Brave Story

Předloha:

Mijuki Mijabe (kniha)

Reiko Jošida

Ben Watkins

Tomuto dílku by slušela spíše seriálová stopáž. Takhle je to moc rychlé, postavy proběhnou kolem aniž si je člověk stihne pořádně prohlédnout natož se snimi sžít. I celkové vyznění je takové zmatené, jelikož celý film je taková směska vlivů z jiných anime. Ani pěkná animace a solidní hudba nevytáhnou tento film do nadprůměru. 60%(3.10.2011)

Okrem tohohle filmu jsem ještě neviděl anime, které by bylo zároveň skvělým filmem (...seriálem) a zároveň nepřestávalo být... anime. Brave Story vytváří skvělý fantasy příběh, přináší uvěřitelné hrdiny, skvělou zápletku i úžasné zpracování, což mi všechno umožnilo se na začátku do filmu ponořit a vyplavat z něj až dlouho po skončení titulků. Rozhodně jeden z nejlepších anime filmů co znám, ne-li nejlepší.(20.11.2007)

Na filmu mě bohužel zaujaly jen scény související s realitou (úvod, otcův výbuch), ovšem těch je ve filmu minimum, a pak dejme tomu závěr. Jinak celé hrdinovo putování ve fantasy světě mi nepřišlo ničím zajímavé, což vzhledem k tomu, že se jedná o dvě třetiny filmu, není moc povzbudivé. Ale dám tři, špatný film to není.(18.2.2011)

Silné myšlenky a osobní příběhy naroubované na fantasy dobrodrůžo které ale nepůsobí konzistentně.. Příliš často nějakou krizovku vyřeší princip "deus ex machina". Celý ten svět působí nahodile a necelistvě-jen jako řada fantasy událostí psaná narychlo před deadlinem... Mé hodnocení je někde mezi 3 a 4..(6.3.2017)

• Idaho

K Brave Story mám poněkud rozporuplný vztah. Vzhledem k tomu, že je to delší doba, co jsem ho měl tu možnost zhlédnout, pokusím se jen popsat hlavní příčinu, která mě vedla k tomuto hodnocení, jež ostře kontrastuje s vysokým hodnocením ostatních. Nuže, Brave Story jakožto příběh určený pro děti asi tak do 12 let způsobem zobrazení hlavního záporáka překrucuje morální hodnoty a tím ponaučení, které by si měly IMHO děti z příběhu odnést. Co na tom, když záporák je masový vrah, který upálí 40 lidí. Hlavně že má rád svoji sestřičku, vždyť on není zase TAK špatný!!! Pro dospělého je zase příběh a vztahy mezi postavami zpočátku příliš dětinský, než aby zaujal, a poté, kdy začne přituhovat, stává se z něj banální příběh na bázi RPG her, tedy nuda. Normálně bych dal za animaci a za jakžtakž sledovatelný příběh alespoň 40 %, ale vzhledem k výše zmíněným důvodům a ještě z nedostatku té správné filmové empatie dávám Odpad!, neboť toto anime mě pobouřilo! ps. Naprosto souhlasím s názorem Bluntmana, že na správné hodnocení tohoto dílka je potřeba mít zkušenosti s anime. Jelikož jsem viděl anime mnohonásobně více než on, jsem to schopen i adekvátně ohodnotit a neplácám v komentáři o nějakých seriálech, které jsem ani neviděl.(29.11.2007)