Píše se rok 2019. Zemí se přehnala neznámá nákaza, která přeměnila naprostou většinu všech obyvatel v upíry. Lidé teď patří mezi ohrožený, podřadný druh. Jsou nuceni se ukrývat před upíry, kteří je usilovně udržují na pokraji vyhynutí, aby se měli čím živit. Edward Dalton (Ethan Hawke), vědec, který se odmítá živit lidskou krví, se snaží vytvořit umělou krevní náhradu, co by dokázala udržet upíry při životě. Času a naděje ale zbývá jen velice málo – než Ed potká Audrey (Claudia Karvan), lidskou ženu, která mu pomůže k překvapivému objevu. Vyzbrojen informací, za kterou by upíři i lidé byli ochotni zabíjet, je nucen pustit se do nebezpečného boje, který rozhodne o osudu lidstva. (oficiální text distributora)

MareT.

Na film se dobře dívá, ale zpětně mi dochází, že svět vytvořeny pro tento film měl větší potenciál na dobrý příběh, než jenom to, že upírům dochází sortiment. Herci hrají dobře, ale to film nezachrání. ()

Rssa

Opět po skvělém traileru přišel takřka zaměnitelný film, který vyprchá z hlavy už ten den. Jako lekačka sem tam dobré, jako kritika společnosti povrchní, konec k smíchu, ale snesitelné. Ethan Hawke už měl lepší role, ale odehrál si své a je celkem dobrý, akorát Sam Neill už se dle mého ve svém projevu opakuje. 65 % ()

Holina

Takže tleskám nad touto temnou a výborně promyšlenou sci-fi. Bratři Spierigové ukázali, že umí být i vážní, což se po (mimochodem rovněž výborném) béčkovém Undead, předpokládat nedalo. Ethan Hawke stoupá v ceně, Willem Dafoe víc posílit nemůže. Jen tak dál... ()

Ilhan

Je škoda, že v druzé půli film trochu ztrácí dech, a také mnoha nedotažených detailů, které by konečný výsledek posunuli o stupínek výše. 65 % ()

Mazlik4 odpad!

Velké znesvěcení upíráckého řemesla! Desítky let filmaři uctívají (nepsaný) řád upíráckého světa - ten především udává způsoby, kterými je možné upíráka zabít (stříbrné kulky, kůl do srdce, krucifix, svěcená voda, uv. záření, ... ) a definuje za jakých podmínek se člověk v upíráka promění (povětšinou jen prostým kousnutím). Daybreakers nic z toho nerespektuje, razí si svou vlastní cestu, což v rámci tohoto žánru nejde! Posledním skutečně kvalitní upírácká akce byla k vidění v Underworld, před ním tu byl geniální Blade a ten samí rok Vampires. Tyhle filmy měly svojí originalitu, a zároveň uctívali zmíněný řád. ()

irigi

Atmosféra filmu je ze začátku skvělá, myšlenka je výborná a originální, ale ten konec celý dojem úplně pokazil - stylový film skončil jako akční Bčko. ()

Merkin

Vcelku vkusně zpracované upírské téma. Tentokrát poměrně racionálně, je-li to vůbec možné tak brát. Jak by asi lidé, potažmo upíři, jednali, kdyby k nějaké podobné proměně došlo? Vládní organizace zajišťující krev prostřednictvím legálně chovaných lidí....no, to zní docela humánně, ne? Snaha o výrobu nějaké levné náhražky, přičemž bohatí si jistě připlatí za pravou slast(přece bychom něco nevyráběli jen pro záchranu druhu!)...navíc všechna ta technika a vymoženosti okolo od temných skel po krvavou kávu. A chudí na tom budou pořád stejně. Mizerně. Nakonec se z nich stanou kanibalové, tentokrát sama sebe a raději se jich zbavíme(nejlépe žehem). Nápad se znovupolidštěním ohněm a vodou, takové upíří ektrické šoky, tentokrát však spíš šoky paprskem, podle mě nevyzněl špatně. Ale přes to všechno ze sebe Daybrakers nesmyjí nádech béčkového filmu ani kdyby hodně moc chtěli. Navíc na můj vkus až příliš mnoho drastických scén na jeden snímek. Já vím, jde o akční horor, ale aby něco působilo strašidelně, nemusí se kvůli tomu hned pozabíjet půlka národa. Stačí pěkně vykrystalizovat atmosféru. Každopádně slušný počin, v rámci tohoto motivu jeden z nejpovedenějších:) ()

Ripley

Bráškové rejžové vymysleli originální námět s upírskou tématikou,ale tím to bohužel hasne.Film padá s režií i scénářem.Spiering brothers to prostě nezvládli.Plus,za několik výborných kamerových záběrů a nazelenalé filtry...těch není nikdy dost. ()

HArna

Prvních 20minut bylo opravdu solidních,ale pak se dostavily chyby a najivita tvůrců.Na tehle film nikdo dvakrát vzpomínat nebude.Ne proto,že by byl vyloženě špatnej,ale taky proto,že filmů o upírech vzniklo za posledních 10let na můj vkus až příliž. ()

dopita

Příjemné překvapení. Film mě svým námětem dost bavil - upíři vládnou světu, choděj do práce a žijou běžný životy, ale maj nedostatek krve, protože lidí je už zoufale málo. Film svižně odsejpá a je plný výborných detailů. Co se týká závěru, kterej se v takovýchto filmech vždycky vyhrotí, je plnej akce, efektů a všeho možnýho; tak ten je ozvláštněn jedním docela dobrým nápadem (kterej tady nebudu spoilerovat), kterej mě dost bavil. Já jsem spokojenej a to jinak upírský filmy vlastně vůbec nemám rád. ()

