Reklama

Reklama

Hrdinové války

  • Čína Ji jie hao (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pojďte s námi do roku 1948, kdy celou zemí lomcuje občanská válka. Gu je velitelem deváté divize a má za úkol až do odvolání bránit určené území. Rádio mlčí dlouhé desítky hodin, náboje docházejí, kamarádi odcházejí, trpělivost mizí. V žáru bitvy však velitel přeslechne rozkaz k ústupu a nechce věřit svému poručíkovi, že opravdu zazněl. Rádio utichlo a Gu je rozhodnut bojovat do posledního dechu. Všichni jeho kamarádi padnou a on je zajat nepřítelem. Je hnán touhou zjistit, jak to tenkrát bylo. A říct jednou světu, že jeho kamarádi byli do jednoho velcí hrdinové. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (133)

Terva 

všechny recenze uživatele

Jménem roty vás zdravím, jste zcela obklíčeni: Budete-li pokračovat v boji, čeká vás špatný konec...ta slušnost z toho filmu úplně sálá. Skoro dvacetiminutová válečná scéna hned na začátku a pak přijde odměna. Zde nejsou medaile, zde je trest. To je Čínská armáda. V této válce se ale řeší jiné věci než v US army. Zde se řeší zda budou boty, kolik kdo dostane nábojů, aby se ušetřilo, a taky potřebujeme politruka, nejlépe toho co umí číst, kdo chce napsat domů obrátí se na něj. A velká je i propaganda: Víte proč psi koušou lidi? Jinak jim páchnou, když se bojí. Psi pokoušou jen toho, kdo má strach. Kulky jsou jako psi. Trefí jen toho, kdo se bojí...no vidíte a hurááááá do boje!!! U Číňanů bych se nedivil, že ty válečné scény dělají naostro....to byl vtip. Tak pojďme spolu očekávat zvuk polnice, který znamená souhlas k ústupu. Zbraně ve filmu se stupňují, nejdřív propaganda, pak samopal, následují granáty, děla a přijedou i tanky. Masakr je čím dál větší a přijde i strach: Jestli se bojíte začněte řvááát, pomáhá to!!! Ryanův obrácený příběh může začít. Ještě jedna pozornost: Vážná hudba jako doprovod k válečnému filmu je velice povedený tah. ()

Slimak 

všechny recenze uživatele

Kapitán Gu Zidi jest důstojníkem čínské lidové armády,jeho denním chlebem se mu stal boj o život.Ve válečných konfliktech se halt pohybuje už dlouho.Na skonku občanské války v listopadu 1948 je nasazen se svou řídkou jednotkou do první linie proti mnohonásobně silnějšímu Kuomintangu...což se prostě zvládnout nedá.Muži umírají s touhou slyšet troubit polnici na ústup.Hrdinové bez vyjímky hynou ať už je to ten či onen.To nejhorší je,že na ty kdož položili život za vlast se po čase zapomělo.Gu se jako jediný po letech vrací do Číny aby rehabilitoval své mrtvé kamarády a aby stát docenil jejich velkou obět´....všichni na něj však koukají jako na bláznivého starého veterána kterému se to asi už pomotalo v hlavě.Nikdo totiž vzhledem k rozpadu všech tehdejších bojujících armád, nemůže ověřit jeho minulost.Téměř o stejném problému pojednává film Právo na minulosť(1989). ()

