Mrtvé duše

• Česko Neklidné duše (více)

Říká se, že než se stěhovat, je lepší raději rovnou vyhořet. A v případě mladého manželského páru, který se společně s dcerkou odhodlal ke změně bydlení a namířil si to přímo do staré, podivné a na první pohled nepříliš přátelské vily, platí toto tvrzení dvojnásob. Vybrali si totiž dům, ve kterém, jak záhy zjistí, rozhodně nebudou bydlet sami. Krátce po přistěhování se začínají stávat svědky nepochopitelných, nadpřirozených úkazů, které zřetelně vypovídají, že na tomto místě se stalo něco opravdu zlého. A není to ani moc dávno. Nejhorší obavy nových majitelů se brzy naplní. V tomto zvláštním, rušivém kusu architektury se před třemi lety zabíjelo. A kdosi si nepřeje, aby krvavá jatka upadla v zapomnění. Jenže rozluštění tajemné hádanky, co všechno se tu vlastně děje, může stát každého hledače pravdy život. A možná i víc. Vzrušující dánský hororový thriller natočil v roce 2005 režisér Martin Schmidt. (oficiální text distributora)

dormouse

Rodina s dcerkou se nastěhuje do nového domu, ale od začátku je jasné, že s ním není něco v pořádku. Malá Bianca si hraje s neviditelným kamarádem Oliverem, oheň v krbu se sám zapaluje, v mžiku shnije ovoce v míse. Signe, Biančina maminka nepochybuje, že v domě straší a volá na pomoc "léčitele" . Více raději nebudu prozrazovat, prozože film je velmi napínavý a opravdu uvěřitelný, takhle jistě strašidelné domy vypadají. Ani na vteřinu bych nepochybovala, že se mrtví z jistých důvodů zdržují mezi námi a nemají zas tak malou moc. ()

jacksax

Nepřekvapující, dopředu čitelné. Občas pěkné záběry, bohužel povětšinou klišé se závěrem, co to pohřbí definitivně. Jako já třetí hvězdu. ()

Deratizer

Normálně jsem chtěl dát tři hvězdičky, ale tento horor byl prostě slabota. Člověk u toho nepocítil žádný strach, hororovou a mrazivou atmosféru to nemá a navíc je tam té duchařské akce málo. Jiné horory tohoto typu mají atmosféru, ale tady chyběla. Dívat se na to dá, ale není čeho se tam bát. Člověk se lekne zvukovýho efektu, když tam znenadání vyletí oheň v krbu, ale to je vše. A mimo nadpřirozené chvilky má film atmosféru, která hororu ubírá, diváka spíš uklidňuje od nějakýho mrazení, napětí a pocitu, že se dívá na horor. Filmy na podobné téma jsou např Nářek duší, Prokletý a spoustu dalších, ale ty jsou na mnohem vyšší hororové úrovni, než tento odvárek. ()

drankeryth

Dansky film ovplyvneny duchmi v dome, ktory si si kupila jedna nemenovana rodina. Dalo sa to pozriet, ale tie ducharske sceny mohli aj urobit lepsie. Film, ktory sa ti nezaryje do mozgu, ze si videl skvely film od zaciatku do konca. ()

estee

Veľmi slabé, či už to chcelo byť horor alebo thriller. Priam tragicky tomu chýbala atmosféra, hoci herci až takí tragickí neboli. Skrátka nuda, človek si stihne aj zdriemnuť, nič mu neunikne. Pre mňa výpovedná hodnota jednej časti 200 dielnej telenovely. ()

Chamyl

Duchařský příběh se standardní krimi zápletkou a docela dobrou atmosférou. I když ničím nepřekvapí, neboť základní dějové schéma je vcelku jasné a divák skoro celý film pouze tipuje hlavního viníka, zaslouží dánští tvůrci pochvalu. V mých očích film ovšem sráželo občasné nelogické chování (především) hlavních postav, zejména pak na můj vkus velký klid (i ve vztahu k dceři) ve chvíli kdy zjistím, že žiji v domě s duchy... Za to dávám jednu hvězdičku dolů. ()

kucny

Tešil som sa, že si konečne pozriem duchárinu z iného, ako amerického/japonského prostredia. Avšak nemalo to ani štipku napätia. Vystrašil som sa len raz, keď ma počas pauzy vyplašila priateľka v kúpeľni v klasickej scéne "zrazu je niečo za vami keď sa pozriete do zrkadla." Na filme ma tešilo snáď len to, že som nemusel pozerať na okukané dokonalé americké tváre, o čom svedčí aj úbohý stav zubov hlavných protagonistov. ()

Pitryx

Zpočátku celkem slušné, ale pak už se to jen opakuje a opakuje. Také škoda závěru, mohl být lepší. Na Dánsko to ušlo. 201209168549/8900 ()

PamelaJJK

Příjemná severská duchařina s několika lekačkami. Znervózňující napětí a atmosféra pozvolna houstne a spěje až k rozuzlení. Neokoukané tváře, pozvolné severské tempo, které v závěru přece jen přeřadí na vyšší stupeň. Skvěle padnoucí hudební doprovod. Vše pusobí čistě, inteligentně a uvěřitelně i když se jedná o věci mezi nebem a zemí. Milé překvapení. A zajímavostí (a překvapením zároveň) je obraz (plakát) V. I. Lenina v životní velikosti v domě hlavních hrdinů. ()

brasek

Nemastné a neslané... severská kinematografia proste horory robiť nevie, ani kúsok napätia, ani žiadna atmosféra. Je to film pre nenáročných obdivovateľov žánru horor. Obvykle dávam tri hviezdičky každému filmu, ktorý ma nenudí a neuráža... ale nemôžem si pomôcť, tento film aj vďaka scenáru, hereckým výkonom je taký slabučký, že hodnotím len dvoma... ()

MFZB

Psychologický film a hlavne dosť ťažký teda. Ja osobne som bol po dopozeraní úplne mimo. Vždy sa objavovali nové fakty, tváre. Proste ani nemám slov. Každopádne si musím film pozrieť ešte raz aby som sa dostal trocha viac do obrazu. Jeden z tých kvalitnejších počinov DVD Edice. Oplatilo sa mi vraziť prachy do originál DVD-čka... ()

LennyCowler odpad!

Tedy ať se tady na mě nikdo nezlobí, ale tenhle rádoby strašidelný film je naprostá krávovina!!!! Nikoho nechci hanit ani odsuzovat,ale připadá mi,že komu se tohle líbilo,nikdy snad neviděl opravdu výborný, dobrý a i průměrný duchařský horor. Nemá to ani tíživou atmosféru, žádné leknutí také nebylo,herci nic moc a příběh odfláknutý od začátku až do konce. Každému kdo má rád tenhle žánr a má nakoukáno radím, od tohodle ruce pryč, zbytečně zabitá hodka a půl. ()