Okamžik vzkříšení

• Německo Adam Resurrected (více)

Okamžik vzříšení vychází z jedné z nejuznávanějších knih v dějinách Izraele. Popisuje dojemný příběh znovuobjevení života po traumatických událostech 2. světové války. Film je provokativním příběhem o přátelství a vykoupení, neuctivosti a zármutku, lidech a psech... a boji o příčetnost ve světě, který se zdá být už zcela šílený. Adam Stein (JEFF GOLDBLUM) býval populární hvězdou německého kabaretu. Nyní, na počátku 60. let, žije v experimentálním ústavu pro duševně choré v Negevské poušti v Izraeli. Inteligentní, manipulativní, talentovaný a nespoutaně svobodomyslný Adam vítězí nad svým lékařem (DEREK JACOBI, nominovaný na Zlatý glóbus), odbojně vede své spolupacienty, koketuje s okouzlující sestřičkou (ceněná izraelská herečka AYELET ZURER) a odolává všem pokusům o léčbu. Pak se ale Adam v ústavu setká s malým chlapcem, který věří, že je pes. Díky tomu se mu vrátí otřesné vzpomínky na události, které jím otřásly před více než patnácti lety. Jeho vlastní identitu tehdy zpochybnil nacistický velitel (WILLEM DAFOE, dvojnásobný nositel nominace na Oscara). Dokáže tento chlapec pomoci Adamovi získat zpět jeho lidskost? [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Josefin

Paul Schrader si do svého filmu Okamžik vzkříšení vybral Jeffa Goldbluma a ten roli Adama Steina zvládl na výbornou. Sanatorium pro lidi poznamenané druhou světovou válkou, tam v roli Adama exceluje je zábavný, vysoce inteligentní, ale i depresivní. Existuje i šance okamžiku druhé šance a odpuštění ?Zajimavý koprodukční počin, hodnotím 3*80%. ()

B4TM4N

Místy až groteskní obraz nevyléčitelnosti do morku kosti zažraných šrámů války feat. skvělý Jeff Goldblum. ()

Piggsy

Strašně divný film. Dal bych 2 hvězdy, kdyby to mělo aspoň trochu normální konec. Ale takto prostě ne. Nic to ve mně nezanechalo.. ()

Milodar

Moucha to zahrál ausgezeichnet a Dafoe byl jako vždy unglaublich. Tento film není jen základní brožurka kynologie, ale také velmi působivé a originální zpracování tématu utrpení a vyrovnávání se s válečnými traumaty. ()

sona123

Tak tohle byl hodně zvláštní film. Ale určitě doporučuji ke shlédnutí. A závěr je skvělý, myslím tím konečnou promluvu. Taky bych řekla, že jsem viděla Jeffa Goldbluma v jeho životní roli, byl bezchybný. Jak tam o tom přemýšlím, ono to byl nakonec skvělý film. Šup o hvězdičku víc! ()

Rada

Poslední slova Adama Stejna (JEFF GOLDBLUM) : ... žiju v překrásném údolí, ale výšiny jsou navždy pryč. Už nejsou žádné děsivé pouště, už se nevrhám do ohně, bojím se, že bych se spálil. Zdravý rozum je příjemný a klidný, ale není tu žádná velikost, žádná opravdová radost ani děsivý smutek, který se zařezává do srdce. ...Doporučuji se podívat, jaké to bylo než žil v překrásném údolí. ()

KoleckoR

Divný film. Nejsem na psychologické filmy. Bylo těžké se na to dívat a soustředit se. Prolínání dějů bylo komplikované a rychle mě utíkaly souvislosti. A hodně věcí jsem nepochopil. ()

BathoryMan

Konečne sa už aj do bežnej distribúcie začínajú dostávať ťažšie strávitelné kúsky,ktoré niesu naozaj pre každého.A Okamžik Vzkriesenia je jedným z nich.Výkon Jeffa Goldbluma ako Adama Steina ma natolko uchvátil,že ho beriem ako tú najlepšie zahranú postavu za posledných pár mesiacov.Šialenosti 2.svetovej vojny a hlavne holokaustu sa dajú zobraziť aj komornejším štýlom beztoho aby tomu ubralo na sile.O tom ma presvedčil tento pribeh.A Willem Dafoe ako esesák nielen že Goldblumovi skvele sekundoval ale do svojej už aj tak pestrej zbierky postáv si može započítať dalšiu zaujímavú!Jednoznačná chuťovka pre náročnejšieho diváka! ()

