Scény z partnerského života

Scenes of a Sexual Nature

Drama / Komedie / Romantický

Velká Británie, 2006, 91 min

Jestli chceš najít cestu k mužovu srdci, tak přes košili kuchyňským nožem! Příjemná britská oddechovka plná groteskních řečí i situací se skvěle sarkastickou Catherine Tate, krásně zmatenou Ginou McKee a brilantně obrýleným Ewanem McGregorem. Ovšem mnohem radši bych byla, kdyby film tolik nesklouzával k tomu vyznačovat se sentimentalitou a raději se vydal prozkoumávat ještě hloubš (bezedné) vody britského humoru.(31.10.2008)

Film, kde se namísto jakéhokoliv konání o tom konání jen mluví (ehm, teď nemyslím tím konáním hned to konání :-), ale kupodivu dokáže zaujmout. Herecky je to našlapané až po střechu, možná proto škoda, že tato elita britské herecké školy nedostala do ruky lepší scénář. Všechny příběhy, či spíše dialogy, plynou tak nějak do ztracena a vás za srdéčko nechytí pravděpodobně ani jeden. Netuším, co byl hlavní záměr režiséra nebo scénáristy, celý film vypadá spíš jak nějaká divadelní hra, takové Monology... čehokoliv ;-) Ale už jen pro tu spoustu mých oblíbených herců (Ewan McGregor byl jako gay vážně velmi přesvědčivý :-) Tom Hardy zas srandovně v navazování kontaktu neohrabaný) a díky krásnému prostředí parku, kde se vlastně úplně celý film odehrává, jej hodnotím mírně nadprůměrně.(16.7.2013)

Příjemný film, obzvláště mě zaujal příběh dvou postarších lidí. Líbila se mi určitá spojitost mezi postavami, které se tu a tam někde potkali, což film ucelilo. Dále se mi líbily narážky na Thierryho Henryho a Noela Gallaghera. Rozhodně mi přišel způsob podání filmu lepší než například Kafe a Cigára nebo Paříži, miluji tě, které jsou rozkouskované a nemáte moc času se vžít s jednotlivými postavami. Dobrá oddychovka, která prostě nemůže urazit.(28.10.2012)

Ona: - My mum used to say: Do you know the way to a man´s heart? On: - Yes? Through his stomach? Ona: -No. Through his shirt. With a bread-knife. Ha ha ha ha ha ha!!! Omlouvám se za česko-anglický komentář. This film rocks. A pro nás, kdo milujeme Londýn a jeho parky... It´s a must. A je to strašně smutný. To taky...(17.12.2008)

Zajímavě zpracovaný snímek sledující několik partnerských vztahů vyznačujících se každy jinou neobvyklostí. Známe tváře dodávají snímku na humornosti. Kromě herců zaujme film svojí epizodičností, ovšem krom toho se mimo pár momentl jedná o nezábavnou romantiku, která se hodí jen na televizní obrazovky.(4.12.2007)