poster

Mezi nepřáteli

 • Francie

  L'Ennemi intime

 • Slovensko

  Dôverní nepriatelia

 • Slovensko

  Medzi nepriateľmi

 • Kanada

  Intimate Enemies

Drama / Historický / Válečný

Francie / Maroko, 2007, 111 min

Diskuze k filmu (8)

  • 28.9.2009  11:46
  tatka
  (hodnocení, komentáře)

  Je to iný vojnový film, na aký sme zvyknutí. Nie je tu jasná deliaca čiara medzi "našimi" a nepriateľom. Nie je tu nič, za čo sa oplatí bojovať - sloboda, demokracia, vlasť.....Vlasť je za morom, demokracia a sloboda tiež. Naši sa ukazujú ako pekné svine - miesto, aby dávali alžírskym civilistom teplú menáž, podrezávajú im krky. A partizáni sa tiež s nikým neserú. Neamerické, nevlastenecké, nejehovistické, nepatetické, mimoriadne pôsobivé. Plus nádherná kamera, mrazivokrásna krajina.

  • 19.6.2008  15:10
  Badr
  (hodnocení, komentáře)

  Podoba s dilem Stone je evidentni, ale scena s "kanystry" to nahrazuje....

  • 18.5.2008  20:20
  Wolf3fd
  (hodnocení, komentáře)

  Příběh měl končit sovem PAL. Takhle to jen natahovali a natahovali a natahovali a byla to od te doby nuda a nuda a nuda................ Na to jak to bylo zpracovane prilis malo AKCE - az moc malo

  • 13.4.2008  12:37
  Flopps
  (hodnocení, komentáře)

  Ona vizuálnost filmu vynikne na HD formátu, který se mi náhodou dostal do rukou. Noční scény zde dostávají zajímavou hloubku. Jinak je film spíše průměrem, i když se snaží odkázat na nepříliš pěknou minulost myšlení deGaullovské Francie.

  • 2.2.2008  00:19
  Niktorius
  (hodnocení, komentáře)

  Neměl by někdo české/slovenské/anglické tituIky k tomuto filmu? Díkes

  • 7.12.2007  15:17
  Trespasser
  (hodnocení, komentáře)

  Konecne podarenej valecnej film,kde neni jeden absolutne dokonalej charakterni hrdina(holywoodskeho typu),nebojacnej,neohrozenej a ktereho nezlomi ani kdyz prozije nejvetsi hruzy,ktere by obycejneho cloveka psychicky totalne rozlozili...a kdyz uz to vipada,ze prisel o svuj pozitivismus,tak utrousi nejakou hlasku spadajici do "drsneho americkeho sucheho humoru" a divakovi je hned jasne,ze je stale nad veci....Tady je podle me velmi realisticky vykreslena zmena osobnosti,ktera nastava v dusledku vlivu desiveho prostredi a neuveritelneho tlaku,jez doleha na jedince ze vsech stran.Opravdu na me jak prostredi,tak chovani jednotlivych postav pusobilo velmi realne,cehoz se u jiz zminenych holywoodskych filmu dockame jen malokdy a hlavne v mnohem mensi mire...Dale to pro me byla konecne odpoved na to,co vlastne znamena pojem tzv. "ztracene generace" o kterem se mluvi v souvislosti snad se vsemi valkami.. Proste kazdy kdo se nechce jen divat na valecna zverstva a efekty,ale zajima ho i prostredi a atmosfera valky a jak to v praxi pusobi na lidi,tak by mel zajit na tenhle film.

  • 13.10.2007  15:46
  CheGuevara
  (hodnocení, komentáře)

  Cival: A komentář by nebyl? Ve Francii z toho dělají docela senzaci a kritiky nejsou taky nijak přísné, spíš naopak. Aspoň pár slovíček. Děkuji. :)

  • 31.8.2007  01:38
  formelin
  (hodnocení, komentáře)

  to vypada moc pekne..

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace