Generace GEN

The Gene Generation

Generácia GEN

Sci-Fi / Akční

USA, 2007, 92 min

Net/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +Ling Bai nám ukáže všechny svoje přednosti, film nábídne celkem slušnou akci (mohlo jí být víc) a zajímavé motivy postav -je to sci-fi z budoucnosti, přesto nebýt levného pozadí, tak tomu ani neuvěříte, příběh je tak na hraně přehlednosti/// Trochu mě to svojí kvalitou připomnělo Aeon Flux. Zde jsem ale přeci jen věděl o co tak nějak de a určitě mě to míň nudilo. Nadruhou stranu Auon Flux je hezčí. Tento film je hodně "špinavý". Tím se zřejmě snaží zakrýt malý rozpočet nebo si to jinak nedovedu vysvětlit. Jinak to ale není nejhorší, prostě je to takovej sci-fi průměr, který Ling Bai tahá nahoru a to nejen proto, že dobře "kope" (viděli jste Chtistiana Balea ve filmu Equilibrium?), ale hlavně proto, že na svých 37 vypadá fakt dobře./// Celkem 53%///(30.10.2009)

• Freemind

Šmárjá, no to jsem si dal. Jen těžko hledám nějaké plusy - snad jen hudba byla NĚKDY přijatelná. Designem i statickou kamerou mi to připomínalo Red Dwarfa, ovšem tam byla určitá úroveň umělosti a neohrabanosti úmyslná. Herci jsou prostě příšerní, na Asiatku v latexových úborech jsem se vydržel dívat do té doby, než otevřela pusu - tak asexuální retardovaný přízvuk jsem ještě neslyšel. A to se ani nebudu vyjadřovat o efektech, digitální grafice a "bojových" scénách. Díky Bohu, že už je to za mnou.(23.12.2008)

• blackrain

Stále nechápu, co tady dělala Faye Dunaway. V první chvíli jsem nevěřila vlastním očím. Má skutečné hraní v podobných filmech zapotřebí? Jak už tu bylo bylo řečeno, je tu plno nevyužitých a nedotažených nápadů, na kterých by se dalo perfektně stavět a celý příběh by na konec vypadal zřejmě hodně jinak. Triky a efekty byly špatné. Stačí se podívat na rozbití okna nebo výstřely s pistole.(4.7.2012)

• honajz

Další film podle komiksu, jehož název by měl spíše znít Genová generace. Skoro bezduchá vykrádačka sci-fi filmů i PC her. Tady někdo viděl Blade Runnera a líbil se mu, a pak si šel zahrát hru Atlantis. Z té hry jsou dokonce doslova opajcnuté některé scény včetně hudby! Jen zkuste porovnat lodě, která odváží bohaté z ghet ven - ať to "ven" znamená cokoliv. Příběh se točí kolem jedné sourozenecké dvojice, kde ona vydělává jakožto nájemná vražedkyně genových manipulátorů, přičemž její brácha peníze rozhází v kasinu a popouzí proti sobě nějakého místního mafiána. A to sourozenci ještě netuší, že soused v baráku má tajemství - je jediný, kdo má možnost zvrátit k lepšímu a odstranit genové manipulace. Ty se před časem vymkly z rukou, když je chtěla sousedovic šéfová využít jako zbraň. Proč po světě běhají nějací genoví manipulátoři, proč je potřeba je vždycky odstřelit, tomu jsem nějak neporozuměl, ale o to snad ani nešlo. Důležitější byl pro tvůrce asi vzhled filmu. Zhlédli se v Blade Runneru a hodili sem neustálé zataženo, sem tam déšť, postmoderní industriální budovy s reklamními obrazovkami, ty pro jistotu hodili i na stále prolétající lodě, jenže celé to zpracovali počítačovou grafikou 90. let, takže to celé skutečně vypadá jako temnější verze hry Atlantis, nemůžu si pomoct, nebo prostě jakékoliv podobné hry. Sestřička sice běhá v mini kožených šatičkách a uvidíme jí i dvakrát kozy, ale přece jen na sci-fi film je toho trošku málo. Děj je totiž hodně předvídatelný, vzhled počítačové hry mne otravoval skoro na každém kroku, postavy mi nebyly ani trochu sympatické a snad ani jedné jsem nefandil, nějaké poselství ani pocit pořádné akce z filmu nemám... Takže trochu zbytečný snímek.(11.9.2009)

• Djkoma

Hodně sci-fi snímek. Generace GEN je film plný nápadů, které nejsou často dostatečně vysvětleny, jen prostě jsou a divák je tak napospas hozen do světa temného, který jako by vypadl z oka vizi pekla skříženého s Vránou nebo Kronikou Riddicka (monumentální stavba zdi). Celý snímek je tak zahalen v industriální stylu a kdyby více pršelo a hudba byla od Vangelise, byla by to ještě temnější vize ala Blade Runner. O to se film naštěstí nesnaží a je toho důkazem i DNA Hacking a vyzáblá, ale stále sexy Bai Ling v latexu a různých obdobných oblečcích. Režisér není viditelně příliš zkušený, ale má slušné nápady, chvílemi vytváří krásné (!) obrazy a někdy to přehání s patrnou levnou imitací Matrixu. Přesto jde o zajímavý krok jiným směrem, než je dnes zvykem a určitě si všichni zúčastnění zaslouží potlesk za odvahu a celkové provedení. Kdyby tam nebyl našroubovaná zbytečná romantická linie a trochu prostřiženo, určitě bych šel s hodnocením i o dost výše. Jinak pro milovníky sci-fi a industrialu určitě jasná volba. Má své kouzlo i styl a chvílemi působí jako videohra:). Zatím 2*...(3.9.2009)

• - Hudbu složil Ronan Harris z legendární industriální kapely VNV Nation. (TomikZlesa)

• - Hudba hrající v klubu je od skupiny Combichrist, což je další známá EBM / Industrial skupina, kostýmy použité ve filmu se odrážejí pravě od tohoto stylu módy. (TomikZlesa)