Rudy Holt, Henryho velice dobrý přítel a zároveň i ilustrátor jeho knihy pro děti o bobrovi Martym, zemře. Henry je zdrcen jeho smrtí a nemůže se postavit na vlastní nohy, jeho zesnulý kamarád mu velice chybí a on ví, že nikdo jiný nebude tak dobrý jako on. Sympatická Lucy se stane jeho novou ilustrátorkou, jenže Henrymu se tato dívka vůbec nezamlouvá, a tak ji jen uráží a ponižuje. Lucy se snaží jeho podivínské chování přehlížet a spolupracovat s ním, i když to jde velice těžce, ale pod vidinou tučné odměny tohle vše hodlá přetrpět. Henry s ní odmítá pracovat, ale postupem času přeci jen svolí. No a jak to tak bývá, Henry je přeci jen muž a Lucy je žena, takže je jasné, že to mezi nimi brzy zajiskří... (Ssimca)

Soweek

Velice slibně rozvíjející začátek střídá nudná závěrečná půlka filmu, která zbytečně kazí celkový dojem. ()

Looser

Nezávislá romantická komedie ? Nezávislá určitě, komedie nevim, nevim. Spíš smutný příběh jak něktěří lidé dlouho hledají cestu k někomu blízkému a často se ze své cesty sejdou. Rozhodně mi to nepřišlo jako dobrej film na rande (minimálně ne na první), romantická je možná tak poslední dvacetiminutovka. Za zmínku určitě stojí i svérázný hudební podkres. ()

NALBERTik

Joooo !!!! Všichni si todle pusťte !! Protože tendle kousek je nadmíru povedenej, Billy Crudup(pro me predtim neznamej herec) tady zahral fantasticky, neco takoveho se vidi malokedy ;) ()

FeatherBoy

Velmi, ale velmi podivný film, ale podivný v dobrém slova smyslu. Zvláštní příběh, zvláštní postavy a celkově jsem měl z toho filmu zvláštní pocity. Tento film jednoznačně utkví v paměti. ()

ZkuKol

Tak trochu depresivní a neurotická lovestory s velmi příjemně nadávajícím Wilkinsonem, překvapivě dobře hrající Mandy (ta holka si u mě udělala fakt oko) a neuvěřitelně neurotickým Crudupem. Příběh je očividně vymyšlen až po zápletce, protože je to zmršený mustr průměrné rom.-kom. Moc fajn jsou nasnímané urban-exteriery a pak je tu písňová sekce. Je tak krásně pitomně prvoplánovitá ( píseň Oh No, Oh No,... když hrdina zjistí smutný fakt apod.) a příjemně indie, že se vám prokouše mezi síně a komory (prostě do srdíčka). Jak jsem již ale uvedl, příběh je pitomý a občas dosti necitlivě urychlený, takže ani herci, ani dialogy, ani slušně odvedené řemeslo a ani mnou vychvalovaná hudba to prostě nad lepší průměr nevytáhnou... 70% ()

danca044

Průměrný, nudný příběh. Očekávala jsem něco nápaditějšího. Děj se hrozně vlekl a na romantický film tam tedy moc romantických scén nebylo. Billy Crudup mě tedy moc o svém hereckém talentu nepřesvědčil a celkově film samotný mě zklamal. ()

RockChick

Ovšem herecký koncert Billyho Crudupa mě láká zvednout hodnocení ještě o hvězdičku. Už dlouho mě nikdo tak nepřesvědčil. ()

