným dává milost.' Podřiďte se tedy Bohu. Vzepřete se ďáblu a uteče od vás, přibližte se k Bohu a přiblíží se k vám. Matouš 6:33-34 - Hledejte především Boží království a spravedlnost, a všechno ostatní vám bude přidáno. Nedělejte si tedy starosti o zítřek; zítřek bude mít své starosti. Každý den má dost na svém trápení. Filipským 4:6-7 - Netrapte se žádnou starostí, ale v každé modlitbě a prosbě děkujte a předkládejte své žádosti Bohu. A pokoj Boží, převyšující každé pomyšlení, bude střežit vaše srdce i mysl v Kristu Ježíši. 1. Tessalonickým 5:18 - Za všech okolností děkujte, neboť to je vůle Boží v Kristu Ježíši pro vás. Kazatel 5:9 - Kdo miluje peníze, peněz se nenasytí, kdo miluje hojnost, nemá nikdy dosti. 1. Timoteovi 6:10 Kořenem všeho toho zla je láska k penězům. Jan 3:16 - Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. Jan 8:12 - "Já jsem světlo světa; kdo mě následuje, nebude chodit ve tmě, ale bude mít světlo života." (Ježíš) Římanům 12:2 - Nenechte se formovat tímto světem - raději se nechte proměňovat obnovou své mysli, abyste dokázali poznat, co je Boží vůle - co je dobré, náležité a dokonalé. ()

in4mator

Neříkám, že to funguje - zkoušel jsem se tím řídit, ale nevydržel jsem u toho - ale jako motivační prostředek je to myslím zpracováno dobře a člověk má po shlédnutí velmi pozitivní pocit. ()

agassi68

Masírovanie mozgu tentokrát s pozitívnou vierou v seba samého. Po prvej minúte ma napadla súvislosť so Slepačou polievkou J. Canfielda a ochvíľu sa objavil sám autor na obrazovke :) . Jasné, treba veriť v seba samého a snažiť sa brať život pozitívne. No na to nepotrebujem teleshopingový výplach jehovistických prežiarených ksichtov niekde z USA. Ale tým menej inteligentným to môže napomôcť k zlepšeniu kvality života a preto za tri. ()

STina1

Keď človek v sebe odblokuje predsudky ako "bláboly nejakej new age skupiny" alebo "čo by mi už len mohol dať nejaký dokumentárny film", tak to TAJOMSTVO nájde. Milé efekty, dejová línia založená na výrokoch známych osobností a príbehoch rôznych ľudí z celého sveta, fantastické zábery prírody a aj hudba, to všetko ma zaujalo a zanechalo vo mne príjemné pocity. Treba byť otvorený sám k sebe a človek si z tohoto filmu, ako aj z knihy, dokáže odniesť aspoň kúsok tajomstva "života". ()

crha

My Češi taky máme jedno tajemství - Když se něco sere, tak se to sere všecko. Z toho vychází i tento dokument. Zákon přitažlivosti - pokud bude intenzivně myslet na nějáké věci, tak je přitáhnete. Něco na tom určitě bude, ale chyběl mi tam Horst Fuchs, ačkoli černoch s dredama solidně alternuje. A na konci něco jako: "Více se dočtete v knize Rhondy Byrne, volejte teleshoping. Zavoláte-li do 20-ti minut, dostanete Henklbach zdarma." ()

Smejdik odpad!

Bullshit... to, co všichni znají a ví už od pradávna, tady nazývají "Tajemstvím". Jestli je to tajemství, proč to zveřejňují? Nikdo se nikdy o úspěch nedělil! A navíc ve filmu už neříkají, že aby člověk skutečně uspěl, potřebuje velmi silnou a trénovanou mysl. Proč asi? Penízky penízky penízky! ()

jamesjimbo

tak, po zhlédnutí tohohle filmu by neměl nikdo zůstat stejný. mě tedy přiměl uvědomit si jisté skutečnosti a pravdy z vlastního života, neuvěřitelné, jděte do toho!!!! ()

NGP

Tady už jde o to jaký člověk jste. Nezáleží na tom jaký máte vkus, nebo proč právě děláte to co děláte. Záleží na tom jestli jste ochotní něčemu takovému uvěřit. Mně osobně se tenhle dokument dostal do ruky v lepších chvílích mého života. Teda chci tím říct že to nebylo tak že tajemství mi pomohlo k lepší budoucnosti nebo něco takového. Po shlédnutí filmu jsem si naopak začala více těchhle věcí všímat, a musím říct, že ne že by to nefungovalo, právě že je to rozumné vysvětlení toho co kolem sebe vidím. Neříkám že s*ačky o všemohoucím bylo zrovna to co tento projekt potřeboval /proto ne plný počet/, ale jestli se nad tím zamyslet po evropsku, tak to dává smysl. Sama to mám vyzkoušený, a tajemství stoprocentně funguje. Není pochyb. Jediné co bych ještě k tomuto dokumentu dodala, jsou opravdové příklady, kterých bylo ve filmu hodně málo. A tento film je zrovna ten případ, který potřebuje více skutečných příkladů ze života. Více interview s lidmi kteří to vyzkoušeli na vlastní kůži. Aby to působilo víc věrohodněji. Takhle bych vysvětlila odpady a nízké hodnocení které se tu objevuje. ()

Isomut

Slová, ktoré odzneli v tomto dokumente vyvolali vo vnútri mysle a duše istý pocit, ktorý som až doteraz nebol schopný dať zo seba von a netušil som, že život môže byť taký krásny pokiaľ by sme vo všetkom videli len to pozitívne, pretože ak človek bude myslieť pozitívne, tak pozitívne veci sa mu budú diať i v jeho živote jemu a ľuďom okolo neho, ktorí absorbujú túto pozitívnu energiu. Energia, ktorá v nás vládne je o mnoho väčšia ako sme si mohli myslieť a treba nájsť ten správny spúšťač, aby sa naše životné šťastie spustilo tým správnym smerom akým mi chceme. ()

Wewerush

Celý život si lámu hlavu nad tím, jaké je tajemství života. Tak mi to bylo právě vysvětleno, a k tomu záhadným šeptajícím hlasem. Víc jsem si ani nemohla přát. Můžu v klidu umřít. No, vlastně, tak v klidu ne, protože jediní, kdo to zatím pochopili, jsou podnikatelé, politici a miliardáři - šťastní to lidé. Film je plný důležitých a pravdivých myšlenek, stejně jako myšlenek nesmyslných (nepřitahují se k sobě snad OPAČNÉ magnety?), ale problém je hlavně ve způsobu, jakým jsou interpretovány. ()

Evander

Pozitivní přístup k životu má něco do sebe. Nicméně to není nikterak novátorská myšlenka a navíc způsob jakým je divákům tato "životní filozofie" předkládána, zavání senzací, a tou opravdu není. K čemu by bylo veškeré úsilí a dřina pokud by stačilo pouze "pozitivně myslet"? ()

Warlukyn

po zkouknutí tajemství už je to pár let dozadu, jsem šel na ruletu s bratrem a zkusil jsem využít tu sílu a nějakym způsobem jsem uhodl 2x číslo přesně za sebou bratr tomu nemohl uvěřit a doteď ho tohle totálně pohltilo, já se tomu tak nepodal, ale vím že něco na tom bude....člověk když se vážně soustředí a jde si zatim na 100% tak toho dosáhne podobné to je i u střelby na bránu atd. všechno je to jen v hlavě... ()

Skleni

koniec koncov je to len blábol. toto by som ani nepovažoval za dokument. To skôr silno osobný prejav určitej myšlienky. 58% ()

cogi

Zpracování dokumentu bezkonkurenčně na pět hvězdiček, ale počase zjistíte že "celebrity",které komentují a vyprávějíj, se motají pořád kolem toho stejného a nic nového už se nedozvídáte. K tomu téma sugesce mi přijde trošku přehnané, sice podporuji pozitvní myšlení, určitě líp člověk dopadne, než když plave v depresivních myšlenkách, ale co je moc, to je moc. ()