Masoví vrazi, Hannibal Lecter - skutečné příběhy

• USA Serial Killers: The Real Life Hannibal Lecters (více)

Renomovaní americkí vyšetrovatelia, kriminalisti a psychológ nám poskytujú pohľad do duší a objasňujú správanie najväčších sériových vrahov, kanibalov a pedofilov v dejinách modernej svetovej kriminalistiky. (Smok)

gogos

Naprosto šokující a syrový dokument podávájící nechutně otřesná fakta. Člověk až žasne, co mezi námi žije za "lidi". ()

Lulu13

Podobné veci ma istým zvráteným spôsobom vždy fascinujú. Človek by skutočne neveril, čoho sú ľudia, ak sa tak vôbec dajú nazvať schopní. Osobne so mnou dokument nezámaval do takej miery ako by mal a to len z jedného dôvodu. Nedozvedela som sa v ňom pre mňa nič nové. Fisha, Dahmera a podobných úchylov mám už vrytých hlboko do pamäti z iných zdrojov. To nič nemení na fakte, že dokument je na veľmi vysokej úrovni a pre tých, ktorí s touto tematikou doteraz nemali tú česť to bude určite silná káva. Väčšina normálnych ľudí sa po jeho dopozeraní ďalším rovnomenným dokumentom asi zďaleka vyhne, no tomu mizivému % z Vás, ktorým sa málilo a nebránia sa čítaniu vrelo odporúčam knihu od Moiry Martingalovej - Kanibalové. ()

Verka13

Něco mi tam chybělo. Snad více podrobností o vrazích samotných, obětech, způsobu jejich konání a podobně. Jinak poměrně zajímavý dokument co se psychologické stránky masových vrahů týče, ale ani tento jejich rozbor mi nepřišel nějak detailní. ()

JohnMiller

Forma v podaní tv dokumentu nič moc ale ten obsah !!!! Vstup do najtemnejších zákutí mysle najbrutálnejších, a najuchílnejších vrahov dejinách je nanič sa nehrajúca brutálna expozícia nehanebných činov zvrátených myslí. Nič sa tu netabuizuje vraždy sú komentované do podrobností. či už išlo o pedofilné odrezanie genitáliíí alebo pokus o stvorenie zombieka tak že sa obeti vyvŕta do hlavy diera a následne sa do nej naleje kyselina. Ničomu sa tu nevyhýbajú kanibalizmus, pedofília, homosexaulita, sadismus, masochismus proste všetko zlo sveta ! ()

kapsomut

Zajímavý a docela dost drsný dokument, ve kterém byli představování nejbrutálnější vrazi. Mě osobně se tento dokument hodně líbil a chtěl bych ho shlédnout ještě jednou! ()

Moena

Sérioví! Sérioví vrazi doprdele! Dost mi trhalo žíly, že si v dabingu nedokázali zjistit to úplně nejzákladnější rozdělení lidí o kterých překládali dokument. Ty skupiny jsou mimochodem v současné době pouze dvě, i když některé zdroje uvádějí i skupinu třetí (spree killer). Jinak k samotnému dokumentu. v první polovině mi dost vadilo, že se řečníci otírali o slavná jména, ale nezdělili prakticky žádné detailní informace. Naštěstí v druhé půli teorie ustupuje příkladům z praxe a hlavní trojice Fish-Chikatilo-Dahmer je prezentována poměrně zblízka a podrobně. Kdo se zajímá o historii sériových vrahů dokument si určitě najde, kdo ne, tak ho přejde bez povšimnutí. ()

Diamant

Zaujímavý a poučný dokument o skutočných masových vrahoch a o tom, ako sa nimi postupne stali. Do popredia tu vystupuje biedne rodinné zázemie, narastajúca agresivita (na začiatku napríklad "len" trápenie zvierat) a sexuálna rozpustilosť. Človek sa oddáva zlu, namiesto dobra, teda stále viac hreší, až sa dospúšťa aj takých zvrhlostí ako vyžívanie sa v mučení druhých, či kanibalizmus. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov. ()

