Smrtící zbraň

Starnúci bývalý policajt Matt Conlin (Steven Seagal) si vďaka svojej chorobnej hráčskej vášni narobil množstvo nepriateľov a obrovitánske dlhy, ktoré splatiť rozhodne nebude ľahké – presiahli už totiž milión dolárov! Keď však jedného dňa diskrétne skúpi akási tajná vládna organizácia všetky jeho dlhopisy, zdá sa, že sa naňho konečne opäť usmialo šťastie. Na oplátku za túto „láskavosť“ má Matt vypátrať zopár mocných kriminálnikov, ktorým sa vďaka ich hriešne veľkému bohatstvu až dosiaľ darilo stáť nad zákonom - a zlikvidovať ich! Nemá s tým v podstate žiadny väčší problém... No keď odmietne eliminovať skorumpovaného policajta, ktorého mylne považuje za čistého, je zrazu nútený pokúsiť sa prestrieľať na slobodu. Ocitne sa totiž v nezávideniahodnej situácii, v ktorej každý pohyb môže byť jeho posledným... (TV Markíza)

Chrustyn

Přesto, že se jedná o nejlepší Seagalův snímek za nějakých 10 let, stále to není žádná sláva. Tentokrát není film, tak debilní, jako jiná Stevenova novodobá díla, ale jednoduše nudí. ()

jonyyy

Dobře natočený a dobře ozvučený! temný thriller, v rámci Stevenovy kariéry po Lovci policajtů se dá Smrtící zbraň ohodnotit dokonce slovem pecka! Ten Stevenův nepřítomný výraz se do jeho role perfektně hodil. 65% ()

eraserhead666

Já těch pět prostě musím dát. Tohle je Seagalův návrat ve staré dobré klasické seagalovce, kde Steven opět tváří v tvář mlátí do lidí (a jde vidět, že je to on a ne někdo jiný) jako za mlada. Doufám, že tenhle film uvidí všichni posuzovatelé jeho tělesné váhy a objemu - i při své tonáži ještě svůj mlátící stroj nezapomněl ovládat. Smrtící zbraň by lehce zapadla do Seagalovy filmografie první půle devadesátých let, někde mezi Muže s cejchem smrti a Aljašku v plamenech. Poměrně zajímavý příběh, zajímavě natočený, docela dobrý souboje, zajímavá hudba. Prostě mi to udělalo radost. ()

Karamanlis

Nepresvedčivé seagalovské klišé, na aké som už z posledných rokov zvyknutý... Steven je poriadne z formy, veľa zo svojho umenia tu neukázal a radšej sa púšťal do prestreliek než do súbojov muža proti mužovi. Rok 2008 mal Seagal slabý, určité zlepšenie našťastie prišlo o rok neskôr s filmami Ruslan a čiastočne aj The Keeper, ktoré som videl skôr ako Pistol Whipped. Mimochodom, nemôžem si pomôcť, ale počas ľúbostných scén s tajomnou černoškou mi Štefan pripadal ako slon na hodine baletu... ()

becki_tu

Steven zamakal na výrazové stránce svého herectví a hned je to znát. K tomu se přidal slušný scénář, dynamická hudba a průměrný režisér, který se však vyžívá ve zpomalovačkách a hned je z toho nejen koukatelná záležitost, ale i film, který by se dal snad i doporučit. ()

