poster

Válka a. s.

 • USA

  War, Inc.

 • Slovensko

  Vojna a.s.

Akční / Komedie / Thriller / Válečný

USA, 2008, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ***

  Hodně slabé tři hvězdičky. Nebýt Johna Cusacka za vizuální podpory především Hilary Duff, nejspíš bych dala i méně. Ta se spolu s Johnem stará o příjemné momenty, bez kterých by to bylo o dost slabší. Nejzáživnější částí na tomto filmu je posledních zhruba dvacet minut, při kterých jsem se i lehce zasmála, což se mi snad za celý film nepovedlo. Poměrně slabé a krom pár scén víceméně o ničem. Místy to vypadá jako slabá parodie na několik scén z různých amerických komedií. Závěrečné odhalení týkající se rodinných vztahů jsem vytušila poměrně ihned, jakmile se v úvodu objevila na scéně slečna Duff.(9.2.2010)

 • klerik
  ***

  Bizarná groteska... či ako to nazvať. Má to v sebe pár skvelých nápadov a vtipov, nádherne prehrávajúcich hercov, len škoda, že scenár je dejovo tak prázdny (zápletka je: "Zabi Omara Sharifa." A hlavný hrdina si na to spomenie v podstate až na konci filmu...). Rozhodne originálne, ale nedotiahnuté. Humor je lepší v TEAM AMERIKA: SVETOVÝ POLICAJT a ako satira je lepší OBCHODNÍK SO SMRŤOU. Úlet...(8.10.2011)

 • Morholt
  ***

  Ona by to byla i geniálně absurdní politická satira se žhavým tématem, nebýt tam rodinné záležitosti a romantického motivu. Ty to tak trochu poslali do kytek. Na druhou stranu mi docela sedl Cusack, tanky polepené reklamou, taxikář-terorista a řada dalších věcí, takže hodnotím veskrze pozitivně, ačkoliv se nemohu zbavit pocitu promarněného potenciálu. 65%(28.1.2010)

 • ZkuKol
  ****

  Ze začátku bych to neřekl, ale na konec mi to až překvapivě sedlo. Je to černohumorná satirická komedie, jež je přeplácáná, často neví co chce právě parodovat, na co naráží a jak chce zapůsobit, tak polovina vtipů jen tak proběhne a že jste se měli smát, vám dojde až potom a 70% "překvapivých zvratů uhodnete. Přesto přes všechny tyto lapsusy to pěkně ubíhá, stále je tu druhých 50% vtipů, co fungují a klipový styl dává poměrně úspěšně zapomenout na vše nepovedené, jež už proběhlo... 70%(27.2.2009)

 • teutates
  **

  Já ti ani pořádně nevím, o čem to bylo... tož někdy v budoucnu, se kurva všech států zmocnily mocné korporátní společnosti, které "vytvářejí" války, samozřejmě v rámci dobra, budoucích investic a taaak... No a do toho "zabiják" (nekompromisní, to znamená bez mrknutí oka) dlaždič John Cusack a ta jejich US girl Hilary... no nevzpomenu si, o čem to bylo, alkohol je sviňa, nebo to bylo filmem?! ach jo... 3/10(10.6.2011)

 • - Společnost Tamerlane odkazuje na Timura, který je na západě znám jako Tamerlane. Timur ve 14. století dobyl velkou část střední a západní Asie a založil timuriskou říši a timuridskou dynastii. (HappySmile)

 • - Letadlo An-12B, které je vidět na začátku a konci filmu, vlastní Bright Aviation Services se sídlem v Sofii v Bulharsku. Spolu s některými dalšími bulharskými nákladními letadly bylo kvůli bezpečnosti vypovězeno z operací v Norsku, Islandu, Švýcarska a Evropské unie. (HappySmile)

 • - John Cusack se o film začal poprvé zajímat, když četl v roce 2004 článek Naomi Klein "Baghdad Year Zero". (HappySmile)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace