Zajímavě obsazený, nicméně poněkud plochý příběh bez zásadnějšího přesahu. Svatopluk Skopal je bohužel dost nevěrohodný a krom ostatního na dvacet opravdu nevypadá. Zádumčivé pojetí je však i přes všechno docela poutavé a k zapamatování může být určitě i myšlenka: "Co je založený na blbosti, funguje..."(28.3.2008)

• slunicko2

Typický normalizační ani dobrý ani špatný nevýrazný snímek.(30.1.2014)

• sator

Nebejt tam Skopal, tak to nešlo dokoukat... A k dovršení všeho zlého, nechali Kořínkovou i Krausovou oblečený... Jediné plus je snad Mertova hudba.(13.4.2011)

• pytlik...

Poučný film, za prvé jak se dělá sklo, za druhé jak perfektně sbalit holku (málem se vybourat a hrát si na agenta). Nicméně zbytek poněkud (skelná) vata. Master19: Skopal si ale v sedmadvaceti nehrál na dvacet, ale na pětadvacet, což je celkem přijatelné. Sator: Ano, je to škoda. Určitě není žádnou náplastí, že nám svou mužnou hruď ukázal Skopal a ještě jeden jeho kolega. Jinak pobavilo, jak Pehrová-Krausová v jedné scéně říká "Já se tak stydím!" a přitom i při sebeletmějším pohledu na ni je zřejmé, že se ráno nenamáhala s navlékáním jistého důležitého kusu spodního prádla pod svetřík.(24.9.2013)

Film o sklářích, který byl možná inspirací pro vznik seriálu Synové a dcery Jakuba skláře. Opět vynikal Jiří Lábus, který předváděl neuvěřitelné kousky, jen aby mu výčepní nalil půllitr piva.(2.4.2008)

• - Filmovanie prebiehalo v Novém Boru a v sklárňach v meste Chřibské. (dyfur)