Za roky práce jako ostraha v muzeu, si Roger, Charles a George vytvořili velmi osobní vztah k některým uměleckým dílům, která střežili. Jenže teď přišel nový kurátor a hrozí, že se staří pánové se svými milovanými díly už nikdy neuvidí...  Film Staří a neklidní vám představí nejroztomilejší zloděje, jaké si jen dokážete představit. Tři muži, kteří pracují jako ostraha v muzeu, si až dosud žili v poklidném zaujetí uměleckým světem. Každý z nich je okouzlen některým z uměleckých skvostů, jenž střeží. Roger (Christopher Walken), Charles (Morgan Freeman) a George (William H. Macy) jsou uměním a především preferovanými objekty zájmu zcela unešeni. Přestože společně pracují již desítky let, blíže se poznávají až nyní, když nastala v muzeu krize - přišel nový kurátor, který má v plánu zcela změnit vystavované předměty a tedy okrást tři stárnoucí obdivovatele umění o milovaná díla. Naštěstí v sobě navzájem našli spřízněné duše, a tak se zrodí důmyslný plán na záchranu oblíbených uměleckých předmětů. Do zločinců mají daleko, ovšem jejich srdce je nutí spáchat zločin z vášně. Budeme svědky nejodvážnější umělecké loupeže všech dob, jejíž výsledek dojme i rozesměje zároveň. (HBO Europe)

subic

3 členové ochranky, 2 už hodně ošuntělí, jeden úchylný bývalý voják. Expozice muzea se stěhuje do Dánska, tak se rozhodnou, že 3 milované věci si nechají a vymění za padělky, které navíc vyrobí vlastními silami. Slabinou je pak celá logistika exponátů až na letiště a jedna bedna, kterou je potřeba naopak na letišti vyměnit. Jinak to celkem šlo. ()

srdce78

I přes špatné hodnocení jsme na to koukla a vážně se přidávám k většině.Skvělé obsazení,ale nuda,zdlouhavé pasáže,nic moc děj...zklamání. ()

megajalec

Áno, je to celkom milé, človek sa aj pousmeje, ale to je tak všetko. Krehký príbeh (veril niekto tomu, že sa im podarí tie drahé obrazy ukradnúť?), ktorý stojí na hlavných hrdinoch, ktorí sú našťastie znesiteľní. Lepšie 2* ()

schaff

ani hviezdne herecké obsadenie tomuto filmu, snažiacemu sa napodobniť filmy o kradnutí s kúskom vtipu, nepomohlo... ()

POETA.KNO

Kombinace tří víborných herců jako Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy se v tomto filmu velice vydařila. ()

Tominko12

Nezačalo to zle, ale v konečnom dôsledku to bolo dosť slabé bez nejakého prekvapenia alebo humornejšej scénky, čo mi pri takejto zostave chýbalo. Naivita filmu bola niekedy až veľmi veľká. Film neuškodí, ale veľmi nezaujme. ()

Snakefinger

Tak že by to byla nějaká top pecka to se říct nedá. Morgan Freeman je ovšem jeden z mých TOP oblíbenců takže na jeden večer to šlo. Příběh je ovšem natolik lichý a předvídatelný, že více než dvě hvězdy to nedá. ()

Tess92

Mně ten film sednul, byla to zábava, hezky se na to dívalo. Všichni herci byli sympatičtí, nápad mi přišel celkem neotřelý. ()

pan_Bily

Vzhledem k tématu a hlavně hereckému obsazení jsem od toho čekal o dost víc. Hodně jednoduché, až předvídatelné, zápletky (i na komedii). Scénář vůbec je celkově slabší, dost věcí je jen tak naťuknuto pouze do té míry, aby divákovi bylo jasné o co jde, jak se to asi stalo, slušela by tomu detailnější rozpracovanost. Ale není to úplně špatné. I když je fakt, že tomu hodně pomáhá obsazení hlavního tria. A i kdyby to mělo být jen kvůli tomu, tak se to dá a celkem příjemně se mi na to koukalo. Takový normální průměr, který neoslní, ale pobaví. ()