Reklama

tombac 

všechny recenze uživatele

Od korejských Taegukgi bezesporu největší válečná jatka. Dokud slova zanikají ve svistotu kulek a dunění smršti šrapnelů, která trhá vojáky v detailních záběrech na kusy, a osamocená jednotka čelí opakovanému náporu nepřítele disponujicim převahou těžké techniky, nemá film prakticky žádné slabiny a může se bez váhání postavit v bok vojínu Ryanovi a korejským Poutům. Jenže Assembly je snímek dvou rozdílných částí. V jedné se válčí, druhá staví na obvyklé floskuli „několik roků poté“ a návratu na bývalá bojiště, srovnávání se s ještě živými vnitřními běsy z války a snahou o vzdání úcty padlým kolegům. Bohužel z toho, jak již bylo zmíněno, trčí politická korektnost a kalkul s celosvětovým uvedením filmu, pročež tato sázka má za následek zmírnění palby projektilů nejen na divákovu první signální, ale i na jeho empatické centrum a hrozí mu nudou. Naštěstí u mě se vyměklé druhé půlce kanonádu nesmírně sugestivních výjevů z válečné vřavy přebít nepodařilo. 7/10 ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý vojnový film z čínskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh odohrávajúci sa počas občianskej vojny v Číne, kedy veliteľ za trest po predchádzajúcej akcii dostane za úlohu spolu so svojimi zvyšnými mužmi brániť jedno územie pred mnohonásobnou presilou až kým nedostanú povel k ústupu, čo sa ale nestane a tak postupne všetko od munície až po spolubojovníkov, priateľov dochádza. A keď po vojne veliteľ zistí, že o tejto akcii nie sú žiadne záznamy, nechce nič iné, len zistiť skutočnú pravdu a zaistiť, aby všetci jeho muži boli považovaní za hrdinov. So spracovaním som dosť spokojný, film zaujme už od začiatku, keďže tu prakticky ani žiadny úvod nie je a film začína už v tom najlepšom, ale baví to stále, hlavná fáza filmu, teda obrana územia príde čoskoro a páči sa mi aj zaujímavá, aj keď trochu krátka časť z kórejskej vojny, takže prvé dve tretiny je rozhodne na čo pozerať. Tá posledná tretina filmu odohrávajúca sa po vojne už trochu zaostáva, ale aj to je zaujímavé a tak vlastne s týmto filmom po dejovej stránke nemám žiadny väčší problém, páči sa mi od začiatku až do konca. Jediné, čo sa tomu dá vytknúť a je to aj hlavný zápor celého filmu je to, že sa tu s výnimkou hlavného hrdiny prakticky k nikomu nedá vytvoriť vzťah, lebo tu na to nie je vytvorený žiadny priestor. Po prvej akcii nejaký priestor má len hlavný hrdina a jeho nový politruk a už zase nasleduje len akcia, takže postavy zomrú skôr, ako stihnú mať jedinú skutočnú scénu mimo boja. Čo sa týka akcie, tak som dosť spokojný. Určite to nie je žánrová špička, napríklad Putá vojny boli na tom lepšie, ale aj tak má vysokú kvalitu, bez problémov splňuje žánrové štandardy tejto doby, takže akcia je perfektne natočená, realisticky podaná a plná ťažkých zranení. Najkvalitejší je začiatok v meste, ale moc nezaostáva ani samotná obrana územia, kde sa už zapoja aj tanky. Herecké obsadenie nie je zlé, všetky postavy, ktoré majú trochu viac priestoru sú na tom dobre, teda hlavný hrdina Hanyu Zhang a ešte rôzni dôstojníci, ale až tak moc ich tu nie je. Réžia a technická stránka sú vydarené, s týmto scenárom sa už asi ani viac urobiť nedalo, takže som spokojný. Škoda toho jedného výrazného záporu, tento film mám rád, videl som ho viackrát a stále ma baví, radím ho do desiatky najlepších vojnových filmov vôbec, ale keby tu fungovali aj emócie, k čomu by bol potrebný práve ten priestor pre bežných vojakov, tak by patril medzi úplnú špičku. 77% ()

M.E.K.Y 

všechny recenze uživatele

Příběh o velkém hrdinství několika desítek vojáku, kteří urputně a do posledního muže bránili bezcenný důl. Svou kůži neprodali lacino, za tisíce dalších vojáků to stálo. Snímek je říznutý do dvou rovin. Ta první - akční, na Vás vyrukuje hned na úvod a táhne se zhruba do poloviny filmu. V této fázi chtěli Číňané světu vyrazit dech precizností, s jakou dokáží zinscenovat akční scény druhé světové války... a světě div se? Nejsou to velkohubá gesta, kdy se o filmu psalo, že díky čínské vládě, která uvolnila na tento film štědrý rozpočet, se bude před těmito bojovými sekvencemi třást i sám vojín Ryan! Opravdu jde vidět, kde tekly všechny ty peníze, protože celá válečná vřava je vypiplaná a dotažená až dokonce! V této části filmu jsem byl ohromen a doslova jsem si lebedil. Ale poté, co nás všechny rejža namlsá, tak snímek ztrácí právo nazývat se válečným (asi došly peníze:D) a druhá polovina filmu se už pouze snaží vynaložit úsilí k tomu, aby všichni vojáci, kteří tam padli, byli oceněni za své hrdinství a přijali slávu, kterou si bezesporu zasloužili. Příběh tak skutečně končí a všichni jsou spokojeni. Neříkám, že to tak nemělo být, ale je škoda, že se snímek až tak dvousečně rozdělil a v druhé části nabídl pouze nudu z toho nesčetného množství keců. Závěr? Asiaté opět světu ukázali, že točit filmy umí, hlavně tedy ty válečné. I když jim ve třetí třetině filmu docházeli síly, přesto si zaslouží pochvalu, především za zpracování, které je na velmi vysoké úrovni! ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy románu "Guan Si", který napsal scénárista filmu Liu Heng v roce 1992. (Terva)
  • Herec Zhang Hanyu v roce 2008 získal cenu Golden Horse v kategorii nejlepší herec. V roce 2009 zvítězil film na čínském filmovém festivalu Sto květin. V roce 2008 získal prestižní čínskou cenu Zlatý kohout v kategorii nejlepší film. Mezinárodní filmový festival v Pchjongjangu udělil snímku dvě hlavní ceny, a to v kategorii nejlepší kamera (Lü Yue) a nejlepší režie (Feng Xiaogang). (Terva)

Reklama

Reklama