TheDon

Osvěta je každopádně potřeba. Podávána velice nenásilnou a nesadistickou formou a násilnících, sadistech a kanibalech. Nadprůměrně zajimavý. 100% P.s: Proti Dahmerovi a Čikatilovi je Hanibal "vymyšlenej" Lecter docela čučkař. ()

Martin741

Toto aj realne existovalo a chodilo po svete : Albert Fish, A. Cikatilo, Ed Gein atd atd. Takze bohuzial skutky, ktore tento ludsky dobytok vykonal, sa zakladaju na realite. Jeden z najsilnejsich filmov. 100 % ()

Wiikii

Albert Fish, Andrei Chikatilo a Jeffrey Dahmer. Jsou tři masoví vrazi u kterých je v tomto dokumentu rozebírán jejich psychický stav. Tedy proč to dělali, co pociťovali a z čeho jejich jednání pramení. .. P.S.: Kriminalista Jack Levin vše dobře popisoval. Takže za něj dávám ještě jeden plusový bodík, jinak by to bylo za čtyři hvězdy. .... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

ic

Nejhoršní na filmu je asi překlad názvu do češtiny... protože český název který evokuje představu že jde snad o nějaký životní příběh Hannibala Lectera v prvních minutách vyvrátí film sám a řekne, že jde jen o masové vrahy kanibaly. Ve filmu zazní i slavný : jestliže jsme to co jíme, pak zítra mohu být vámi ()

Wormboy

Velmi kvalitny dokument zachytavajuci strhujucu put niektorych z najvyznamnejsich masovych vrahov z posledneho storocia. Napriek neskorym vysielacim hodinam sa skutocne na tento dokument oplati pockat, resp. si ho nahrat a potom pozriet k obedu alebo pod;) ()

campix

Edukativní dokument klasického stylu o těch nejznámějších masových vrazích z vhledy několika odborníků. Čekal jsem asi něco jiného, ale ani přes ty hrůzy, které se snaží popisovat není nikterak strhující nebo vtahující. Trošku takový školní dokument. ()

messiah

Hups, kdo to překládal? V originále Serial Killers přeloženo jako Masoví vrazi - to mi fakt nejde do hlavy. Tady asi někdo nevěděl jakej je rozdíl mezi Seriovým vrahem a Masovým vrahem. No ale co už...prostě si to během dokumentu člověk musí překládat v hlavě, že ve skutečnosti nejde vůbec o masového vraha. Na druhou stranu obě kategorie z psychologického hlediska mají dost společného, zejména v onom prvotním podnětu a duševní nevyrovnanosti. Ale zásadní rozdíl je v přístupu k činu. Zatímco masový vrah se mstí celému světu a zoufale ničí vše kolem sebe, snaží se v co nejkratším čase zabít co nejvíce obětí (střelci ze škol například), seriový vrah se považuje za umělce a za někoho kdo si dokáže hrát s policií. Většinou vraždí jednotlivce a dlouhodobě. Do této kategorie by šlo zařadit i nájemné vrahy. Prostě série. Každopádně dokument jako takový je zajímavý a to nejen pro fanouška Hannibalovské trilogie (kvadriologie), ale pro každého kdo se někdy zamyslel nad tím co člověka vede k vraždění. Psychologické rozbory, úvahy, teorie i praxe. "Pokud je člověk tím co jí, můžu zítra být vámi." Kanibalismus je zde také zajímavě popsán. Svím způsobem poučný, spíše však zajímavý dokument... ()

wafc

Vaříme s Albertem Fishem. Například se dozvíme, jak upéct dětský zadeček, tak aby chutnal jako grilované kuře a nebo recept obsahující mužský úd v humřím klepetu. ()

bubun

"Lidské maso obsahuje ve velkém množství charakteristický protein, který chutná podobně jako telecí, vepřové, kuřecí maso, či dokonce svíčková." ()