seth82

Tak som došiel z kina z filmu Daybreakers. Táto vec tu nemala prakticky žiadnu reklamu, ani som nezaregistroval, že niečo také má mať vôbec premiéru. Práve preto ma čakalo príjemné prekvapenie, keďže ide o thriller / horror o upíroch, ktorý konečne po dlhej dobe priniesol závan čerstvého vzduchu medzi tento typ filmov. Dokonca aj herecké obsadenie je na relatívne vysokej úrovni, Ethan Hawke, Willem Dafoe, Sam Neill, omnomnomnom Isabel Lucas (tá z Transformers 2)...Najviac ma ale prekvapil dej, ktorý je na to, že ide o film o upíroch, dosť nezvyčajný a prekvapivý (hoci niektoré veci sa dali predvídať celkom ľahko). Režiséri bratia Spierigovci (autori Undead) predstavili zopár zaujímavých konceptov, ktoré vo filme za 20 miliónov USD vzbudzujú rešpekt. Jednoducho veľmi príjemná zábava, od ktorej som v podstate nič neočakával, na vysokej filmárskej úrovni. Pán Jakubisko sa môže učiť, čo sa dá všetko spraviť za 20M USD, keďže jeho slávna Bathory stála podľa niektorých zdrojov 15M Eur (skoro 22M USD) a je to obyčajný odpad...Jednoznačne tento film odporúčam... ()

MulaNula

Něco tam stále chybělo. Rozjelo se to docela pěkně, ale absence lepšího děje udělala své. Škoda, mohlo to vypadat lépe. ()

Bety88

Od tohohle filmíku jsem mnoho nečekala,ale byla jsem mile překvapená. Byl to takový jiný pohled na upírství, jestli je lepší zůstat člověkem a zachovat druh, nebo se přidat k většině, které se krvelačný způsob života líbí a o zpětnou přeměnu nestojí. Jinak se mi zde líbily různé upíří vychytávky,jako auto s režimem proti slunci, nebo hlášení, které upozorňovalo kolik času zbývá do úsvitu. Vše na mě působilo velice reálně a promakaně, Jenom škoda, že moc lidí nezachránili, Plus Ethan Hawke je pořád fešák, takže i mé divačské oko se potěšilo. ()

Ezekiel1

Velmi kreativní upírský film. Bavil jsem se vskutku náramně. Bratři Spierigové o sobě poprvé dávají pořádně vědět. DAYBREAKERS je adrenalinová jízda od začátku do konce a přirovnání typu Matrix upírského filmu není vůbec zcestné. Především výkon Sama Neila a jeho odporná postava krevního magnáta Bromleyho stojí za shlédnutí. Výborná je zde i písnička od skupiny Placebo-Running Up That Hill, která mi zní stále v uších. Nesmím také opomenout lahodné scény jako havárii Elvise a jeho přeměnu v člověka či spálení "nepotřebných" chudokrevných upírů. O to víc mrzí zdejší nízké hodnocení. ()

FARGO

Myslím, že scénaristické kličky přispěli opět něco nového do žánru a bylo fajn si z nich něco vzít. ()

dormouse

Přiznávám, že jsem film viděla omylem a upířina není vůbec můj šálek čaje. Ale i tak musím říct, že nic tak blbého jsem snad ještě neviděla. Děj filmu: většina lidí se změní na upíry a tudíž je nedostatek zdroje lidské krve, upírstvu hrozí zánik. Skupinka odvážných nachází cestu, jak změnit upíry zpět na smrtelné lidi. Ale... Šílená spousta klíšé, formálních i verbálních (Dafoe pořád nazývá Hawke žoviálně "doktůrkem"), logické lapsy a nakonec vyústění tak násilné, že to rve za vlasy. No fuj. ()

Haymar

Povedená a originální variace na upírské filmy. Mrazivě a detailně vykreslený svět blízké budoucnosti, kde dominantní životní formou na Zemi již nejsou lidé (ti na pokraji vyhynutí přežívají v divočině). Rapidní řídnutí lidské populace však zároveň představuje vážný problém i pro samotné bloodsuckery, jejichž přežití je přímo závislé na přežití lidstva... Toliko hlavní premisa Daybreakers, která už je sama o sobě dostatečně nosná i odvážná. Hlavní hrdina - hematolog Ed (Hawke) je jakousi civilní a umírněnou verzí Bladea, jež se nechce smířit se svým osudem a zoufale se snaží vyrobit funkčí náhražku lidské krve... A světe div se, celý je to zábavný, je to chytrý, je to dynamický, má to pointu (ne sice úplně naprdelusazující ale taky vůbec ne zlou)! Jediný co mi na Daybrakers vadilo nebyla ani tolik kritizovaná žánrová rozpolcenost ani ona údajná podobnost s jinými filmy (co to proboha mělo společnýho s Matrixem vyjma sádek s lidmi?!?!), jako spíše nezáživná akce - které tam sice až tolik nebylo ale když už jo, připadala mi dost odfláknutá! Jinak ale parádní podívaná (a opět zde značně podhodnocený film)! ()

PetkaW.

Nebylo to špatné, ale na zadek jsem si z toho taky nesedla. Svítání podle mě nepřináší nic nového a jen se tak zařazuje na seznam filmů s upíří tématikou, na které si za čas skoro nikdo nevzpomene. Škoda, protože našlápnuto na to film rozhodně měl. Takhle je z toho takové povedenější "béčko". ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Kapitán Blood ve vesmíru

Kapitán Blood ve vesmíru

04.08.2009

Včera jsme tu měli piráty karibské, dnes se střežte pirátů vesmírných. Studio Warner Bros. se rozhodlo natočit novou verzi klasického dobrodružství z roku 1935. Captain Blood byl jedním z filmů,… (více)