Hrozba v poušti

Čtyři měsíce před invazí v Afganistánu, během tajemné mise, šest vojáků z elitární vojenské jednotky se musí postavit proti nepříteli, o kterém se jim ani nezdálo! Film režiséra kultovního snímku The Blair Witch Project. (LIVINGDEAD)

Jello Biafra

Nevydarený béčkový brak, ktorý sa snaží navodiť atmosféru strachu a beznádeje ale zúfalo sa to režisérovi nedarí. Keď sa navyše začnú do filmu vsúvať pseudofilozofické vnútorné monológy tak ide fakt do tuhého. Za celý film vlastne ani režisér neobjasní čo za čudo to ústredných hrdinov prenasleduje. A keď už je režisér natoľko neschopný že nás nedokáže vystrašiť, tak to chce kompenzovať prestrelkami ale aj tie pôsobia ako keď po sebe strielajú detičky s drevenými flintami. Ešte k tomu sú tunajší herci jeden súbor ochotníkov tak to už je fakt hardcore. Radšej si pozrite predátora alebo votrelcov a oblúkom sa vyhnite tomuto paškvilu. Lepšie spravíte. ()

BMAJTZ

Dobře našlápnuté scifi které vás udrží dlouho v pozoru. Háček je ale v tom, že ačkoli mám rád filmy s koncem který ne úplně vše vysvětlí, tak konec ve kterém se nedozvíte opravdu vůbec nic je prostě mučení diváka. Přesto napínavá podívaná a spousta zajímavých žánrových nápadů. ()

iXtr3m3

Nuda na n-tú. Budem citovať časť z jedného komentára "Představe si sofistikovaný mix Predátora, Akt X a Tenké červené linie a jste skoro doma." Tak ma tieto slová nadchli, že som si film ihneď zohnal, ale aj tak som sa dlho dlho nevedel odvážiť pozrieť si ho. 16. 02. 2009 sa to stalo a snímok som si pustil. Zaspal som cca v polovici a tak som ho dopozeral na druhý deň. Výsledok? Preboha, tak Objective je všetko možné, len nie mix týchto troch inak dobrých ingrediencí. Film nezabila nízkorozpočtovosť, Splinter bol tiež nízkorozpočtový horor a bol na úplne inej úrovni. Hrozbu v púšti zabila nuda, v niektorých okamihoch vystriedaná kratučkou akciou, alebo kratučkou scénou plnou napätia, ale vzápätí znova nuda. A čo ten film zráža úplne k zemi, tak to je koniec. Nefajčím, nepijem, neberiem drogy, ale toto som naozaj nepochopil. Ten film je prototyp rozporuplnosti. Režisér a scenárista po celý čas nevedeli čo točia, čo z toho chcú mať a ako to zakončia. Inak by sa do filmu nedostali na jednej strane vysoko reálne reakcie vojakov a ich správanie sa v boji, používanie taktiky a pod. aj v tých najťažších podmienkach a na druhej strane totálne hluché a stupídne nezmyselné miesta, ktoré ešte dopĺňal monológ "kvázi" hlavnej postavy. Najpôsobivejšia vec na celom filme je jeho popis na DVD "Film režiséra kultovního snímku The Blair Witch Project.". Preboha, všetci zúčastnení veľmi dobre vedeli, čo vytvorili za dielo v úvodzovkách a preto sa pokúsili ešte oháňať takýmto blufom. Pripadá mi to ako trápne americké rádoby paródie, obsahujúce okrem krátkeho popisu deja aj vety typu "Od autorov Prci, prci", alebo "Od autorov Scary Movie" atď. Aby som sa toľko nerozpisoval, zhrniem to jednoducho tak, že The Objective je pre mňa totálne absolútne sklamanie, pri ktorom jednoznačne zvíťazila forma nad obsahom, čo je však pri tomto snímku viac na škodu ako pri iných žánrovo príbuzných tituloch. Dve hviezdičky s prižmúrenými očami za pár dobrých napínavých scén napr. s tými dvomi svetlami v noci na ceste. ()

Lencha

No, co dodat. Film jsem dokoukala do konce, ale že by to ve mně zanechalo nějaký hluboký zážitek, to říct nemůžu. Herecké výkony děsné, to snad ani nebyli herci. Nápad byl celkem zajímavý, ale divně zpracovaný. Závěrem bych dodala, že jsem film viděla jednou a už se k němu nikdy nebudu vracet. ()

bruceman7

Parta vojáků - spíše "vojáčků", jak by řekl pan Bennett z Komanda - vedená agentem (to je na tom CIA opravdu blbě, pokud zaměstnává takové od pohledu chudáky) z místa A do místa B, řešíc úkol, který stejně nevyřeší a ještě při tom zařvou při souboji s ... čím?? No, nakonec se něco vyřeší, ale výsledek jsem jaksi nepochopil. Kdyby přitom alespoň agent nemlel takové kokotiny o chcípnutí za vlast. Vlastně i ti vojáčci v džínsách nevedli dvakrát inteligentní rozhovory. Nejlepší byl ten "speciál", co viděl (dle filmu se příběh odehrává v roce 2001) sověty a jiné teroristy za každým rohem. A přitom se z toho dalo vyždímat víc! Jak tak čtu, je to od maníka co dal do kupy Blairwitch. V tom případě dost pokles. Ztráta času za 3/10 ()

Wally

Člověk si logicky po zhlédnutí podobného filmu musí říct 'A to jako proboha PROČ?! Nezábavné a nic neříkající...jednu hvězdu dávám za krásnou procházku po horách...protože nic kromě toho, že si banda týpků s bouchačkama vyrazila na túru a jednou za 30 minut něco přiletělo a odneslo někoho,..to není...a když koukám na žánr - válečný, horro, thriller, tak musím kroutit o to více hlavou... ()

