Generace GEN

Generácia GEN

Sci-Fi / Akční

USA, 2007, 92 min

• devNull

Slabý to film. Filmové efekty vypadají jako z roku 1997, plastičnost krve mi připomíná Bladea.. Začal jsem se na to dívat s tím, že je to bčkový sci-fi snímek a že to nebude nic extra.. Uvažoval jsem dlouho o třech hvězdách, film má občas svoje světlé chvíle, ale nakonec jsem se uchýlil ke dvěma. Scénář je divně poskládán, má to občas nudné scény, ale na pozadí při projíždění netu to určitě jde. Občas mě to bavilo, většinu času však ne..(7.11.2009)

• Z0oMb3E

Táto apokalyptická budúcnosť, kedy chlapom je už jedno, ale ženské sa o svoj hairstyle a koženú garderóbu ešte starajú sa mi celkom páči. Páči sa mi i mcGyverovská myšlienka vytvoriť film za pomoci: vyradenej klávesnice, troch metrov káblu, jednej rukavice a 20 hadíc od vysávača. Pripomenulo mi to scénu z Henksovho Appola11, kedy ten vedúci vysypal na stôl krabicu šprciek a zakričal: Činte sa! Ú to bol dobrý film o raketách. Dobré rakety boli ale i v Armageddone a Brús je frajer, ktorý sa neposerie ani pred letiacou skalou. SKALA, Skala, skala, pamätáte ako sa dôchodca Konery prekotúľal cez tie ohne, aby pustil komando dnu? Dnu, to znie kus ako DNA. Nie? Myslím že som to pár krát krajom ucha započul i pri sledovaní tohto filmu. Ale vačšinu času som len čučal do blba a myslel na lepšie filmy. A nebyť Baiovho dekoltu tak sa nesústredím ani na jednu scénu. Vlastne ak sa kus zamyslím, tak vyhľadanie "Sexy asian girl fucked hard in latex" na redtube.com by zabralo menej času a doprialo väčšie vzrušenie než mi bolo momentálne ponúknuté. Syfy toto béčko zobralo moc vážne a tým ho posralo!(22.2.2013)

Nakonec docela zábavný sci-fi, i když scénář je fakt enormně jednoduchej a mizernej a dost se podepisuje na na první pohled hodně nízkých kvalitách tohohle filmu, ale mě to prostě stejně umělo zabavit, navíc Bai Ling v těch latexových mini oblečcích je fakt super, i když už neni nejmladší a jedna její polonahá scéna tam fakt stojí za to. Co se týká akce, tak je na takový průměrný úrovni, sice nevypadá úplně mizerně, ale je na ní až moc vidět, že Bai Ling potřebuje hodně velkou pomoc střihačů a triků a je to celkově nepřehledný. Ale jak říkám v rámci možností a žánru to zabavit umí(4.5.2009)

U Gene Generation je nutne uvedomit si 2 zasadni skutecnosti - je to totalni bcko a je to pro deti. Jakmile se pres tohle dokazete prenest nevidim problem v tom si to nevychutnat. Uz dlouho jsem nevidel poradny cyber-punk, tohle je sice cyber-punk pro juniory, ale koneckoncu proc ne. Cele to ma lehce Blade Runnerovsky feeling, coz rozhodne neni na skodu, jenom ty CGI holt odpovidaji rozpoctu. Ze scenare by se take dalo vyzdimat podstatne vic, protoze DNA hacking urcite neni nezajimave tema. Puvodne jsem se k tomu dostal ze zvedavosti, protoze k tomu skladal hudbu Ronan Harris z VNV a spolecne se Scottem Glasgow odvedli slusnou orientalne ladenou praci. Jako bonus zde navic figuruje hudebni klub, kde primo vystupuje tamnejsi cyberpunkova skupina v podani Combichrist, coz je presne projekt, ktery svym cheesy faktorem do tehle detske silenosti padne uplne skvele. Co se tyce hereckeho obsazeni, tak opet je nutne dbat na zminenou bckovitost, ale krome nekolika zoufalcu jako v pripade hlavni muzske role jsem byl prijemne prekvapen. Bai Ling splnuje me podminky pritazlive slecny uz tim, ze je asian, navic s nadhernymi futuristic outfity, make upem a fantastickym ucesem. Fakt je ten, ze kdyz poprve promluvila, tak jsem se trosku zdesil, ale clovek si zvykne. Navic to vynahradi tim, ze to v milostne scene naplno "rozbali". Prekvapenim pro me bylo obsazeni Faye Dunaway. Tahle zenska byla odjakziva nechutna a ocividne si to uvedomili i tvurci, kteri ji podle toho vrazili do prihodne role cyber-mutantky napojenou na draty prolezlou chapadly. Jedna se tak asi o prvni roli ve ktere mi nevadi a ve ktere neni protivna. Mozna mam dneska az prilis dobrou naladu, ale navzdory bckovitosti a stupidnimu scenari jsem si GG skvele uzil. 7/10(3.1.2009)

• Martrix

Mám sci-fi rád a přečetl jsem stovky dobrých knih, které by stály za zfilmování. Ale díky filmům jako je Generace GEN, se to nejspíš nestane. Na jeden dobrý sci-fi film připadne 50 děsů, díky kterým se tento žánr stal synonymem pro krávoviny plné ďábelských vědců a příšer. GG je jedním z nich a jediný důvod proč nedám odpad! je, že měl zajímavý look. Jinak je to nudný příběh s hromadou hloupých dialogů a strašlivých hereckých výkonů. Spojení cyber punk s tímto filmem je urážkou pro každého, kdo někdy četl Dicka. Pokud máte potřebu škatulkovat, navrhuji označení latex fuck. Vřele nedoporučuji(7.3.2010)

• - Hudba hrající v klubu je od skupiny Combichrist, což je další známá EBM / Industrial skupina, kostýmy použité ve filmu se odrážejí pravě od tohoto stylu módy. (TomikZlesa)

• - Hudbu složil Ronan Harris z legendární industriální kapely VNV Nation. (TomikZlesa)