Panika v městečku (TV seriál)

• Belgie

Panique au village

A Town Called Panic

Animovaný / Komedie

Belgie, 2000, 20x4 min

Naprosto absurdní úchylnost! Nikdy nevíte, co která postava ze sebe za nesmysl vypustí (a to jakýmkoliv způsobem), nebo co bude následovat v další vteřině. Fyzické zákony nebo jakákoliv pravidla tu neplatí. Takže tu třeba mohou zvířata mluvit, řídit, tancovat na diskotéce, poslouchat hudbu na sluchátkách, koupat se/sprchovat, šplhat po stěnách nebo i klidně vzhůru nohama, jako by to bylo zcela normální, dveřmi projde raketa nebo traktor, aniž by byla spáchána nějaká škoda a podobné bizarnosti. To se prostě musí vidět. Samotné zápletky by jeden fakt takhle nedokázal vymyslet... Ale jako celek to neuvěřitelně vtipně funguje. ÚLET. Věřím, že pod vlivem čehokoli se zážitek ještě umocní.(5.9.2010)

Seriál na první pohled není tak zběsile hektický jako film, což ve startu trošku zamrzí, ale jakmile si divák zvykne na to volnější tempo krátkých epizodek, dostane to taky jistou údernost.. Klidně (a rád) bych si dal i dvojnásobnou nálož, protože tuhle střelenou a blbě trefenou vesničku mám prostě rád.(4.11.2015)

Nejsofistikovanější belgická reklama na psychiatrické léčebny, která eskaluje princip ad absurdum do prozatím neprobádaných končin bizarnosti. Excentricky surrealistické jak od Švankmajera na speedu, nekompromisně fraškovité jak od Cimrmanů, idiopaticky neskutečné a chaoticky hyperaktivní jak od kanálu HowToBasic - jednoduše ženiální eňoňůňo epes rádes žůžo labůžo groteska!(31.8.2017)

Když mi tohle pustila kamarádka, mou první myšlenkou bylo „Co to je probůh za blbost?“ Jenže už po chvíli mě tenhle seriál dostal svou absurditou, ztřeštěností a vtipem. To vše ještě umocňuje specifická a originální animace, takže mi nezbývá nic jiného než dát za 5* … Klidně bych uvítal i nějaké další pokračování.(26.2.2011)

Šárka ze zlínský animace mě k panice přivedla, miluje to, pokaždý když se na to spolu díváme, tak se rozplývá nad "přiznanou modelínou", nad fázema figurek atd. Díly z nichž jsme byli nejvíce paf, třeba: Le Grand Sommeil - pošťák, pinčes, pak ten díl se zrcadlovym podvodním domkem...ikdyž vlastně co díl, to skvost, baví nás to tempo, zvraty, baví nás ta zvířátka..Chtěl bych vidět ten celovečerák...(24.8.2009)