Masoví vrazi, Hannibal Lecter - skutečné příběhy

• USA Serial Killers: The Real Life Hannibal Lecters (více)

Renomovaní americkí vyšetrovatelia, kriminalisti a psychológ nám poskytujú pohľad do duší a objasňujú správanie najväčších sériových vrahov, kanibalov a pedofilov v dejinách modernej svetovej kriminalistiky. (Smok)

Jazzzz

Dokument naprosto minimální hodnoty, přesto však o ne příliš popůlárním tématu. Pár informací je přínosných, ale naprosté neshody ve výpovědích psychologů dělají z těchto živoucích monster snad i lidi, což by se nemělo. Ano kdysi to lidé byly, ale pak se v nich převrátilo něco špatného, snad za to mohla výchova a nebo nějaká krizová situace, ale od té doby co to začli dělat je nelze litovat. Informací o vrazích je v dokumentu tak malo, že jde spíše o snahu zaujmout některými zajmavými případy, přesto však jsou v dokumentu podstatné informace promlčené a masových vrahů je uvedeno opravdu malé množství. Natož, že Hanibal jak je hned zpočátku dokumentu uvedeno nebyl realným ale spíše zidealizovaným masovým vrahem, padne o něm ve filmu kupodivu až moc informací. Závěrem věta z dokumentu: Potencionální kanibal se skrývá v každém z nás, protože kanibalismus je nejvyšší míra agrese a agrese je přirozená lidska vlastnost... Připadáte si jako potencionální kanibalové? ()

jefff

Kvalitní dokument, který, narozdíl od filmových rekonstrukcí, vám poskytne pravdivé informace a skutečnou představu o činech těchto bestií. ()

Maynard.

Řekl bych spíše mírně podprůměrný dokument. Jsou nám ukázány příběhy třech masových vrahů - lidožroutů. Ale nejsou nám ukázány příběhy jejich obětí a ani dopadení těchto vrahů. Takže jediné co se z dokumentu dozvídáme je psychologická stránka jednotlivých vrahů. Je to sice velice zajímavé poslouchat o tom proč vlastně tito masoví vrazi pojídali své oběti, ale to vše se dozvídáme od psychologů, kteří se možná ani se samotným vrahem nikdy nepotkali (jedná se pouze o moji domněnku). Více by se mi líbilo podrobněji rozebrat jednotlivé vraždy, jak vrah zahlazoval stopy a jak byl nakonec lapen do sitě... Takto jsem se pouze dozvěděl "proč" a to je sakra málo... ()

bari68

Otvorene vypovedajúci dokument o tých najstrašnejších a najbrutálnejších veciach, ktoré naša spoločnosť pozná.Nie len raz sa vám bude zvierať žalúdok ,žal nad utrpením a pomyslenie ,že nekrofília ,zoofília,pedofília,kanibalizmus,perverzálny sado-masochistický sex ,mučenie a iné monštrózne a zrôdne činy sú pre niekoho potešením a najvyšším orgazmom. bŕŕŕ. ()

dris

Po filmařské stránce je to klasický televizní dokument s ničím převratným. Nic méně tohle zajímavé téma převedl na televizní obrazovky poutavě a dostatečně. Pokud je dobré téma bývá většinou dobrý i dokument. Tady to platí dvojnásob. ()

jondoe

Pohlad do mysle seriovych vrahov, v tomto pripade tych kanibalistyckych sa v tomto pripade nekona. Hoci toho vela naznacuje, aj tak su to vsetko len domienky, ktore sa opieraju o fakty a vypovede samotnych vrahov, o ktorych je zname, ze su vysoko inteligentni a tym padom mozu byt aj dobry klamari. Jedna sa vsak velmi dobry a zaujimavy dokument, na ktory ak sa divak dostatocne nepripravy, tak je sanca, ze s nim moze celkom slusne zamavat. ()

ClimbVibe

Dokument, který není tak úplně skvěle udělaný (opravdu jen trochu klouže po povrchu), ale má tak silné téma (resp. děsivé příběhy), že stoprocentně zasáhne cíl. ()

Hanes88

Velice zajímavý dokument, od kterého odejdete až opravdu skončí. Některé citování vrahů bylo dost drsné. Každopádně to určitě nebyl nejlépe zpracovaný dokument, který jsem viděl, tak jen proto o hvězdu míň. ()

Abiosis

*MÄSOŽRAVÉ POTVORKY* Pred pozeraním dokumentu prevládalo nadšenie, po pozeraní sa dostavilo skôr sklamanie. Film jednoducho nedokázal naplniť môj hlad po informáciách. Zaoberal sa niekoľkými známymi sériovými vrahmi, avšak tam, kde by mi vrahovia uštedrili hlboké bodné rany, dokument mi svojou hĺbkou výkladu spôsobil len nepatrný škrabanec. Čakal som ohromujúcu detailnú analýzu duševného stavu sériových vrahov, enumeráciu a rozbor ich činov, autentické videá a fotky ich obetí a prípadne aj rozhovori s nimi - no nedočkal som sa. Ak si správne pamätám, dokumentu dominovali štyria sérioví vrahovia, čo znamená len úbohých pätnásť minút (slávy) na jedného. A za taký krátky čas tak komplexnú osobu, akou masoví vrah je, nemôžete dostatočne priblížiť. (Jedna obrovská výhrada proti zámene termínov v českom preklade názvu filmu a dokonca aj v celom českom dabingu: odkedy serial killer znamená masový vrah?!) Verdikt v 1 vete: Priemerný a povrchný pohľad do sveta niektorých známych sériových vrahov. 09.02.12 ()