Peiper2

Pro mě osobně je The Objective docela zklamáním. Je sice pravda, že nejsem zrovna fanoušek sci-fi, ale tady myslím není chyba ve mě. Problém je, že během filmu jsem se nedokázal ztotožnit s žádnou postavou (snad úplně všichni mi byli nesympatický) - navíc neznámí herci nepředvádějí zrovna super výkony. Celá atmosféra filmu je taková podivná, vlastně jsem měl stejný pocit po celý film - žádná gradace. I přes poměrně krátkou stopáž jsem se až moc často díval na hodinky a film mi moc neutíkal. Od tvůrce skvělého BWP bych čekal něco mnohem lepšího. ()

Holina

Tak bohužel se nám tu neopakuje Blair Witch, ale naštěstí ani Slunovrat. Nemastné, neslané, místy až pitomé. A přitom to začínalo celkem slibně... ()

Eraserhead odpad!

Skupina vojáků ohrožovaná něčím v poušti je zřejmě pro filmaře prokleté téma. Hrozba v poušti je stejně příšerná NUDA jako nedávný Rudý písek. Nejlepším filmem z téhle kategorie snad nakonec zůstanou Hory mají oči 2, což je smutné. ()

Haymar

Daniel Myrick má rozhodně cit pro atmosférickou podívanou, stejně jako pro správné dávkování napětí (což už dokázal s Blair Witch)! Už ale zapomíná na (pro něj evidentně nepodstatné) detaily jakými jsou: 1. příběh, 2. scénář, 3. dialogy, 4. gradace (i to už bohužel důvěrně známe taky z BW). Téměř hmatatelná sklíčenost a bezradnost v samém závěru se povedla a přihazuju za ní 1* navrch! Ať tak či tak to však díky mizernýmu rozpočtu všechno až příliš připomínalo céčkovou-televizní variaci Predátora z cyklu Krajní meze! ()

bobstock odpad!

Za mě další z promarněných. Skupina ´´vojáků´´ se pomalu vypařuje v poušti za přispění kouzelných světýlek a neviditelných beduínů a mě je to úplně šumák. Pro mě jen další otazníky, do čeho ty prachy za BlairWitch tenkrát vrazili? 10% ()

wampire23

Nuda, nuda, nuda. Za celý film sa dokopy nič neudeje. Stále sledujeme iba suché dialógy obyčajných vojakov a tie dve minúty kvayi tajomna to naozaj nemôžu zachrániť. Akosi mi nejde do hlavy ako takýto film (až mi je čudné označiť to za film) môže mať také vysoké hodnotenie. To sa niekedy viac bavím keď sledujem STV2 po polnoci a to bez irónie. Je mi ľúto, ale toto si také vysoké hodnotenie nezaslúži. Nehnevajte sa. 30%. ()

Luukec

z tohoto filmu béčkovost přímo sálá.. to že vojáci bojují v ryflích a nějaký týpek ze CIA taky, to by se ještě skousnout dalo, ale totálně zamotané příhody kdy na ně pořád někdo útočí a nakonec to ani nevystětlí, to už ne.. i tak to nebylo až tak hrozný a za tak nízký rozpočet, který byl určitě hodně malý, dávám *** ()

Heroine odpad!

Možná je to mnou, že jsem to nepochopila. Ale trojúhelníkoví, radioaktivní ufouni? Nemá to pořádný nápad, ani děj, ani závěr. Banda nesympatických chlápků prostě jde pouští, a trvá to snad deset hodin, než je všechny vyvraždí právě ten trojúhelník, aby potom následoval neuvěřitelně stupidní, nic neobjasňující konec. ()

Ombak▼Penari

Neskutečná nuda k ukousání. Pořád jsem doufal, že se něco stane a ono nic. Rozjeté to bylo velmi hezky - vojenská jednotka v opuštěných horách Afganistánu, tajemné úkazy či UFO, nemožnost dovolat se pomoci... Celé to vypadá krásně, ale co z toho, když se fakt neděje prostě nic. Pořád se jen někam jde, hádá se mezi sebou a utíká se a střílí po podivných světlech cestou a všichni se chovají jako pitomci aniž by to nakonec vedlo aspoň k nějakému zásadnímu finále. A ačkoliv to netahá za oči amaterismem, tak ale neexistuje žádný důvod, proč to vidět... ()

MickeyStuma

Skromný válečný sci-fi horor, který svou podstatou i vizuální stránkou jakoby vypadl ze seriálu ´Akta X´ (1993-2018). Vojenská mise speciální elitní jednotky v Afghánistánu ve snaze najít nějakého Mohammeda Abana. Přes všechnu snahu však najdou zcela něco jiného. Něco, co by je ani ve snu nenapadlo. Ve své podstatě se jedná o vojenskou sebevražednou misi, ze které by se po divácké stránce mohlo očekávat mnohé. Válečný film s prvky sci-fi se však nepyšní vysokým rozpočtem, což je od prvních minut víceméně i dosti znát. Ano, skutečně se snímek honosí skromností, což vytváří až televizní dojem. Nápad námětu sice není špatný, ale není originální. Něco podobného bylo použito už ve snímku ´Hory mají oči 2´ (2007), takže to vypadá, že se tímto Daniel Myrick, coby režisér a scénárista, inspiroval. Ale jo, snímek se dá považovat vcelku za solidní, jen to chtělo daleko větší rozpočet a více zapracovat na scénáři. Dramatizace se totiž podivně vytrácí a celé to vypadá jako levná estráda podivnosti. Skutečně už chybí, aby se tam někde náhle objevili Murder se Scully. ()