Men tu

Moon to

Protégé

Drama / Krimi / Thriller

Hong Kong, 2007, 106 min

Já velice miluji filmy s triádami, hraji rád sleeping dogs. Tenhle film byl skvělý, abych objasnil svůj postoj hned na začátku. Úžasná náhoda se mi také povedla, že jsem den po shlédnutí viděl o hong kongu cestopis a bylo úžasné sledovat ten rozdíl. V cestopisu samozřejmě nejhezčí, nejbezpečnější a nesuprovější město na světě. Tady drogové království, rozpadlé domy, zfetovaní lidé, lidské konce. Jedninou věc bych tomu vytkl, je jakási nevyváženost příběhu, nebo lépe řečeno nepřirozený tok vyprávění. Přišlo mi to zvláštní a chaotické. To je asi tak jediná chybička, ale zato jsem si velice užíval globalizovanost (např. když jeli do tý Indie nebo co to bylo).(20.5.2015)

Jeden z nejlepších filmů, o drogové problematice, jaký jsem kdy viděl ... Těžkotonážně temné a dusivé thrillerové drama, které dosti realisticky ukazuje heroinový svět od těch nejubožejších narkomanů a jejich osudů, až po nejmocnějšího a nejvlivnějšího bosse a jeho rodinu. Způsoby obchodu, způsoby boje s obchodem s heroinem, heroinové rauše a absťáky ... To vše na pozadí příběhu o sympatickém poldovi, který vloží do boje s drogami téměř celý svůj osobní život. Finále je pak vygradované až do nejtemnějších okrajů temnoty... Silně působivé, špičkově technicky zvládnuté, drsné, a naprosto bezvýchodné...(16.4.2011)

... ale dyť já vim, že to bylo, hlavně na konci, malounko pateticky zarámovaný ... (^_-). Ne, ale teď vážně: Explikativní zarámování (napůl snová anticipace na počátku filmu a poněkud patetický závěr) bylo celkově zbytečně a uškodilo jak vyprávění (anticipace) tak jeho intepretaci (doslov). Mimo koncept i mísu byl i Nickův poněkud násilný monolog, v němž vysvětluje, kdo byl a kým je, nadřízenému svého nadřízeného, který ho navíc znal. Obé zamrzí zvláště pak proto, že po psychologické stránce byl film velmi věrohodný. Ale jiný kraj, jiný mrav ... Násilná dovysvětlení, zobecnění a převysvětlení, přehnané filozofování příště vypustit. Tedy 5-.(11.7.2014)

Derek Yee Tung je můj herecký wuxia hrdina a mám radost, že když patřičně ztloustnul a zestárnul, nestáhl se do nicnedělání a nevzpomíná na zlaté časy, ale tvoří a jde mu to zatraceně dobře. Jako režisér mě přesvědčil a Protege je opravdu velice dobrý film. Zárukou kvality je určitě Andy lau, který se film od filmu lepší a tvoří tak opravdový vrcholek ledovce hongkongského herectví. 8/10(1.12.2008)

Slušný film o drogové problematice, kde bych ale vypustil všechno o těch feťákách. Sice by konec filmu tak nevyzněl, ale neměl by potom tolik nudných pasáží. Prostě ty feťácký šmejdi maj všichni pochcípat a nepotřebuju se nad tím dojímat. Jinak je to ale drsně reálné a například debaty o poklesu podílu na světovém trhu jsou hodně nezvyklé. No a závěr? Ten je prostě kouzelný.(29.11.2012)