Seti

Přišlo mi to děsně nevýrazné! Na budování vztahu mezi hlavními postavami je upřena většina pozornosti, ovšem problém tkví v tom, že ho divák skoro ani nepostřehne. Mezi Henrym a Lucy totiž neexistuje žádná chemie a nedočkáme se tak téměř žádných zajímavých slovních nebo jakýchkoliv jiných zapamatováníhodných výměn. Daleko lépe to funguje mezi Henrym a Rudym a v tomto případě bych klidně uvítal vynechání romantiky a soustředil se výhradně na komediálně dramatickou linku. ()

aquiver

Nezávislý menší bratříček mého nejoblíbenějšího filmu. Jsem fakt rád, že jsem se k němu dostal. Režijní debut přímo brilantní, film natočený s velkou lehkostí a citem, nápaditý a originální je i scénář. Jednoznačně je to kousek, který osloví spíš náročného a pozorného diváka, kterému připraví celou škálu emocí. A mimořádná je i hudba! 80 % ()

dormouse

Začátek filmu byl velmi slibný. Říkala jsem si, že jsem našla nějaký skrytý poklad. Aspík Henry je úžasně napsaná a zahraná postava, stejně jako dvojice Henry+Rudy. Bohužel ale tím to končí. Postava Lucy je zcela nevěrohodná, stejně jako celý milostný příběh. Škoda. ()

sona123

Milá a tak trochu netradiční love story. Značný kalkul, který se dal ale unést. Hodnocení 75% je na můj vkus značně přestřelené. ()

livuska

Dedication ma neskutočne bavil. Od prvej po poslednú minútu. Mám rada filmy o akýchkoľvek "čudákoch." Crudup toho svojho (čudáka) asi vydoloval z nejakého tajného zákutia svojej duše, lebo som mu verila každučké slovo, každé gesto. Mandy zase dokázala, že nemusí hrať len presladené bábiky. A ten soundtrack!!! Atypická romantika. Mňam. ()

lareinna

Dosť čudného týpka hral Billy Crudup, keďže jeho postava Henry - pripomína obsesívne správanie ba dokonca akoby ani nežije svoj život, len sa nejak motá tým životom ledabolo.. "Henry" svoj názor na život niekoľkokrát vo filme spomenie dosť jasne.. Čím ďalej tým ťažšie bolo uveriť, že patrí medzi normálnych mužov. Ale nejako som s Henrym súcitila :) A s "Lucy" (Mandy Moore) tiež. Nezávidela som jej ho ani trošičku :) Netradične natočený romantický film, ktorý sa mi aj páčil a neviem pomenovať presné dôvody toho, ale základ je, že nenudil ani chvíľu a zanechal zaujímavý dojem. ()

muoaner

Tak trochu jiná romantická komedie. Úžasný scénář, herecké výkony a hlavně soundtrack, který to celé jen podtrhuje. ()

halogan

Hezký film, netradiční, ale chybí tomu hloubka. Nějaká hlubší myšlenka, zvrat, podraz, cokoli. Škoda, zahrané to je pěkně. ()

zabro

Zajimavy film. Jako mohl bych se tady rozepsat o tom jak ten film je natoceny netradicne. Jak hlavni hrdina exeluje a jak mandy moore svym vystoupenim v tomto filmu prekvapila, ale ja to neudelam.Proste jen napisu kouknete na to.:-) ()

charmin

Uff, veľké prekvapenie. Billyho Crudupa s krátkymi vlasmi, Mandy Moore v celkom nekomerčnom filme, to je..zvláštne :)Ale rozhodne sa páčilo spracovanie, kamera, dejová línia, Billy bol ohromujúci, keď to pozeráte v angličtine, jeho frázy sú dosť..uštipačné a miestami nepríjemné, čo však dodáva filmu (znova)zvláštnu kompenzáciu toho, čo by sa chcelo tváriť ako romantika, ale potom toho čo tú romantiku totálne degraduje (a to chladný Billy). Samozrejme, film je mojou srdcovkou aj pre niečo, čo ako vždy človek nikdy nevie presne vysvetliť, ale odpořúčala by som ho pozrieť asi každému, je to toiž mix..všeličoho :)Jeden z mojich obľubených filmov 90% ()

sumperacek

Nevím proč dávám za 5, ale tento film si to ode mě velmi zasloužil. Trefil se přesně do mé povahy. Romantika tak trochu jinak. Skvělý Crudup, opravdu brilantní herecký výkon. Chytré a přisprostlé kecy, rozprávky na téma smysl života a břitký humor... Fakt jo a jo. ()