Staří a neklidní

Dokonalý zločin

Komedie / Krimi

USA, 2009, 87 min

• Mykhaluu

Zdá se, že i v Americe znají nějaké plánování v obdobě našich bývalých "pětiletek" (mladší ročníky případně naleznou význam slova na netu). Tak si naplánovali, že natočí neproblematickou komedii kombinující prvky krimi, ve které vsadí na silné herecjké obsazení a vyplní tak prostor ve výrobním plánu. Zdařilo se! Jen mi to kamarád nemusel doporučovat a mohlo být ušetřeno 90 minut života... :)(3.10.2010)

• IQ Tiqe

Tahle lupičská komedie, žánr, který mám hodně rád, se nepovedla. Jo, je koukatelná, neměl jsem chuť to vypnout, ale postrádá napětí, dramatický okamžik a to, co by se dalo dramatickým momentem nazvat, je strašně jednoduché, nepříliš pravděpodobné. Zkrátka - tvůrci měli vymyslet lepší rozuzlení, na něm to padá. Sice pointy se na konci dočkáte (dokonce dvou), ale kvůli nim se na film nedíváte. Průměrných 50%(20.5.2010)

Obsahově je film sice průměrný, ale nad vodou jej drží fajnová parta herců (konečně zase Walken v hlavní roli!), několik vydařených vtipů a celkově pozitivní, nemoralizující vyznění. Faktem však zůstává, že Hewitt je (a nejspíš vždycky bude) takový "nijaký" režisér, který nedovede zcela využít témata, vypíchnout pořádně vtipy a dodat filmu výraznější tvář.(1.8.2011)

Freeman není tak špatný, pointa je také poměrně povedená, jen jedna věc mi vážně vadí. Všude kde je Freeman, tam musí být nějaká ta vykrádačka, jinak by si v něm Freeman ani neuprdl. On v tom prostě žije. Jde mu to docela od ruky, jenže už je toho vážně příliš. Ale abych se vrátil zpět k filmu, sranda občas je, sice trochu laciná a děsně céčková, ale člověk se zasměje a je štastný, že mu ten čas tak nějak uteče.Peter Hewitt zase natočil něco, co je přesně v jeho osnovách.(21.1.2010)

• HappySmile

Od trojky Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy jsem čekala opravdu hodně, nějaké dobře promyšlené krimi říznuté komedií. Bohužel to bylo celé takové plácání o ničem, kde se na pořádnou akci nedostalo. Ale odpusťme jim, že se na "stará kolena" dopustili takového přečinu. Když přivřeme jedno oko, je to taková oddychovka, která neurazí, i když u ní člověk občas zívne.(21.3.2010)

• - Natáčení probíhalo v amerických městech Boston a Worcester. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru 25. května 2009 na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu. V listopadu téhož roku byl vydán na DVD. (Terva)

• - Film byl produkován pod pracovním názvem The Lonely Maiden. (Terva)