poster

Men tu

 • Hong Kong

  門徒

 • Hong Kong

  Moon to

 • anglický

  Protégé

Drama / Krimi / Thriller

Hong Kong, 2007, 106 min

 • bouncer
  ****

  Působivý snímek z Hong-Kongského drogového prostředí. Jedná se o celkem reálnou sondu do života policistů v přestrojení, drogových bossů i obyčejných závisláků. A to opravdu bez hollywoodksého pozlátka či zcestných předpokladů. Asi ani MOON TO není úplně perfektní, ale líbilo se mi, jak film zašel do hlouby, nesnažil se prvoplánovitě šokovat, přesto však nadhodil scény, z kterých nabíhala husí kůže... Silné 4*.(23.11.2009)

 • miklaras
  ****

  Derek Yee Tung je můj herecký wuxia hrdina a mám radost, že když patřičně ztloustnul a zestárnul, nestáhl se do nicnedělání a nevzpomíná na zlaté časy, ale tvoří a jde mu to zatraceně dobře. Jako režisér mě přesvědčil a Protege je opravdu velice dobrý film. Zárukou kvality je určitě Andy lau, který se film od filmu lepší a tvoří tak opravdový vrcholek ledovce hongkongského herectví. 8/10(1.12.2008)

 • Rudovous
  ****

  Uplne posledni scena je snad trosku pretazena, ale jinak poctivy film. Herci v hlavnich rolich (Daniel Wu a Andy Lau) jsou jako vzdy skveli. Pres par akcnich scen (opravdu docela naslaplych a drsnych) si film zachovava obcas az meditativni polohu ktera jenom podtrhuje jeho vlastne velmi humanisticke poselstvi. Skoro 5 hvezd.(4.12.2007)

 • ladynka
  ****

  Další vážnější film Dereka Yee, který se tentokrát zabývá obchodem s drogami. Ztvarnění velkého světa obchodu i mikrosvěta malých dealerů a uživatelů se opírá o živé, komplexní charaktery s výtečným hereckým obsazením (Andy Lau, Daniel Wu, Anita Yuen a dokonce hraje i Louis Koo:-). Obdobně jako v ONIM se nebojí zobrazování násilí (viz vpád policie), bohatě využívá skvělou kameru, hudbu a zpomalovačky. Hůř dopadly symbolické scény (obloha, holubi, krysy, pes), které vyznívají příliš násilně vmáčknuté do děje (oproti ONIM, kde vše působí přirozeněji).(3.8.2007)

 • Mrkvič
  ***

  Slušný film o drogové problematice, kde bych ale vypustil všechno o těch feťákách. Sice by konec filmu tak nevyzněl, ale neměl by potom tolik nudných pasáží. Prostě ty feťácký šmejdi maj všichni pochcípat a nepotřebuju se nad tím dojímat. Jinak je to ale drsně reálné a například debaty o poklesu podílu na světovém trhu jsou hodně nezvyklé. No a závěr? Ten je prostě kouzelný.(29.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace