Rudy Holt, Henryho velice dobrý přítel a zároveň i ilustrátor jeho knihy pro děti o bobrovi Martym, zemře. Henry je zdrcen jeho smrtí a nemůže se postavit na vlastní nohy, jeho zesnulý kamarád mu velice chybí a on ví, že nikdo jiný nebude tak dobrý jako on. Sympatická Lucy se stane jeho novou ilustrátorkou, jenže Henrymu se tato dívka vůbec nezamlouvá, a tak ji jen uráží a ponižuje. Lucy se snaží jeho podivínské chování přehlížet a spolupracovat s ním, i když to jde velice těžce, ale pod vidinou tučné odměny tohle vše hodlá přetrpět. Henry s ní odmítá pracovat, ale postupem času přeci jen svolí. No a jak to tak bývá, Henry je přeci jen muž a Lucy je žena, takže je jasné, že to mezi nimi brzy zajiskří... (Ssimca)

bouncer

Žádný zázrak se nekoná, ale přesto jde o krásnou a příjemnou romantiku, které dominují osobití hrdinové, kvalitní režie, zajímavá hudba a sympatičtí herci. ()

Terva

Spisovatel dětských knížek Henry Roth trpí depresemi, a nebojí se dokonce dětem říct, že Santa Claus neexistuje......... Scénář : David Bromberg. Kamera : Stephen Kazmierski. Hudba : Ed Shearmur. Hrají: Billy Crudup jako Henry. Ve filmu zazní http://www.youtube.com/watch?v=eXppAKXzI2Y a kdo má zájem najde tu celý soundtrack. ()

Terez.S

Ten film byl divnej. Navíc, hlavně ze začátku, hrozně sprostej. Což bylo o to horší, protože jsem se na něj dívala s americkými věřícími lidmi. Když se ale na scéně objevila Mandy, začalo to být lepší a lepší... A s písničkou "Oh no, oh no, oh no .." mě pak už ten film dostal (skoro) úplně. Znovu na něj asi koukat nebudu, ale rozhodně mě překvapil. ()

JohnCZ

Na Mandy Moore se skvěle kouká, se samotným filmem je to už však o něco horší. Jedná se o vesměs jednoduchou story, spíše dramaticky pojatou. Komediálních momentů se dočkáme minimálně. Postava Henryho je zvláštní, občas sympaťák, občas napřesdržku a možná i právě proto se mi do filmu hůře pronikalo. Špatné to nebylo, ale těžko si za týden na film vzpomenu, jelikož se do mé paměti zaryly mnohem chytlavější kousky. ()

ladko

Divný hlavný hrdina je veľmi zaujímavá postava, síce nie veľmi typická pre romantické komédie, ale nevadí to. Práve naopak. Jeho monológy(s dievčatkom na autogramiáde a zopár ďalších v priebehu filmu) sú snáď najlepšie momenty filmu. K tomu ako vždy dokonalá MM, hodiaci sa soundtrack a štyri hviezdy sú na svete. ()

sonnak

Tohle není romantika, která všem sedne, ale i přes to je kouzelně natočená. Dedication mi hodně připomíná Kauffmanův ESOTSM, Carrey byl taky podobně zvláštní jako je Crudup a celé to nemá nepodobnou atmosféru. Jenže. Dedication je moc krátké a příliš rychle odvyprávěné, aby se do něj člověk stihl naplno vžít. A emocionální dopad je u romantického filmu to nejdůležitější. I přes to jde o hodně originální a zajímavý příběh, a já bych se mu na prvním rande vůbec nebránil. PS: Crudup je PRVOTŘÍDNÍ herec! ()

italka63

Moc milý film o tom, jak těžce to v životě a spisovatelské práci chodí když vám zemře přítel,který je zároveň váš parťák a vy trpíte úzkostí a různými fobiemi, pokud se tyto stavy dají tak nazvat. Když je vám bledě, naskládáte si na sebe obrovskou vrstvu knih, nebo čehokoliv, jen aby k vám nic ošklivého nemohlo, v autě sedíte vždy vzadu a máte u toho helmu....a tak různě si obrovským pesimismem komplikujete život.Jenže potřebujete ilustrátorku, která postavičku bobříka do knihy dokresli - a bum, pěkná mladá Mandy Moore....a tak se dívejte a nezapomeňte sbírat zajímavé kamínky, třeba vám obrátí život. Takže milé čtyři hvězdy, které můžete najít v dalekohledu na terase v domku u moře, kousek od pláže.......a třeba přitom uslyšíte tu hezkou hudbu, která tam skvěle sedla:-) ()

Duotone28

Dedication...aj o tom, ako prosty pribeh moze byt prosty, ale pri tom subezne tak FASCINUJUCI...Dedication...aj o tom, ze laska nemusi boliet a netreba sa jej bat...Dedication...aj o tom, ze netreba hlupo stat na jednom mieste, ale konecne sa pohnut dalej...Dedication aj o premakanej a spravne nacasovanej HUDBE...Dedication...aj o tom, ze urcite ho netreba prehliadnut, a urcite ho treba vidiet !!! SUNDAY-MOVIE ako vysity...odporucam, perfektna plnohodnotna 4+...nazdar ()

grogodil

ešte som nevidel romantickú komédiu, ktorá by začínala v pornokine.... aj keď s tou romantikou to bolo všelijaké. O tej možno hovoriť možno tak v očakávanom závere, dovtedy skôr trpká dráma dvoch postáv, ktoré skrz svoje skryté traumy k sebe hľadajú cestu ()

