Milionář z chatrče

• Velká Británie Slumdog Millionaire (více)

Džamal Malik pochází ze slumu v Bombaji, ale i tak se náhle ocitá ve finále indické adaptace soutěže „Chcete být milionářem?“ Ve finále bude Džamal hrát o 20 milionů rupií, ale moderátor ho po skončení prvního večera a získání 10 milionů rupií obviní z podvodu, a tak Džamala odváží policie k výslechu. Džamal je mučen a pak vyslýchán. Inspektor s ním prochází záznam pořadu a chce, aby mu Džamal vysvětlil, jak mohl znát všechny odpovědi. Díky tomu se dozvíme životní příběh Džamala. Džamal vyrůstal se svým bratrem Salímem a kamarádkou Latíkou. Vše začíná, když je Džamalovi přibližně 9 let a při nepokojích zahyne jeho matka. On, Salím a Latíka před nepokoji utekli a chvilku žili na ulici, ale pak se jich ujal jeden muž, který se o ně začal starat. Děti pro muže žebraly a ze Salíma se stala mlátička. Jednou v noci ale měli Džamalovi popálit oči, takže mu Salím pomohl utéct. Latíka chtěla utéct také, ale Salím ji schválně opustil. Bratři se jistou dobu živili prodejem a drobnými krádežemi ve vlacích, ale pak se dostávají k Tádž Mahalu, kde rozjedou byznys s kradenými botami a jako falešní průvodci. I když se jim daří dobře, po nějaké době se vrací do Bombaje a vyhledají Latíku, která pracuje stále pro stejného muže jako tanečnice. Džamalův bratr tohoto zločince zastřelí a všichni tři společně prchají. Salím se pak ale přidá k jinému gangsterovi a přivlastní si Latíku. Džamal je vyhnán. Džamal už pak dvojici nikdy neviděl, ale když začal pracovat jako nosič čaje v telefonní společnosti, podařilo se mu zkontaktovat svého bratra, se kterým se pak i sešel. Salím stále pracuje pro stejného muže, ale Latíka je prý navždy pryč. Salím chce, aby se Džamal nastěhoval k němu, čehož Džamal využije, a Salíma sleduje. To ho zavede za Latíkou, která žije se Salímovým šéfem. Džamal se pokusí Latíku osvobodit, ale Salím jí nedovolí utéct. Džamal se rozhodne využít soutěž „Chcete být milionářem?“, aby ho Latíka našla, protože ta na soutěž ráda kouká. Džamal je ve hře úspěšný a policii na svém životním příběhu dokáže, že nepodvádí, on ty odpovědi prostě zná. Jakmile se Latíka dozvídá, že je Džamal v soutěži, za pomoci Salíma uniká ze svého vězení... (TV Prima)

majec4

Je to citatelne, ale to bude asi preto, lebo kazdy vie ako to skonci. Napriek tomu som si film uzil. Dlhsie som sa tomu vyhybal, lebo som neveril, ze z Indie moze prist nieco co by ma zaujalo, ale kedze to davali nedavno v TV, siel som do toho. Uz na zaciatku je kazdemu jasne, ze film natocil niekto z vonku a nie Ind - filmu to iste len pomohlo. Pribeh je silny, len sa mi nechce verit, ze ta baba nezabudla :) Hlavny predstavitel je sympaticky, paci sa mi aj v serialy Newsroom, takze mozem len odporucit. ()

Maryinka

Tohle je jedno z mých nejtěžších hodnocení, jelikož i po druhém zhlédnutí po dlouhých osmi letech Milionáře z chatrče vidím přesně na 4 a půl hvězdy. Za originalitu a odlišnost od hollywoodských kravin se ale nakonec přikláním k 5 hvězdám, mají však sakra odřené uši. Boyle opět na režisérském křesle nezklamal, navíc měl kolem sebe skvělého kameramana, scénáristu, střihače, skladatele (soundtrack už léta zbožňuji) a v neposlední řadě parádní herce (Patel film dokázal utáhnout a Pinto je opravdu nádherná). Konec je přeslazený - až na SPOILER smrt bratra KONEC SPOILERU - ale na mě působil spíše bollywoodsky, takže mi výjimečně nevadil, ani ty řeči o osudu mě zase tak moc neiritovaly. P. S. Na chyby v logice kašlu, filmy hodnotím podle toho, jak mě bavily, a obzvlášť u takovéto pohádky fakt nechci řešit, jaká jsou skutečná pravidla v Chcete být milionářem odlišná od těch ve filmu. ()

Lilloos

Je sice pravda, že Jamal ušel od drastických začátků (Bože, tohle se vážně děje...?) přes úsměvné peripetie až po pohádkový konec téměř neuvěřitelnou cestu, ale příběh je to jednoduše krásný. Na plné hodnocení to však nevidím, konec byl na mě moc no...bollywoodský. ()

FrancescoH

Říká se, že opravdové krásy se člověk může dotknout jen srdcem, tenhle film mě za srdce doslova chytl. Pro mě jednoznačně největší překvapení uplynulého roku 2008 a jeden z nejlepších filmů, jaké jsem v poslední době (ne-li vůbec) viděl. Usmíval jsem se a (téměř) plakal, bál se a dojímal a na konci jen hleděl v němém úžasu, protože tenhle příběh o naplnění osudu v drsném a zárověn mystickém prostředí Indie mě dostal. Když k tomu přidám perfektní kameru, skvělý soundtrack a sympatickou Freidu Pinto, vychází to na plný počet - 100%!!! ()

wellar

tento film je velmi dobry.. .Je z britskej dielne, pojednava o indickom chlapcovi a v urcitych pasazach je zasa americky...Urcite si ho zaradim do skupiny pozeratelnych romantickych filmov kde ich zatial vela nemam . Ale nejde tu len o romantiku, najma prva polovica filmu podava smutnu realitu podmienok na zivot v chudobnej stvrti Bombaja. Najma potom ako som spoznal pribeh toho chlapca som mu este viac fandil aby vyhral tiez peniaze :) ()

Jabro

Tak pěkný až jsem se z toho málem počůral:)... Super scénář, parádní režie, skvělá hudba, drama, láska, co víc si jen přát! ()

Kesiak

Po druhej projekcii dávam 5*. Tento film má svoje čaro, emócie a úžasnú formálnu stránku, ktorá síce nemusí osloviť každého. ()

jorgus

prvni film tohoto roku co zaslouzi absolutorium a zaroven pro me film roku 2008, tento snimek by mel ziskat plesouna:) krasne a zaroven hrozive, pestre a zaroven spinave to je realne zobrazeni zivota v okoli Bombaje a kdyz k tomu pripoctu velmi silny zivotni pribeh a vytecnou gradaci deje vychazi me jasnych pet..v ramci romantickeho dramatu naprosta spicka. p.s. kdo odejde pred titulky, prijde o hodne:)) ()

MAJkLSON

U Sunshine jsem ziral s otevrenou pusou, ale tady jsem ziral, nedychal a hlavne cele to prozival. Bravo, Danny. (psáno po první projekci, pár minut po konci, teď po třech projekcích se na to dívám už jinak, ale stále velmi dobrý film - měním na čtyři hvězdičky) ()

God91

Někdy kruté, přesto milé.Někdy rozesměje, jindy rozbrečí...tento Boylův film, plný rozporuplných emocí, ve výsledku stejně pohladí na duši.Je v tom něco pozitivního a já nedokážu říct co.Je zajímavé sledovat jaká bytost vyrostla z Jamala Malika s ohledem na to jaké měl dětství...Musím říct, že zlaté globy putují do těch správných poliček :-) ()