Lacike

Pustit si tuto Seagalovku po jeho prvych styroch klasikach je dost sokujuci zazitok. A to Pistol Whipped patri medzi to lepsie z jeho srackoidneho video obdobia. Pritom, co sa týka velkoleposti, tak velmi nezaostava za jeho rannymi filmami. Jedna nahanacka, 2 väcsie prestrelky a par bitiek boli u Seagala standardom aj v jeho zaciatkoch. Hlavný rozdiel je v prevedeni. Seagal sice nikdy nepracoval so spickovymi rezisermi, ale rutineri na prelome 80/90 rokov mali o niekolko tried vyssi standard ako sucasni video beckari a na akciu bolo radost pozerat. Pistol Whipped sice netrpi bleskovym neprehladnym strihom a Seagal sa tentokrat snazil absolvovat väcsinu bitiek bez vyrazneho pouzita kaskaderov, ale choreografia je podstatne menej napadita, Seagal posobi unavene a je sterilne natocena. Takisto prestrelky pôsobia monotonne. A kratka nahanacka je vylozene k smiechu. Co prekvapi este viac, je ze nefunguje ani zapletka. Sice sa snazili Seagala stylizovat do ineho typu postavy ake bezne hrava, ale prilis mu to nesedi a Seagal posobi vylozene nesympaticky. Nema tu jedinu scenu v ktorej by posobil nejak impozantne a dialogy su totalne trapne. Napriek tomu vsetkemu sa bohuzial stale jedna o jeden z tych lepsich novodobych Seagalovych filmov. Co len svedci o tom ako strasne hlboko klesol a je mi to strasne luto pretoze dakedy davno patril medzi ultimativnych akcnych hrdinov. Dnes je uz nepouzitelny a dufam, ze sa mu nepodari dostat do ziadneho dielu Expendables. 5/10 v ramci Seagalovych videosraciek. 3/10 v ramci jeho klasik. ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Matte, takový zranění bude hodně bolet !!" - "Já mám bolest rád, vždycky mě probere k životu !!" O jedné věci nemůže být pochyb, totiž že Steven "Sádlo" Seagal má rád bolest, a tak ji jednoduše touží dopřát i všem filmovým fanouškům, totiž bolest pramenící z naprosto otřesných noční můry přinášejících filmových zážitků, nicméně Smrtící zbraň kupodivu mezi největší Seagalovy (s)hity opravdu nepatří !! Příběh policajta Matta Conlina, který přijde o práci, rodinu a všechny úspory, protože karta nepadá a koně špatně běhaj, aby se nakonec jen povaloval na gauči a snažil se najít pravdu, no, možná spíš útěchu, na dně sklenice, už tu jistě byl mnohokrát, o tom žádná, nicméně málokdo by se mohl do podobné role naprosté lidské trosky hodit více, málokdo by v podobné poloze mohl působit v kontextu se svojí kariérou působit věrohodněji než právě Steven Seagal, kdysi zářivá kometa na poli filmově akčního nebe, která právě zde, soudím pouze na základě zhruba poloviny jeho filmů, kterými jsem se prokousal, aspiruje na cenu Nejvyžranější Seagal v historii !! Panáček Michelin, personifikovaná pneumatika a jedna z nejznámějších světových ochranných známek, by jistě při sledování tohoto snímku musel blednout závistí, protože takřka stopadesátikilový Seagal vypadá, že by ho rád připravil o práci, co by ne, když u policie ho už nechtějí, ačkoliv není o co stát, protože v Bridgeportu jsou nejspíš všichni policajti pěkný svině !! I Steve Shacter, kterého si s chutí zahrál překvapivě velmi dobrý Mark Elliot Wilson, který ho nahradil v pozici otce i manžela, nutno podotknout, že Mattova bejvalka Liz v podání sexy Blanchard Ryan je neskutečná kočka, ačkoliv to zprvu tak rozhodně nevypadá, zde bych tak chtěl opravdu ocenit scénáristu J.D. Zeika, který má na svědomí třeba takového Ronina, že přišel s velmi dobrým a šokujícím rozuzlením ku prospěchu věci ne až v samotném závěru, byť jinak příběh obsahuje spoustu klišé, naprostých zhovadilostí a idiotských dialogů, na druhou stranu však některé hlášky překvapí svou úderností a nadhledem, stejně tak mě prostě bavila střelba na hřbitově a dokonce i v kostele, což se zrovna často nevidí !! Jako naprosto geniální pak prostě se vším tím nadhledem okolo vnímám scénu, kdy Matt v samotném závěru, aby uchránil svoji dceru pravdy o otčímovi, vystrojí Stevovi improvizovanou kremaci !! Steven se moc nepere, až na dvě, tři scénky, tentokrát hlavně střílí a láme ruce a nohy, což vidím jako velmi příjemnou změnu, protože Seagal v této formě by to své aikido jistě neudejchal a najít dubléra potřebné tělesné konstituce by casting donutilo hledat spíše v řadách bojovníků sumo, navíc celý snímek nepůsobí až tak směšně !! Jistě, pořád se jedná o záležitost na pomezí béčkové až céčkové kvality, což odpovídá Seagalově filmografii už notně dlouhou dobu, nicméně především díky výbornému střihu i rozpohybované kameře velmi dobrého Richarda Crudoa, který švenkuje, krouží, vybírá si velmi netradiční úhly, a všem těm zrychlovačkám a zpomalovačkám, byť některé mi přišly jednoduše zbytečné, vypadá Pistol Whipped opravdu velmi dobře, příjemně se na to kouká, film má neskutečný drajv, příjemnou svižnost a opravdu minimum hluchých míst, což spolu s miniroličkou Lance Henriksena a více než zdařilým soundtrackem Geralda Brunskilla dělá z tohoto filmu opravdu slušný akčňák a pravděpodobně i nejlepší režijní počin Holanďana Roela Reiného !! () (méně) (více)

GeusX

Film je příjemným překvapením, že to není taková kokotina, jak jsme si v nové seagalovské éře začali zvykat. "Mačo" Seagal si v tomto filmu vymlátil a vystřílel ode mne neurážející, ale ani nijak zářivé, průměrné hodnocení. (viděl jsem: 1x) ()

Terva

Předsudky pryč, je to Seagal tak proč to hned odsuzovat? Todle je koukatelné, zvlášť po takové době. ()

Marsik

No teda, řeknu vám, vážení, že to bylo obrovské překvapení. Sice to nebyl bůhvíjaký trhák, ale na to, že jde o film se Seagalem, to bylo hodně dobrý. Asi proto, že bylo ve filmu málo z jeho kung-fu "umění", kterého už jsou diváci přesyceni. Rozhodl jsem se, že si se Seagalem pustim další jeho filmy. Zkrátka jeho filmy mají něco do sebe a fandy tohoto hrdiny z 90. let jeho akčňárny pořád přitahují. Smrtící zbraň je pro mě jedním z jeho nejlepších filmů, tak proč to náležitě neocenit. Dobrá práce, Stevene, tady máš...70% // (23.11.2012) - NOVA HD (4:3) - Po roce repete a v podstatě si stojím za předešlým komentářem. Čili..na Seagala dost dobrý a CZ dabing opět nevadil. Pan Štěpnička se hodí na Stevena 100%-ně. Hodnocení neměním - 70%. ()

mysiak

Stevena ja ti tie 3 dám...snažil si sa, nevyzeral si trápne, bol si akčný, béčkový, a sekundoval ti Lance Henriksen...Steven natočil si asi najlepšiu vec za posledných 10 rokov... ()

Laxik

Segal je prostě mistr japonských bojových umění, ať chcete nebo ne. Jen se chlapec už víc jak před deseti lety přeorientoval z karate na sumo. Sice věřím tomu, že je ten zmetek pořád rychlej v postřehu, ale rozhodně ne tak rychlej. To je ale jedno, film není realita. Jenže on je u toho tak směšnej, že to ani není možný. No ale film to byl dokoukatelný, Stevenova role zaváněla záporákem (i když toho si vystřihnul až v Machetem). Klišé nad klišé, stupidita nad směšností, ale akce solidně céčková. ()

Derek

pistol whipped som zhliadol vramci svojho vikendoveho seagalovske dvojprogramu spolu s urban justice a treba povedat ze pistol whipped vychadza ako porazeny... seagal nikdy nebol genialny herec ale vzdy mal obrovske charisma co mu vo vacsine filmov vystacilo, tu sa snazi o akesi charakterne herectvo (ma problemy s alkoholom a je aj gambler) ale popravde totalne zlyhava a tym sa stava jednym z hlavnych zapornych bodov tohto filmu... rezia nie je uplne najhorsia a hlavne sa pochlapil aj strihac v porovnani s predchadzajucimi seagalovkami, takze suboje su celkom prehladne. skoda otrasnej televiznosti, viem ze je to film urceny priamo na video, ale i tak by sa to dalo natocit urcite trocha lepsie (a hlavne som prekvapeny ze este niekdo pouziva zvukovy efekt ,vsuuu, pri strihoch do minulosti). zaverecna prestrelka nie je uplne najhorsia a potesi i zaverecna "kremacia" hlavneho zaporaka... celkovo vzate je to o dost lepsie ako predchadzajuce odpadovky ale v porovnani s urban justice (ktora bola taka slusna dvojhviezdickova) je pistol whipped slabsi (i ked stale dvojhviezdickovy). ()

AlistairMir

Seagal rád obrací lahve dnem vzhůru a k tomu hraje poker. Poker face má skvělej už řadu let, ale tím jeho pokerové umění končí, takže bez peněz a bez budoucnosti bývalý člen elitní jednotky bere práci nájemného vraha s tím, že odklízet bude vlastně jen špínu na kterou spravedlnost nedosáhne. To je vlastně práce za kterou se člověk opravdu nemusí stydět a tak náš hrdina zlikviduje pár padouchů a život se obrací k lepšímu. Samo se vše zkomplikuje a bude to vypadat blbě ale znáte Seagala ten si umí poradit a závěrečná vybíjená na hřbitově bylo docela vydařené finále kde padouch utrousil krásnou větu, kterou Vám neprozradím. Za mě dobrá Seagalovka co nenudí . PS : Zajímalo by mě jestli té dceři toho psa nakonec fakt koupil. ()

Dubro

Segal nikdy nevedel, nevie a ani nebude vedieť hrať. V tých jeho bývalých B-čkach stačilo, keď sa so žulovým xichtom pretrmácal celým filmom a sánky nám padali pri bojových scénkach. Na nejaký prerod hlavného hrdinu jednoznačne nemá a jediný náznak zmeny som zaregistroval v tom, že si v prítomnosti dcéry nenalial poldecák. Dosť slaboduché. Scény som nepretáčal, film si už druhý krát nepozriem. Zápalky zapaľovať streľbou z pištole je fajn, no následne pri prestrelke na ulici nikoho netrafiť je trochu od veci. (Teraz mi zas sánka padla pri pohľade na 4 či dokonca 5 hviezd pri hodnotení užívateľov.) ()

GILLWANDER odpad!

Béčkové akčné eso Steven Segal znovu hraje jednu so svojich obľúbených a podradných rolí, ktoré ho zase preslávili u béčkových filmov. Tento krát hraje gamblerského expolicajta, ktorý to zase niekomu naloží. Je pomstychtivý, má v sebe akúsi "iskru" dobra, ktorá ho robí dobrým človekom. Hovadina! Segal je magor! Žiadny akčný hrdina! Odpad pre uslintané deti s detskou obranou, ktoré nemo tlieskajú každému akčnému momentu, kde Segal dáva niekomu na piču. Ja obrnu nemám, preto mu sliny netečú po brade až k rozšlahanému rozkroku, netlieskam mu, mám totiž zviazané ruky vďaka všemohúcému Bohu, ktorý ma má asi v láske. "Segal, pakuj sa už do piče, kto ma neustále chrániť deti pred tvojim bojovým a trápnym umením?" Ešte, že sa dnes rodia deti, ktoré radšej likeujú nejakú slizkú stránku, než by mali pozerať samozničujúci šunt plný homogenických hovadín, ktoré po nadmernom užívaní spôsobujú u mužov odpadávanie penisov. U žien ani radšej nenapíšem čo bude odpadávať. To by bolo zhruba asi všetko. Pičovina! Nepozerať iba na vlastné smrteľne riziko. 0% ()

Joe321

Musim říct, že tohle asi nejlepší z posledních Seagalovek, co jsem viděl. Hned úvodní intro je hodně stylizující. Pak se to sice zhoupne do nezáživnýho průměru, plnýho emocionálních a vztahových klišé. Pořád je to ale průměr, což jsme u Stevena už dlouho neviděli. Zase tu moc kecá, málo láme ruce. Ale když už se do toho pustí, tak to na jeho váhu nevypadá špatně. Navíc tu má pár hodně dobrých hlášek, které připomněly jeho starší kousky. Dojem z filmu ještě vylepší poslední přestřelka na hřbitově, která alespoň mě hodně potěšila. Je akční, se spoustou dobrých zpomalovaček a bez nějakých kiksů. Stevene, víc takových a lepších na stará kolena. -"What, do you need another favor?" -"No, I need my balls scratched. Can you help me?" a kvalitní na konec -"You're cremated now, motherfucker." ()