vander19

Brutálne mrazivý dokument o ľuďoch, ktorý sa bežne pohybujú medzi nami. Až po pozretí som si uvedomil, že hoc ktorý Váš sused môže byť vyšinuté monšrum alebo hoc ktorý učiteľ na škole. Proste treba si uvedomiť fakt, že títo ľudia žijú medzi nami a nedá sa zabrániť tomu. ()

janesX

Ako prvé ma prekvapilo, že sa tu dookola omieľa niečo o masových vrahoch. To ale nie je chyba dokumentu, ale prekladu. Inak je to dobrý dokument pre toho, kto si chce po prvý krát v živote niečo na danú tému pozrieť. Uvidí tu tri kanibalské hviezdy, o ktorých sa tu aj rozpráva ako o celebritách (Fish, Chikatilo, Dahmer). Pre mňa to bolo len drobné polemizovanie o niečom, čo už neskôr oveľa komplexnejšie a podrobnejšie rozobrali iné dokumenty. ()

1945

Opravdu povedený dokument, jehož hrůzný obsah vyráží dech a nutí k zamyšlení. Docela mě mrazí, když pomyslím, že podobné lidské zrůdy mohou být i v mém okolí... ale pevně doufám, že tomu tak není ;-) ()

glamgirl

Dokument, ktorý sa zameriava hlavne na známych sériových vrahov-kanibalov, podrobnejšie rozoberá život a činy Alberta Fisha, Andreja Čikatila a Jeffreyho Dahmera. Hoci sa v ňom vyjadruje niekoľko odborníkov (kriminológ, agent FBI...), informačne zostáva dokument na polceste - hlavne preto, že sa zameriava viac na opisovanie zločinov a menej (hoci predsa) na osobnosť sériových vrahov. Laika pravdepodobne uspokojí prepieranie detailov vrážd, no človek s profesionálnym záujmom by prijal hlbšie ponorenie sa do zvrátených myslí. Výborný dokument pre širokú verejnosť. (Čo ma však dvíhalo zo sedacej polohy je český preklad "serial killer" na "masový vrah" - ide o zámenu pojmov, sériový vrah nie je to isté, čo masový vrah!) ()

Santino7

Temný dokument venujúci sa najmä rozboru trojice skutočných kanibalov Albert Fish, Andrei Chikatilo, Jeffrey Dahmer (plus niekedy sa vyskytla - mnou vítaná - stručná odbočka trebárs k Tedovi Bundymu). Oceňujem najmä archívne zábery a iné dokumenty, obstojný záber informácií o daných vrahoch, zakomponovanie (hoc len zopár) preživších rodinných príbuzných obetí. Čo by som na druhej strane vytkol, je stupídne pôsobiace stále sa opakujúce prirovnanie k notoricky známej fiktívnej postave Hannibala Lectera (jeden - dvakrát spomenúť fajn, ale stále dookola a navyše s tými trápnymi hranými zábermi? Prečo a načo?!), čo v konečnom dôsledku navodzovalo dojem amatérizmu, prílišnej jednoduchosti podania a navyše to ešte väčšmi chaotizovalo už beztak chaotickú koncepciu. 75% ()

psycho_6

jeden z nejlepších dokumentů, který jsem měl tu možnost vidět, ještě zvýšil mou fascinaci seriovými a masovými vrahy. Jak píše anderson - skvělý rozbor zrůd, které svými zločiny šokovaly celý svět. ()

goniss

V poslední době se hodně zajímám o dokumentaci všech zajímavých, podivných, světové proslulých, světově ovlivňujících událostí, lidí, konfliktů, podivností, a nevím čeho všeho ještě. Nevím, jak je na tom tenhle dokument co se týče publikace, ale vím, že stojí za to propagovat do všech existujících kanálů televize (na rozdíl od těch ostatních kravin, co tam dávají), přeložit do všech světových jazyků a zkrátka to prodávat očím těch, kteří nejsou obeznámení. Proč, v dnešní době je celkem férově vědět, že kolem nás přibývá násilí a že to mnohým z nás dělá i dobře.. ()

Hapretor

Kdo sleduje zprávy na Nově, kdo se sem tam koukne na nějakej horor, kdo je více otrlé povahy - s ním tento dokument moc nehne - jako se mnou. Obsah pro někoho může být šokující - ale co očekávat od počinu nesoucího název "Masoví vrazi"? Já si rozšířil obzory kam až může lidská brutalita sahat, ale že by se mi rozšířily i zorničky to ne. Dokument je dost dobrý, jasně a bez servítek podá fakta o třech lidských stvůrách. Jednoduše a zhuštěně vyloží i několik důvodů pro jejich nepochopitelné činy. Popíše jejich "hobby". Nutí k velmi "dobré" otázce: Jsme oběti my - lidé, kteří jim padnou do oka? Nebo jsou oni oběti naší zkažené společnosti, které je "stvořila"? Dokument nechává odpověď na Vás. ()