Dedication

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2007, 95 min

Do filmu jsem šel s tím, že mě čeká taková ta milá žánrovka, fajn herci, do toho tklivý soundtrack, no prostě pohoda hadr. Nedočkal jsem se :-) Dedication, i díky tomu, že se tu fuckuje v intervalu jedno fuck za dvě minuty, je filmem spíše nesmlouvavým, jako kdyby vám do obličeje plivla nějaká hezká holka- lepší než plivanec od nějakýho mamrda, ale pořád je to plivanec... Pár slov o hereckém obsazení (protože to je... trefné): Tom Wilkinson jako vždy precizní, Mandy Moore jako vždy otravná, Martin Freeman měl dostat víc prostoru, ale (i díky dobře napsané postavě, ve které jsem se tak trochu viděl) největší kus koláče si tu pro sebe uzmul Billy Crudup a žvejká mu to víc než dobře. Na první dobrou zaujal ještě soundtrack, který je vážně vážně vážně excelentní (Deerhoof rules).(13.9.2013)

Promarněný potenciál. Dedication je takovým tím filmem, kdy musíte protrpět hodinu průměrného dramatu trpce čpícího nudou, přičemž ke konci se konečně hlásí o slovo bravurní půlhodina. Hodnocení tak stoupá od "sračky" k "to je hustý". Tvůrci asi nemají moc nakoukáno, když škatulkují tenhle psychologický blábol jako romantický film. Navíc chemie mezi ústředním párem veškerá žádná... Nevím, nevím - když přimhouřím oko a vzpomenu na ten konec, je to těsný průměr. Písničkový sondtrack není k zahození.(1.11.2010)

Říká se, že člověk potřebuje jen 1 minutu, aby zjistil, že se mu nějaký film líbí! No tak jo, vlastně jsem si tuhle větu předělal (původně se to týkalo zamilování se), ale tenhle film to přesně vystihuje! První sekunda- dva muži v pornokině se inspirovávají na dětskou knihu. Jeden z nich bez zábran sleduje dění, druhý sedí s kapucou přes hlavu a zrovna v téhle situaci by nejraději chodil kanálama. A právě tento chlápek kapucář se už od prvního mrknutí pro mě stává neskutečně sympatickým (dokonce i ve chvílích, kdy by si zasloužil "vodprásknout" z kecek). I přes své záporné vlastnosti mi připomíná v některých situacích mě. Tož, nesedím v autě s ochranou helmou, ale někdo prostě uznává větu "Bezpečnost především."...... Je to romantický film, takže člověk by měl očekávat tu a tam nějaké to klišé, ale režisér je maskuje tak dokonale, že ani nebudete vědět, čí jste. Justin Theroux k tomu všemu vybral hudbu lahodící mému sluchovému zázemí, takže i kdyby film byl kentel, já bych to přežil. Ostříhaný Billy Crudup už pro mě není neznámým pojmem, ale je pro mužem, který když chce, tak do postavy zatne drápy a vymačká z ní, co se dá. Filmu zvyšuje kredit i fakt, že tam není hluchého místa a navíc Mandy Moore je neskutečně krásná ženská....Tenhle film jsem si dokonce pustil i druhý den, nestává se to u mě často, ale tohle mě zkrátka dostalo. Jářku-tohle je něco!(29.3.2008)

Dedication...aj o tom, ako prosty pribeh moze byt prosty, ale pri tom subezne tak FASCINUJUCI...Dedication...aj o tom, ze laska nemusi boliet a netreba sa jej bat...Dedication...aj o tom, ze netreba hlupo stat na jednom mieste, ale konecne sa pohnut dalej...Dedication aj o premakanej a spravne nacasovanej HUDBE...Dedication...aj o tom, ze urcite ho netreba prehliadnut, a urcite ho treba vidiet !!! SUNDAY-MOVIE ako vysity...odporucam, perfektna plnohodnotna 4+...nazdar(27.6.2008)

Amerika jak ji mam rad. Lide s dobrym srdcem pod maskou svych bolesti a nejistot. Skvele obsazeni. Billy Crudop v hlavni roli proste exhibuje. Mandy Moore prijemne prekvapi a Tom Wilkinson s Bobem Balabanem predvadeji proste vykon s takovou kvalitou jakou jsme u nich zvykli. Pribeh je to ten nejprostsi, ale Theroux se s nim vyporadava ( za pomoci silneho idie-folk a rockoveho soudtracku ) ne bez chyb, ale o to s vetsim nasazenim. Emocionalne nevybiravy snimek, ktery si me jednoduse ziskal. Az si rikam jestli novopeceneho rezisera neceka podobny osud jako Petera Bogdanoviche jez si ve filmu strihne ne nesymbolicke cameo.(30.3.2008)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu Sundance 2007. (Terva)

• - Debutující režisér Justin Theroux si zahrál ve filmu malé cameo právníka na telefonu. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém městě New York. (Terva)