Novinářka Marisa Tomei proměnila city chladnokrevného zabijáka Johna Cusacka ve skutečnou lásku...
Do země, která je rozervaná občanskou válkou, přijíždí Brand Hauser "odstranit" veškerou konkurenci olejářské společnosti, jejíž hlavou je náhodou bývalý viceprezident Spojených států a jejíž moc se právě rozšířila natolik, že zemi prakticky velí. Jeho úkolem je odstranit ropného magnáta Omara Sharifa, uspořádat veletrh, vdát mladou popovou hvězdu, okouzlit jednu novinářku a pak jí zachránit z rukou teroristů. Postupem času se ale v Brandově cestě za úspěchem objeví problémy, oba jsou převlečené právě za něžné pohlaví. Přijíždí totiž do Smaragdového města v utajení jako garde slavné arabské teen-zpěvačky Yonicy. Tahle dračice se nebojí po Brandovi vyjet, ale ten není na malé holčičky. Mnohem víc se mu líbí Marisa Tomei, novinářka, která brzy promění city chladnokrevného zabijáka ve skutečnou lásku. Ta ale jaksi nekoresponduje s primárním cílem... Ke svému terči Omarovi se Brand sice dostane, ale na konec ho nezabije a zachrání Marisu z rukou teroristů, kteří ji unesli. Na zahájení veletrhu nastane chaos, Brand zjistí, kdo mu vlastně dlouhou dobu dával cíle akcí a hlavně to, že Yonica je ve skutečnosti jeho malá, před lety unesená dcera. (oficiální text distributora)

rafix

Tento film je průměrný a docela nudný. Film není vtipný . No zmatek nad zmatek. Z milosti 3 hvězdičky, že tam hraje John Cusack. ()

JJJHHH

hodne dobra valecna cernokomedie...hodne originalnich napadu, nekterych lepsich, nekterych horsich, ale na to, ze by si je clovek nedokazal predstavit dohromady v jednom filmu, povedlo se to splacat dohromady moc dobre...ve War inc. narazite na kazdem kroku na "rypnuti" do americkeho expanzniho trendu, at uz jde o "humanni" bombardovani a obecne "valku za demokracii a bezpecnost ve svete" nebo americky styl hudby... ()

gpx

Tento krimi-ekšn-trhliér se snaží hodně neohrabaně prezentovat jisté velmi skandální skutečnosti, které jsou v zájmu stravitelnosti výsledného produktu "dochuceny" akčními scénami či pokusy o vtipnost. Ohledně zmiňované neohrabanosti - znáte to když chce malý děcko říct tak hrozně moc věcí najedou až se z toho zakoktá? Tenhle film koktá dost silně. A co se týče zábavnosti, musím konstatovat, že je to svinská nuda a film War, Inc. by mohl posloužit jako materiál pro studium filmové nezáživnosti v praxi. ()

croftak

To je typický příklad filmu u kterého pochopím plné hodnocení i nízké, tohle opravdu nesedné každému. Velmi se mi líbilo ze začátku humorné pojetí(satiristicky kritizovaná společnost- narážky na USA - jejich války a nejenom to). Bohužel(polemizující) kvalita filmu kleska ke konci. Přesto pro mě velmi originální nápad! zasloužené ****. Více takových filmů, které vtipně ukážou "pohled autorů na dnešní svět". ()

Signore

Přeplácaná politická satira (s prvky akčního filmu) bez - pro mě potřebného - potřebného přesahu, pročež navzdory hvězdnému obsazení vlastně zbytečně promarněná příležitost. ()

AmunRa

Americký režisér Joshua Seftel tak vehementně zesměšňuje americké hodnoty, že to až není vtipné. Ani se nedivím, že režisér vyhrává jednu cenu za druhou za své angažované dokumenty. Kdyby film tak netlačil na pilu v každém záběru, tak to mohla být zajímavá černá komedie typu Vrtěti psem nebo Kanadská slanina, ale většinu času se musím dívat na přehrávajícího Johna Cusacka, který je tak chladnokrevný zabiják, že je z něj rozklepaný uzlíček nervů. Naštěstí dvě hvězdy zachraňují filmu výborné Marisa Tomei a Hilary Duff, jinak by to byl úplný propadák. Škoda, že tento film připomíná agitku levicového liberála, který neví, jestli má ze svého teplého newyorského bytu víc zesměšnit vývoz americké svobody nebo kapitalismus jako takový. ()

omega_SK

Šmarjá ....to čo bolo za mešuge ??? Tak tento blázinec veru nechcem NIKDY viac vidieť, ani keby to bol jediný film na svete ()

cepeckar

John a Marisa nesklamali, ale na moje prekvapenie vyborna Hilary Duff !!! Prijemna oddychovka, kde netreba velmi rozmyslat, aj taketo mam rad... ()

RonnieR

Absolútne dokonalá satira na svetového policajta No.1! Myslím si že preto si už Seftel v holomúde ani neškrtol...:-( 90%. ()

aneta105 odpad!

Horší akční komedii jsem doteď neviděla. Bez nápadu, dějově hrůza, herecky ještě hůře, konec otřesný a že by to byla komedie se říct nedá, po půl hodině jsem musela film přetáčet a posouvvat abych se někam dostala, odpad! ()

andy60

Hodně dlouho mně trvalo, než jsem se trochu zorientoval, jak to tvůrci vlastně myslí. Dobře, parodie, ale proč se, doprdele, vůbec nesměju? Asi tady bude něco špatně, protože humor (a především ten černý), mám velmi rád. Pokud mnohem lepší film na podobné téma, pak bych doporučil Obchodník se smrtí s N. Cagem. ()

RedWolf

Tzv. Grosse Pointe Blank 2, aneb druhý pokus recese a černý humor v podání Johna Cusacka. S přípravou War Inc na poli politické satiry bylo ovšem Johnovi Cusakovi asi víc hroko než americkému vojákovi v Turakistáně. Nikdo se moc nehrnul do financování takového filmu, takže ve stylu Monty Pythona se upravovaly scény, přesunulo se místo natáčení do Bulharska. Film byl již předem odsouzený distributory k propadáku a všichni od toho dávali ruce pryč. Nakonec se distribuce chopila nezávislá společnost First Look Studios. Dalším problémem byla režie, nikdo to nechtěl dělat, ale se štěstím pro vznik filmu se  našel dokumentarista Seftel (letos oceněný za dokument Stranger at the Gate), který si tak natočil svůj jediný pořádný celovečerní snímek.  Díky tomu ve výsledku film působí více jako jedna bláznivá karikatura. Z celé recese, která se plně povedla v Grosse Pointe Blank zůstal sice pouze element romantické zápletky, ale obecně si myslím, že se vyplatilo jít proti americkému proudu. Kingsley nadchnul, mimo jiné dobrá scéna, kdy je za korporátní prezentací na které se objevuje Ronald Reagan, Arnold Schwarzenegger a John Wayne.  Překvapila Marisa Tomei a také Hilary Duff, neboť bych je v takové politické satiře nečekal. War Inc. funguje podobně dobře jako Grosse Pointe Blank. Mnoho dvojsmyslů, soundrack dplňující scény, i když v jíném aspektu zpracování, které má více podtrhnout celou absurditu.  Americká kritika rozstřílela film drsněji než Japonci Pearl Harbor. Dokonce i zdrženlivější NYTimes se neubránil morální kritice tvůrců a David Carr si neodpustí poučku o tom jak má vypadat politická satira, s tím že Cusack od samého počátku šel hodně za hranu a tam i do konce filmu zůstal... Je opravdu film a její satira za hranou? V starém čínském díle o umění války se hovoří, že největším vítězstvím ve válce je, když se nerozpoutá a nezačne...  ...zní to i logicky, neboť pak už jde pochopitelně všechno za hranu. Existuje mnoho politických satir, nejen ve filmu, na válku. Tento film se dotkl citlivého tématu korporací, které ovládají státy. A to je jediné co mě napadlo, proč byl s takovým filmem už před natáčením problém. Moc nevěřím tomu, že tančící dívenky s protézami mohly někoho tak pobuřovat v době, kdy filmový průmysl má za sebou tolik ulítlých nesmyslů, které jsou dokonce postaveny na iluzivní piedestal umění a slávy.  Skvělý počin. Určitě se vyplatilo jít proti proudu. Není asi důležité jak se to oceňuje nebo hodnotí. Tato „nekonvenční“ politická satira je stále aktuální, prožíváme ji denně a dost pochybuji, že se něco během následujících desítek let změní... včetně hodnocení tohoto filmu. ()