Ramone11

Film jsem dokoukal pred par minutami a jeste ted si vychutnavam hudbu ze zaverecnych titulku a jsem neskutecne potesen. Potesen za toto mistrovske dilo, ktere doufam vytre zraky vsem hollywoodskym stars a milionovym trhakum u predavani Oscaru! Potesen za ty vynikajici vykony neznamych hercu, originalni ztvarneni pribehu, vybornou hudbu. A hlavne potesen zato, ze to dopadlo tak dobre, jak to jen melo dopadnou - uz dlouho jsem tak moc nefandil hlavnimu hrdinovi! ....What does it take to find a lost love? A - Money, B - Luck, C - Smarts, D - Destiny... ()

RadimFišer

Takhle napnutý jsem snad nebyl ani při maturitě. Naprosto specifický a bolestný film. Mohl bych doporučit další film Hotel Rwanda. Spolu jsou téměř na stejné úrovni, ale Rwanda je o krok v měsíčním a hvězdném písku dál. Zaujal mě vztah dvou téměř bratrů. Jak jednomu nalévali olovo do oka, aby mohl zpívat a více vydělával při žebrotě. Muž zadržitel a jeho způsob jednání a tím, jak je balamutil ukazuje, že ti kluci byli neskutečně chytří, že se dostali z jeho pravidel a lží. Štěstí na ně a na celé hodnocení. Něco takového jsem již dlouho neviděl. ()

Rehooo

Tak už jen země původu (Velká Británie) dává velké šance, že film bude mít kvalitu. A také že ano. Délka 120 minut není vůbec dlouhá spíše naopak:-) Klidně bych se na ten film vydržel dívat ještě dalších 120 minut. Protože je to hrozně chytlavé. Pořád se chcete dozvědět jaká bude další otázka a jaký příběh se k ní bude vázat . A co bude dál s Latikou. P.S. Musím dát za pravdu golfistovi, že se dá natočit užasný film i bez velkých hvězd. ()

Rocket

Bollywood alebo Hollywood? Aj ked je pribeh az prilis priamociary, az som mal pocit mierneho nadhodnotenia snimky, zaver ma sentimentalne uzemnil. Vazeni, tak toto je skutocne atak na ludske emocie. Danny Boyle povyberal tie spravne ingrediencie z vod Bollywoodskej produkcie, ukuchtil z nich nevídanú delikatesu a priniesol ju na stol beznemu konzumnemu divakovi. Na mojom hodnoteni sa podpisala aj vynikajuca hudobna zlozka, ktoru si zobral na starost A.R. Rahman - hudobna legenda tejto obrovskej krajiny plnej nadhernych zien. Freida Pinto urcite nieje len nejaka "svetla" vynimka co sa tyka krasy tamojsich zien :) ()

H4N1CK4

Drsný a zároveň krásný film s pohádkovým koncem o chudém chlapci, který se díky televizní soutěži stane milionářem a postupně nám odkrývá svůj příběh. Jak je ale možné, aby nevzdělaný kluk z ulice, roznašeč čajů, znal odpověď na všechny otázky? No... prostě tomu tak mělo být! :) ()

ashtangi

Tohle je zvláštní film, ale jinak mě to moc neohromilo. Nejlepší částí je Jamalovo dětství. Tam to ve mně ještě nějaké emoce vyvolalo, ale potom ... Hodně hloupý mi přišel konec jeho bratra. Všechna ta ocenění jsou pro mě trochu nepochopitelná! Jsou mnohem lepší soundtracky! NEJPŘECEŇOVANĚJŠÍ FILM ROKU !!! ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato

20.12.2010

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

Po Souboji titánů vypukne Válka bohů

03.04.2010

Samozřejmě, o tomto filmu u nás nečtete poprvé. Starořecká fantasy War of Gods (resp. Dawn of War, pořád je v tom trochu zmatek) měla původně bezprostředně konkurovat Souboji titánů, ale díky… (více)