Milionář z chatrče

• Velká Británie Slumdog Millionaire (více)

Džamal Malik pochází ze slumu v Bombaji, ale i tak se náhle ocitá ve finále indické adaptace soutěže „Chcete být milionářem?“ Ve finále bude Džamal hrát o 20 milionů rupií, ale moderátor ho po skončení prvního večera a získání 10 milionů rupií obviní z podvodu, a tak Džamala odváží policie k výslechu. Džamal je mučen a pak vyslýchán. Inspektor s ním prochází záznam pořadu a chce, aby mu Džamal vysvětlil, jak mohl znát všechny odpovědi. Díky tomu se dozvíme životní příběh Džamala. Džamal vyrůstal se svým bratrem Salímem a kamarádkou Latíkou. Vše začíná, když je Džamalovi přibližně 9 let a při nepokojích zahyne jeho matka. On, Salím a Latíka před nepokoji utekli a chvilku žili na ulici, ale pak se jich ujal jeden muž, který se o ně začal starat. Děti pro muže žebraly a ze Salíma se stala mlátička. Jednou v noci ale měli Džamalovi popálit oči, takže mu Salím pomohl utéct. Latíka chtěla utéct také, ale Salím ji schválně opustil. Bratři se jistou dobu živili prodejem a drobnými krádežemi ve vlacích, ale pak se dostávají k Tádž Mahalu, kde rozjedou byznys s kradenými botami a jako falešní průvodci. I když se jim daří dobře, po nějaké době se vrací do Bombaje a vyhledají Latíku, která pracuje stále pro stejného muže jako tanečnice. Džamalův bratr tohoto zločince zastřelí a všichni tři společně prchají. Salím se pak ale přidá k jinému gangsterovi a přivlastní si Latíku. Džamal je vyhnán. Džamal už pak dvojici nikdy neviděl, ale když začal pracovat jako nosič čaje v telefonní společnosti, podařilo se mu zkontaktovat svého bratra, se kterým se pak i sešel. Salím stále pracuje pro stejného muže, ale Latíka je prý navždy pryč. Salím chce, aby se Džamal nastěhoval k němu, čehož Džamal využije, a Salíma sleduje. To ho zavede za Latíkou, která žije se Salímovým šéfem. Džamal se pokusí Latíku osvobodit, ale Salím jí nedovolí utéct. Džamal se rozhodne využít soutěž „Chcete být milionářem?“, aby ho Latíka našla, protože ta na soutěž ráda kouká. Džamal je ve hře úspěšný a policii na svém životním příběhu dokáže, že nepodvádí, on ty odpovědi prostě zná. Jakmile se Latíka dozvídá, že je Džamal v soutěži, za pomoci Salíma uniká ze svého vězení... (TV Prima)

Oxymoron

Jednou větou: Město Bohů předžvýkané americkému publiku. Více větami: Podařené drámo mého oblíbence Boyla. Bohužel zde Milionářská soutěž vytlačí všechno ostatní a ke konci trnete spíš nad tím, jestli hlavní protagonista vyhraje opravdu těch 20 melounů, než nad tím, co se v Indii děje za zvěrstva. I tak je to pěkné, jen na to Město Bohů to prostě nemá. ()

Stepan!

Jamal Malik is one question away from winning 20 million rupees. How did he do it? A: He cheated B: He's lucky C: He's a genius D: It is written ........ D: it is written ()

Gore

Oscarový hit, který byl natočen až moc líbivě a spoléhal na emoce publika, kterým se zželí pravdomluvného good boye Jamala a budou mu držet palečky. Je to novodobá pohádka (hraníčící s kýčem typu Pretty Woman - vyrobená na podobném principu, ale víc pro dospělé), která se ale vryje pod kůži a dvě hodiny poměrně utečou. Obávám se jen toho, že je to jen one watch movie, a že při opakovaných shlédnutí to bude mít klesavou tendenci. Trošku pokulhává logika v detailech a very f*cking happy end se sice dal čekat, ale doufal jsem v nějaký konečný zvrat, bohužel marně. ()

RomanHyde

Chvíli po zhlédnutí jsem uvažoval o čtyřech hvězdíčkách, den po už je tři. A proč? Protože z filmu ve mne v podstatě nic nezůstalo, rozhodně ani netoužím jej vidět znovu či zařadit jej do své filmotéky. Pravda, divák je vtažen do děje "akčností" , střihem a "šokující" reálnou Indií, ovšem celkové vyznění snímku a vydlážděná cesta k happy endu je mi hodně proti srstí. Rozhodně nechápu to pozdvižení které "Milionář" zapříčinil v Hollywoodu a oscara ze nejlepší nejlepší film, scénář a hudbu vůbec nepobírám, jde to zcela mimo mé chápání. Ještě ke konci. Standartně si jakýkoliv film vychutnám včetně závěrečných titulků, ovšem tenhle Bollywoodský taneční závěr jsem opravdu nevydýchal. Klasický happy end zkousnu, ovšem tohle už bylo opravdu moc.. ()

Eristt

Milionář z chatrče je takový malý zázrak. Tak jak jsem byl skeptický, tak jsem byl mile překvapen. Děj začíná nenápadně, sledovat život Jamala je úžasný zážitek, který vás bude nenápadně strhávat, až vás pohltí tak, až to v jeden moment nevydržíte a začnete mu hlasitě fandit. Režisér dokáže i z jinak nezajímavých scén udělat zážitek, na který se nezapomíná - kupříkladu hned úvodní honička v úzkých uličkách bezejmenného chudinského předměstí. Kamera je úžasná, nebojí se snímat jak zajímavé detaily, hraje si s kompozicí, občas zaskočí i rozmáchlým epickým nadhledem. To samé platí i ho hudbě. Hlavní postavy jsou sympatické a to ve všech věkových reinkarnacích. Dávám tedy 4,4 hvězdičky. ()

waits

Bijte me, kricte si na me, mucte me chlebovou polivkou, ale na Milionari nevidim nic extra zvlastniho, notabene tak zvlastniho, aby se kvuli tomu muselo vystoupat az za oskarovy pultik. Boyle drti emoce indickych kulisach a pridava par drsnych scen, pri kterych zapadni divak zalapa po dechu. Stezejni jsou v tomto pripade exteriery Dalneho vychodu a stradani mladika v Indii (podtrhuji). Kdyby cenu vyhral mlady nezamestnany Texasan v celostatni soutezi, kteremu stoji v ceste za laskou mistni prekupnik drog, cetl bych tu mozna spustu komentaru o pitomouckych americkych happyendech. ()

Pavelos

Dlouho jsem čekal než jsem se na tento snímek podíval, a mohu říct že čekání se vyplatilo.. Oskarové ocenění za film roku nosí oprávněně.. D.B. se povedlo do snímku nacpat vše co se do něj vešlo, je zbytečné něco jmenovat, protože na spoustu věcí bych zapomněl:-) A ještě ke všemu skoro se samými neherci.. Indie je drsná, chudá země, ve které dokázat skloubit chvílema nelidské prostředí se štěstím chudého mladíka a ještě ke všemu do toho vpravit jeho životní lásku, to už chce opravdu dobrý scénář, schopného producenta a hlavně výborného režiséra.. V tomto případě si myslím, že se to povedlo na jedničku.. ()

frafra

podle mě výborný film....sice nic moc zajímavý příběh, ale boyle to dobře zpracoval.....rozhodovala jsem se mezi 4mi a 5ti hvězdičkami...a i přes zldouhavý a příliš romantický konec dávám 5 hvězdiček. protože závěrečný tanec byl supr. ()

cherita

No ano, ta režie, ta hudba, ti herci, všechno je to super, ale přiznejme si, že režisérovo jméno už figuruje v titulcích ne-li lepších, pak určitě zajímavějších filmů a celá ta davová hysterie je naprosto přehnaná (zdravím Benjamina Buttona). Danny Boyle prostě natočil dobrý film, no a? To se stává. Smiřte se s tím. ()

Illy

Moc hezká exotická pohádka pro dospělé. Danny Boyle má své řemeslo dokonale zvládnuté, co film to perla. ()

MIKESTEIN

Indický slam je už sám o sebe velmi silným a emočným námetom k filmu,ale ked sa k tomu podarý aj príbeh o nadanom chalanovi,ktorý svojimi životnými skúsenosťami vyhral velký balík peňazí v celosvetovo známej televíznej súťaži Milionár,tak to už vizerá na niečo nové a neokukané. Vikreslenie indickej kultúry ma celkom nadchlo a Láska medzi hlavnými postavami mi neprekážala,aj ked som sa na nu pozeral ako na vedlajší prvok. Primárne ma zaujal hlavne život v slame a jeho nástrahi. Strašne ma upútal príbeh dvoch malích chlapcov,ktorý kvoli náboženstvu,peniazom a chudobe boli nútený utekať len aby mohly žiť. Realistické poňatie indickej kultury u mňa zabodovalo.Spokojný som aj s hereckými výkonmi mladých a dúfam že aj nádejných hercov. V tomto filme sa mi zapáčil aj ich jazyk a samotný prízvuk. Nevadil mi ani Happy And,ktorý mi obvikle lezie na nervy. Danny Boyle vytmavil svoj film v tých najlepších farbách. ()

Pajčus

Vizuálně velmi pěkně odvyprávěný silný příběh, který dokáže v divákovi vytvořit silný prožitek. Otázkou je, jestli konec záhy osvěžený typickými symboly Bollyvoodu, tedy hromadným veselým tancem s hlavními představiteli v popředí, celkově film nesráží. ()

Gagner

Jedna z nejlepších pohádek pro dospělé vůbec ! Originálně pojatá, ukazující realitu vzdáleného světa. Napětí u poslední otázky stálo za to ! ()

hnkflknk

Celkem megalomanské, ale jinak to splnilo svůj účel. Bavila jsem se, byla jsem napnutá a nekdy i dojmutá, takže 4*. ()

M1k9

Musím říct, že až s odstupem člověk může kvalitně ohodnotit film. V klidu a bez zaujetí. Četl jsem si komentáře a plně souhlasím až s uživatelem TheMaker. Podle počtu bodů uživatele je to 5. komentář. :) Ale i tak dávám slušné hodnocení. I když jak se to vezme. Určitě to pro mě taková bublina už před těmi 3-4 lety nebyla. Romantické duše snad Milionář potěší. (Milionář z chatrče) :) :) :) 6.5/10 ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato

20.12.2010

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

03.04.2010

Samozřejmě, o tomto filmu u nás nečtete poprvé. Starořecká fantasy War of Gods (resp. Dawn of War, pořád je v tom trochu zmatek) měla původně bezprostředně konkurovat Souboji titánů, ale díky… (více)