Milionář z chatrče

• Velká Británie Slumdog Millionaire (více)

Džamal Malik pochází ze slumu v Bombaji, ale i tak se náhle ocitá ve finále indické adaptace soutěže „Chcete být milionářem?“ Ve finále bude Džamal hrát o 20 milionů rupií, ale moderátor ho po skončení prvního večera a získání 10 milionů rupií obviní z podvodu, a tak Džamala odváží policie k výslechu. Džamal je mučen a pak vyslýchán. Inspektor s ním prochází záznam pořadu a chce, aby mu Džamal vysvětlil, jak mohl znát všechny odpovědi. Díky tomu se dozvíme životní příběh Džamala. Džamal vyrůstal se svým bratrem Salímem a kamarádkou Latíkou. Vše začíná, když je Džamalovi přibližně 9 let a při nepokojích zahyne jeho matka. On, Salím a Latíka před nepokoji utekli a chvilku žili na ulici, ale pak se jich ujal jeden muž, který se o ně začal starat. Děti pro muže žebraly a ze Salíma se stala mlátička. Jednou v noci ale měli Džamalovi popálit oči, takže mu Salím pomohl utéct. Latíka chtěla utéct také, ale Salím ji schválně opustil. Bratři se jistou dobu živili prodejem a drobnými krádežemi ve vlacích, ale pak se dostávají k Tádž Mahalu, kde rozjedou byznys s kradenými botami a jako falešní průvodci. I když se jim daří dobře, po nějaké době se vrací do Bombaje a vyhledají Latíku, která pracuje stále pro stejného muže jako tanečnice. Džamalův bratr tohoto zločince zastřelí a všichni tři společně prchají. Salím se pak ale přidá k jinému gangsterovi a přivlastní si Latíku. Džamal je vyhnán. Džamal už pak dvojici nikdy neviděl, ale když začal pracovat jako nosič čaje v telefonní společnosti, podařilo se mu zkontaktovat svého bratra, se kterým se pak i sešel. Salím stále pracuje pro stejného muže, ale Latíka je prý navždy pryč. Salím chce, aby se Džamal nastěhoval k němu, čehož Džamal využije, a Salíma sleduje. To ho zavede za Latíkou, která žije se Salímovým šéfem. Džamal se pokusí Latíku osvobodit, ale Salím jí nedovolí utéct. Džamal se rozhodne využít soutěž „Chcete být milionářem?“, aby ho Latíka našla, protože ta na soutěž ráda kouká. Džamal je ve hře úspěšný a policii na svém životním příběhu dokáže, že nepodvádí, on ty odpovědi prostě zná. Jakmile se Latíka dozvídá, že je Džamal v soutěži, za pomoci Salíma uniká ze svého vězení... (TV Prima)

GreatestFan

Film v každém detailu dokonalý. V první polovině se film akorát rozjíždí ve druhé je to samé dobro z toho příběhu a vůbec všeho, úplně nejlepší je konec jak Jamalovi fandila snad celá Indie a z toho jsem byl fakt nervní. Nervozita a líbost ze mě jen zářila. A vůbec otázka nebo spíš dvě: Jak se mohl z chudého kluka ze slumu přes noc stát mediální celebritou mezi dalšími chudými lidmi? a zvláště ta ze začátku s možnostmi a) podváděl, b)měl štěstí, c)je génius, d)byl to osud. To je otázka celého filmu a zodpovězení na konci je prostě úžasné. Dokonalostí samou je tento film a osm oskarů si tato podívaná, kterou jsem si náhodou vybral jako sladkou tečku za svými letošními podzimními prázdninami sakra zaslouží. // viděno 1X poprvé 30. Října. 2013 ()

Movie Gourmet

Bollywood rulez! Není 8 OSCARů přespříliš? Je to silný příběh, ALE... S odstupem času to vidím v méně růžových barvách. Herecky, co do umění se mi nejvíc líbil herec Anil Kapoor, moderátor indické verze soutěže "Chcete být milionářem?" Verdikt: 3 a 1/2* a 75 - 80 % ale za co to dávám, sám snad ani nevím. Že by za sílu příběhu? ()

mira007

Chcete být milionářem? Indie, akce, sociální otázky, romatika, parádní hudba. Myslím, že po shlédnutí filmu na západě si musíme vážit toho v čem žijeme, protože krom toho, že ten film je dobrý dějově a po technické stránce , je to určitě hodně zajímavé sociální poučení. Obsazení je dobré, ale asi v Indii nejsou moc hezký holky, když hlavní hrdinka je obsazena Brazilkou ( ikdyž vskutku exkluzivní Brazilkou ). Trochu si i vzpomínám na story, kdy se angličtí novináři vydávali za nějaké arabské šejky se zájmem koupit jako nevěstu tu nejmladší představitelku hlavní role, a její tatík jim byl ochoten tu sedmiletou holčičku prodat. ()

suzanne1997

Film, který mluví sám za sebe. A můj komentář v tomto případě není vůbec důležitý. Jde o osud několika lidí, kteří si ne vždy vybrali tu správnou cestu. A všichni si svým způsobem zasloužili, co měli. Takže z mé strany mají tvůrci jednině pochvalu za sice ne příliš radostný film, ovšem s výbornou tématikou a pěkným zakončením. Doporučení dnes ovšem dávat nebudu, protože to ani nemá cenu, myslím si však, že děj i samotný konec stojí za shlédnutí a zamyšlení nad osudy hrdinů. ()

jarmik

Celý film mě to bavilo, i když Patela nijak zvlášť nemusím, ale 5* rozhodně dát nemůžu. Minimálně proto, že ptát se v otázce za hlavní výhru v soutěži, kde kvůli obtížnosti "nikdy nikdo nevyhraje", na jména Tří mušketýrů, je prostě trapas... ()

cesky_hrac

Tento film vypráví o cestě Indického chlapečka životem k milionům rupií pomocí soutěže ,, Chcete být milionářem?" Měl to těžké se dostat do cíle a být tak se svojí milou Latinkou. Film hodně hraje na city. Velmi mě potěšilo ho zhlédnout ale podruhé to zrobit nemusím a nechci. Tento film vám doporučuji zhlédnout. Stojí za to.. Celkové moje hodnocení: 87% Hudba: 8/10 Kamera: 8/10 Obsazení: 8/10 Režie: 10/10 Efekty: 9/10 ()

Jaro_slav

Slaďáček klouzající po povrchu. Ale chápu, proč se to tehdy tak moc líbilo nejen Akademii a proč se do nominací dostal podobnej film o dekádu pozdějc. Pro nás zápaďáky je tenhle zjednodušenej pohled na Indii vždycky lákavej. ()

Oralfabet

Skvělý a zajímavě vyprávěný příběh, který však postupem času na zajímavosti trochu ztrácí a závěrečný happyend už se mnou bohužel nic moc neudělal. Pořád ale hodně fajn záležitost. 7/10 ()

Phillo

Emocionálna bomba, ktorej geografická "odťažitosť" len a len pomáha. Dlho som sa takto pri filme netriasol napätím (resp. nikto ešte takto účelne "nezneužil" jednu televíznu znelku). Slumdog Millionare má skvelý vizuál (Oscara za kameru!!), dobre zahrané postavy a je zaujímavo napísaný. Má takmer všetko, čo má dobrý "doják" mať, plus sa ešte môže pýšiť tým, že má aj oscarové ambície a má aké také posolstvo. Ako celok ma to teda tiahne k maximálnemu hodnoteniu, ale stále mi niečo chýba. Stále si totiž nemyslím, že toto je ten pravý oscarový hit, ktorému by som to doprial na 100%. Ak to porovnám s minulým rokom, ani náhodou som túto "oscarovú sezónu" nevidel ani jeden dokonalý film. ()

JM87

Když si podám srdce na ruku, tak nevim jestli bych se na to vůbec podíval kdyby to nedělal Boyle, ale jeho tvorbu mám rád tak sem otevřenej všemu jeho a přes to, že mě to chvílama nudilo, protože to bylo dlouhý, ale bez toho by to zřejmě nešlo dávám 2 hvězdičky, inteligentní film ve kterým dokazuje, že není žadnej bečkovej sráč. ()

jerenymo

No tak tohle bylo fantastický. Pět hvězdiček bez váhání. Chtěl sem to zde komentovat několika větami, ale prosté " nádherné, půvobná a famózní" vystihuje vše. Film roku?..... nevím mohl by být,ale je jasný že bude mít konkurenci. Ale velké šance jsou tu, o tom nemůže být pochyb. ()

zdenur

Herci s výkony, hudba, zpracování, pohled do Indie a ztvárnění její atmosféry. Vše úžasně zpracované. Boyle má neuvěřitelnou trpělivost, anebo si umí vybrat lidi, protože to co z herců vymáčknul, to mě opravdu dostalo. Na druhou stranu mi to přišlo někde v polovině celkem zdlouhavé a i ta zápleta nebyla moc originální, ovšem byla originálně podaná! ()

maty39

Americký sen v Indickém prostředí - to je důvod, proč tento film zřejmě vyhraje Oscara. Výborný a zábavný příběh odehrávající se v pro nás exotické Indii, excelentně převedený na plátno - to je důvod, proč si Oscara zaslouží. 90% ()

D@ve

Jeden z nejkouzelnějších filmů, jaké jsem vůbec kdy viděl. Těžko by se dalo cokoliv vytknout...100% ()

WinstonS

Je naprosto neuvěřitelné, že film, který vypovídá o krásné, ale kruté Indii věrněji než dvacet tisíc cestopisů, dokázal natočit britský režisér. Jsou to ale paradoxy. Nicméně Boyle je v mém filmovém srdíčku zapsán hodně výrazně a tímto snímkem postoupil přímo na piedestal. Vizuálně naprosto strhující snímek s mistrovskou kamerou těží zejména ze skvěle napsaného scénáře, který je tak akorát dramatický, smutný, vtipný a dojemný (jen lehce naivní závěr se dal natočit lépe, nicméně zážitek z první poloviny filmu to bohatě vyvažuje). A nechybí ani typicky boylovská scéna se záchodem :-) ()

muoaner

Adrenalinový barvama profázovaný film, který chytne za koule a vtáhne do děje víc jak otevřený dekolt Megan Fox a na konci by ste si přáli, aby vás to táhlo takhle celým životem, protože tolik energie z običejné televize na mě jen tak nevyskočilo. Od začátku do konce sem byl nadšen famózní kamerou, kolorizací a tím vygradovaným příběhem kde hlavnímu hrdinovi to přejete jako nikomu a každičké slovo hltáte víc jak malej jarda krupicovou kaši od mámi. Parádička film a už se těším jak si ho vychutnám na plátně. Bezváhání dávam 5* (škoda, že nejde víc :( ) ()

Pawlisman

Pro mně osobně silné zklamání. Začátek dech beroucí. Dobrý nápad, vynikající kamera. Po nějaké době brzy omrzí. Příhody gangster kluků z gheta a la Město bohů. Bohužel mnohem slabší. Podobné příběhy prokládané scénkami ze soutěže. Bohužel mě připadající špatně navazující (s množstvím nesjasností a nelogičností). To celé v nádechu pohádkové love story. Ano jiné prostředí a trošku jinak provedené (někdy až mi připadající blízko Bollywoodu) - avšak stále se silným nádechem (zlo-dechem) klasických amerických břeček a stereotypních stupidit a naivit. Film časem nudí a mnoho scén vyznívá velice prvoplánovitě a žádných zvratů ani překvapení se nedočkáme. A stálé básnění, že levný film? Aby v těch podmínkách ne, a přesto to asi nebyl úplný nízkorozpočtový (ano-v porovnání s klasickými hollywoodským hovadinami ano). Prostě myslím příliš přeceňovaný film - z mnoha podobných evropských-ale i jiných "world-movies" vybraný jeden s dobrým nápadem, ale brzy unylou atmosférou a vynášen do nebes. Jsou každý rok desítky podobných "festivalových" snímku - které by si projevovanou slávu zasloužily více. 7,5/10 ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato

20.12.2010

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

03.04.2010

Samozřejmě, o tomto filmu u nás nečtete poprvé. Starořecká fantasy War of Gods (resp. Dawn of War, pořád je v tom trochu zmatek) měla původně bezprostředně konkurovat Souboji titánů, ale díky… (více)