Ve vodnicko-rusalčí škole probíhá výuka podle plánu až do chvíle, kdy rusalky odjíždějí na taneční soutěž a vodníci s nimi, aby je povzbuzovali. Ve škole zůstává za trest pouze vodník Vrbata (J. Mádl), známý výtržník. Při průzkumu kabinetu z neopatrnosti probudí pomocí živé vody chobotnici. Té se podaří po návratu školního zájezdu zajmout ředitele a začne ohrožovat celou školu. Současně do školy vnikne tulák Mikolášek (M. Písařík), a tak musí vodníci, rusalky i učitelský sbor vedle boje s mořskou příšerou vyřešit i problém, jak se ho zbavit. Bohužel nic nejde podle plánu a chobotnice postupně zajme všechny, kromě nejnešikovnější rusalky Křehulové (Z. Volavá). Situace začíná vypadat beznadějně. Naštěstí Mikolášek vymyslí plán a společně s Křehulovou se ho pokusí dotáhnout do vítězného konce… (Česká televize)

Marquis

asi nějakej dadaismus nebo co. Ale celkem sranda. Zajímavá pohádka, ale Drdu nečekejte. Příběh děs, prostředí, herci- super. ()

Gig

Na mě moc moderní pohádka. A teď nemyslím kostými nebo tak, ale jde o písničku rusalek, která mi tam neseděla. Co mě však moc potěšilo a velice jsem se pobavil, tak to byl pan ředitel Pavel Kříž a jeho snění za hudby "Den se v růži skyl a ..... To víš, že zůstanou...." tedy z Tenkrát na Západě. Jinak vynikající kulisy a prostředí, když si uvědomíte, že se jednalo o studiovou pohádku. Herci byli taky báječní. Ale tím to všechno končí a pohádka byla v suchu. Stačilo málo a bylo by to mokrosuché štěstí pro mě. ()

Lilith03

Martina Písaříka mám velmi ráda, stejně tak Jiřího Mádla, Veroniku Kubařovou a Pavla Kříže. Tihle herci jsou pro mě důvod tuto pohádku milovat. Hodili se do rolí. Příběh a zpracování jako takové je primitivní, ale dohromady to prostě funguje a je to sranda! A co se mi líbí úplně nejvíce je romantická linka, kde slečna nepředstavuje standartní představy o ženské kráse. Je nádherná, ale na princeznu by se asi nikde nehodila, respektive by to spoustu diváků neuneslo. Dává mi to pocit velkého pokroku, nadhledu a nadčasovosti, což na pohádku z roku 2007 nechápu. ()

sikky

Asi nejlépe to vystihuje slovo PERVERZNÍ. Nedá se tomu upřít pár povedených gagů, některé dobré hlášky i neotřelý nápad. Ožralý a slizce teploučký Mádl, kyprá rusalka Křehulová tomu dodaly podivný náboj. Hudba v kombinaci Spice Girls, Goran Bregović, Ennio Morricone a cosi jako variace na Vangelise dokončují tenhle mišmaš. Lehce pod třemi hvězdičkami, a že jimi obvykle nešetřím. ()

hanikrivi odpad!

To skutečně někdo myslel vážně? Jak to vůbec může mít 51%? Princezna a písař od Karla Janáka má jen 53%, a je o 100% lepší. Rozhodně není tak úchylná. A znova opakuju, proč je obsazován do pohádek neustále Jirka Mádl? ()