Kopik

Začátek mi přišel takovej zmatenej a vcelku o ničem. Do půlky jsem se snažil film víceméně pochopit, ale nakonec se mi to hodně líbilo. Mandy Moore je výborná herečka, příběh byl dobrý, jen na můj vkus divně natočené a sestříhané. Ale jinak jo, na čytři hvězdičky to u mě stačí. ()

Agoran

Studená romantická komedie, která se zuby nehty snaží vyvarovat klišé, ať se jí to daří nebo ne. Každopádně jsem se dobře bavil. ()

zette

Predvidatelny film plny klise, ktery se tvari nezavisle. Krome pekneho soundtracku nema snimek moc co nabidnout. Snad az na Rudyho jsou postavy spise nesympaticke. Vubec me to neoslovilo a vecer uz ani nebudu vedet o cem to bylo. Nedivim se, ze to je jediny rezisersky pokus Justina Therouxe. ()

Plangi

Ne všechno zlato se třpytí, chce to jen vyleštit si zrak…dovolil jsem si známé přísloví upravit, jako krátké shrnutí mých pocitů z Dedication. Vezmu-li to obšírněji, tak bych začal tím, že jsem byl prvních pár minut zhrozen, co jsem si to vlastně pustil, než jsem se trochu zorientoval a přivyknul stylu režisérského debutanta Therouxe, který se s divákem rozhodně nemazlí a bez nějakého vysvětlujícího intra začne sázet rychlým špinavým střihem příběh „jak si přes počáteční nevraživost k sobě cestu nacházeli“. Člověk by si řekl romantická komedie-klasika. Ano i ne. Dějová linie se invenci vyhnula obloukem, zato postavy aby jinde pohledal. Právě kvůli nim a pár dalším vychytávkám se dostavuje pocit, že sledujete něco výjimečného. Netřeba to příliš okecávat, veškerou pozornost si právem krade Billy Crudup, který zde v roli trochu psycho autora dětských knížek totálně smazal hranici mezi hercem a postavou. Rozhodně poklad mezi romantickými filmy, který si plný počet zaslouží. 91% ()

Icefist

Tento pokus o originální zpracování love story mě zase až tak moc neuspokojil, vzhledem k tomu, jak vysoké zde má hodnocení. Postava ultra magora v podání Billyho Crudupa byla bez diskuzí to nejlepší, co se dalo vychutnat. Jeho démony bylo zajímavé pozorovat a člověk mu fandí, když se s nimi snaží vypořádávat. Mandy Moore byla taky sladká a ocenit musím i netradiční poutavou hudbu. Jenže to všechno přebíjí fakt, že jsem se docela nudil, jak se to vleklo. 60 % Oblíbená část- Henryho slovní ulevení si v jeho bytě, předtím než spolu začnou s Lucy pracovat ()

JimmyII

Zvláštní, poměrně syrový film o jednom podivném vztahu perfektně funguje. Je to opravdové, upřímné, drsné a krásné. ()

neoBlast

Upřímně mám chuť jednu mířenou vrazit do tváře scénáristy (David Bromberg), který rozbíjí snažení Therouxe i herců. Zabíjí je v naprosto primitivním a hloupém skriptu plném klišé. Jinak roztržitý Billy Crudup i roztomilá Mandy Moore vyzařují dostatečnou chemii, abych jim fandil, to nemohu říct. Tom Wilkinson, Martin Freeman, Dianne Wiest jsou už jen takové zbytečně kvalitní třešničky na sympatickém, ale obyčejném, indie dortu. 60 % ()

VasaX

Mám rád takovéhle filmy. Celkem ohrané téma ale s výborným zpracováním, sympatickými herci a celkově dobrým obsazením. Tady byl pro mě ještě nevšední soundtrack který velmi dobře sekundoval jako kdyby podzimní náladě filmu. Výborný filmový zážitek, a i když film byl takový trochu melancholicko-chmurný a tím i utahaný, výrazněji jsem se po celou dobu nezačal nudit, za což přidávám obvyklou jednu hvězdičku navíc. ()

Pecival

Chtěl bych někdy vidět romantiku, kde si na konci hlavní hrdina neuvědomí, poté co něco podělá, kdo je jeho životní láska a neutíká ji definitivně ulovit pro sebe. Kromě pár prvních scén našeho párečku standart až ultra standart, ale je fakt, že hlavní hrdina měl na začátku dost šmrnc a byl fakt moc milej :D Díky tomu to vychází na lepší tři, ale pořád tři. Billyho Crudupa jsem nepoznal což je hamba.... (moje) - zbytek obsazení ok. ()

Hollohlaway

Pro mě jedno z nejpříjemnějších prekvapení z poslední doby. Konzistentní, originální film s Billy Crudupem šíleným jako ratlík, krásnou Mandy Moore která dokazuje, že umí hrát, a skvělými dialogy které ze sebe oba dva sypou. Potěšila Dianne Wiest v malé roli matky a dokázala, že humor stále umí. Romantika v trochu odlišném podání mě vtáhla a nepustila, a vše dovršil výborný soundtrack, který mě po dlouhé době donutil zjistit si kdo to sakra hraje, a hned si to sehnat. Pokud bude Mandy hrát ještě v jednom nebo dvou podobných dílkách, nemám strach, že by neodhodila nálepku pubertální husičky z romantických slaďáren. ()