FilmWave

Velmi obtížné téma Schrader zvládá i díky výbornému Goldblumovi. Ani v poloze drastické (koncentrační tábor), ani v té odlehčené (Adamovy sny) zbytečně nepřehání. ()

GOREGASM

Zajímavé a z hlediska příběhu originální drama zachycující trauma z koncentračního táboru, kterým se Adam Stein v podání Jeffa Goldbluma doslova proštěkal. Hluboké ponížení, kterému byl v koncentráku vystaven se na něm promítá i řadu let po válce a my se díky nepřehrávajícímu a přesnému Goldblumovi můžeme ponořit do tohoto tragického příběhu. Bohužel režisér Schrader nedá divákovi moc šancí, aby si se Steinem jeho trápení plnohodnotně prožil a některými pasážemi dokonce nudí, v jiných situacích nevolí správnou vypravěčskou strukturu a na film se vlastně dokukáte jen z úcty k hlavnímu hrdinovi. Jedno vám film každopádně opět připomene, a to že peklo a ponížení v koncentrácích zlomilo a usmrtilo desetisíce silných a úžasných lidí, a pro lidský odpad jako komandant Klein neexistuje adekvátní trest. Bezkrevné drama se silným tématem... 50% ()

Skleni

No zaujímavé. Film tak nenápadný a tak zaujímavý. Bohužiaľ nie moc dobrý. Zachraňuje to výkon hl. herca, a pár silných scén. Ináč sa človek len stratí v spletitom príbehu a v psychologických hrátkach tvorcu. Neviem ako iným, ale mne sa film páčil, akurát som ho nepochopil. Nechápem čo týmto chcel tvorca povedať. 63% ()

josieaddms odpad!

Na takovéhle filmy jsem alergická. Děláme už sedmdesát let chudáky z Židů, že za války byli mučeni a zabíjeni. Ano, prošli si hrozný peklem, bylo to strašné a nelidské, ale oni nebyli jediní! V sovětském svazu se děli ještě horší věci, a ještě delší dobu, ale o tom film nikdo nenatočí, protože by to nebylo tak populární. Navíc obsadit Willema Dafoea do role zlého nacisty je opravdu neoriginální a ubohé. Jenom protože je zvláštní, je obsazovaný do zlých a krutých postav. Hrozně ubohé. Navíc naše postava Adama byla v cca čtyřiceti lety zavřena do koncentračního tábora, kde si z něho dozorce udělal na rok psa, a on z toho měl celoživotní trauma. Jako je to otřesné, ponižující, kruté a šílené, ale že by z toho měl dospělý chlap trauma až do konce života? Blbost! Ať nás pořád přestanou vodit za nos. Děli se mnohem a mnohem horší věci, než že tě někdo nutil štěkat. Mě to připadá skoro až směšné s porovnání s tím co se tehdy dělo jiným lidem. Navíc tady Adam byl plus to neskonale talentovaný, vtipný, měl speciální schopnosti, byl neskutečně okouzlující, každý ho měl rád a tak podobě. Sice občas někoho zaškrtil nebo zmlátil, ale jinak to byl skutečný sex-symbol. Bylo fajn že přes to, že tam byli milostné scény, nikdo se tam nesvlékal. Jinak to byla podle mě naprostá slátanina, bez smyslu, směšná a možná že vzhledem ke krutým osudům jiných lidí až urážející. Ani Goldblum a Jacobi i když byl skvělí, to nezachránili. ()

Likan7

Je vtipné, jak rozmanitý dokáže být filmový vkus diváků. Mý oblíbenci dali 3, vidím tu plno pětek ale já nemohu jít jinak než takhle. Pro mě je to strašně špatně uchopitelný film. Drtivou většinu jsem se v tom snažil nějakým způsobem vyznat, ale prostě to nešlo. Zmatený, divný. Ani konec, od kterého jsem alespoň trochu doufal, že se chytnu, ale kde nic, tu nic. Tu jedinou hvězdu dávám za výkon Jeffa Goldbluma, který mi svou vážnou rolí ukázal, že je to velký nedoceněný herec. ()