Generace GEN

The Gene Generation

Generácia GEN

Sci-Fi / Akční

USA, 2007, 92 min

Nakonec docela zábavný sci-fi, i když scénář je fakt enormně jednoduchej a mizernej a dost se podepisuje na na první pohled hodně nízkých kvalitách tohohle filmu, ale mě to prostě stejně umělo zabavit, navíc Bai Ling v těch latexových mini oblečcích je fakt super, i když už neni nejmladší a jedna její polonahá scéna tam fakt stojí za to. Co se týká akce, tak je na takový průměrný úrovni, sice nevypadá úplně mizerně, ale je na ní až moc vidět, že Bai Ling potřebuje hodně velkou pomoc střihačů a triků a je to celkově nepřehledný. Ale jak říkám v rámci možností a žánru to zabavit umí(4.5.2009)

U Gene Generation je nutne uvedomit si 2 zasadni skutecnosti - je to totalni bcko a je to pro deti. Jakmile se pres tohle dokazete prenest nevidim problem v tom si to nevychutnat. Uz dlouho jsem nevidel poradny cyber-punk, tohle je sice cyber-punk pro juniory, ale koneckoncu proc ne. Cele to ma lehce Blade Runnerovsky feeling, coz rozhodne neni na skodu, jenom ty CGI holt odpovidaji rozpoctu. Ze scenare by se take dalo vyzdimat podstatne vic, protoze DNA hacking urcite neni nezajimave tema. Puvodne jsem se k tomu dostal ze zvedavosti, protoze k tomu skladal hudbu Ronan Harris z VNV a spolecne se Scottem Glasgow odvedli slusnou orientalne ladenou praci. Jako bonus zde navic figuruje hudebni klub, kde primo vystupuje tamnejsi cyberpunkova skupina v podani Combichrist, coz je presne projekt, ktery svym cheesy faktorem do tehle detske silenosti padne uplne skvele. Co se tyce hereckeho obsazeni, tak opet je nutne dbat na zminenou bckovitost, ale krome nekolika zoufalcu jako v pripade hlavni muzske role jsem byl prijemne prekvapen. Bai Ling splnuje me podminky pritazlive slecny uz tim, ze je asian, navic s nadhernymi futuristic outfity, make upem a fantastickym ucesem. Fakt je ten, ze kdyz poprve promluvila, tak jsem se trosku zdesil, ale clovek si zvykne. Navic to vynahradi tim, ze to v milostne scene naplno "rozbali". Prekvapenim pro me bylo obsazeni Faye Dunaway. Tahle zenska byla odjakziva nechutna a ocividne si to uvedomili i tvurci, kteri ji podle toho vrazili do prihodne role cyber-mutantky napojenou na draty prolezlou chapadly. Jedna se tak asi o prvni roli ve ktere mi nevadi a ve ktere neni protivna. Mozna mam dneska az prilis dobrou naladu, ale navzdory bckovitosti a stupidnimu scenari jsem si GG skvele uzil. 7/10(3.1.2009)

• lennyd

Rozvoj vědy umožňuje v daleké budoucnosti i změny v lidské DNA - čehož je s úspěchem využíváno například při léčení. Jenže - stejně jako tento mechanismus dokáže léčit, dokáže i ničit - a toho chtějí jistí lidé zneužít. Když o pár let později Jackie (Parry Shan) najde část tajného vynálezu, netuší - že na sebe a na svoji sestru (Ling Bai) upoutal pozornost těch, kteří chtějí vynález zneužít.... Chvilkama jsem měl při sledování filmu podobné pocity, jako kdysi při čtení Gibsonových knih - jenže, tyto pocity ze mne hodně rychle vyprchaly. Herecké výkony - hrozné (ale jestli si Ling Bai myslí, že když se dvakrát svlíkne, že nemusí pak už nic hrát, tak to pak jo), český dabing - ještě horší (možná ty herecké výkony nebyly tak hrozné, ale udělal to dabing), příběh - zpočátku zajímavý, ale pak už hodně překomplikovaný s nic moc závěrem. Celkově dávám plusové body za prostředí, a minusové za zbytek..(16.6.2011)

• Freemind

Šmárjá, no to jsem si dal. Jen těžko hledám nějaké plusy - snad jen hudba byla NĚKDY přijatelná. Designem i statickou kamerou mi to připomínalo Red Dwarfa, ovšem tam byla určitá úroveň umělosti a neohrabanosti úmyslná. Herci jsou prostě příšerní, na Asiatku v latexových úborech jsem se vydržel dívat do té doby, než otevřela pusu - tak asexuální retardovaný přízvuk jsem ještě neslyšel. A to se ani nebudu vyjadřovat o efektech, digitální grafice a "bojových" scénách. Díky Bohu, že už je to za mnou.(23.12.2008)

• kaylin

Bai Ling je rozhodně zajímavá herečka, ale film, v kterém se objevila tentokrát, tak zajímavý není. On má celkem náběh na dobré, skoro až dickovské sci-fi, ale nakonec je z toho jen akční blbina, která tak úplně nemá nějaký hlubší smysl, i když se nám celkem dlouhý úvod snaží říct něco trochu jiného. Některé triky ale musím uznale ocenit.(7.10.2014)

• - Hudba hrající v klubu je od skupiny Combichrist, což je další známá EBM / Industrial skupina, kostýmy použité ve filmu se odrážejí pravě od tohoto stylu módy. (TomikZlesa)

• - Hudbu složil Ronan Harris z legendární industriální kapely VNV Nation. (TomikZlesa)