Staří a neklidní

The Maiden Heist

Dokonalý zločin

Komedie / Krimi

USA, 2009, 87 min

Velice jednoduchá komedie, ale jedná se přece o umění (myslím tím ty dva obrazy a jednu sochu). Hvězdné obsazení z tohoto filmu dělá více než je. A proto jsem se na něj také podíval. Ikdyž mi Chris Walken připadá fyzicky trochu z formy, no ale zase to vynahradil Willam H. Macy se svým: "Viva, Grenada Libre!" - no to jsem se mohl potrhat smíchy. Upřímně tedy musím říct, že jsem věřil tomu, že ultimátní herecké obsazení tento film vytáhne výš než jak vypadá hodnocení. A upřímně říkám, že kdyby tam tito herci nehráli, dám hvězdy dvě a ani nemrknu.(20.5.2010)

• Radiq

Suché jak frigidní frnda. Zasmál (teda usmál) jsem se u toho tak 3x, ale přesto to člověk chtěl vidět celý. Když to skončilo, říkal jsem si, že jsem to vlastně ani nemusel chtít vidět celý. Teď už vím, že to nechcu vidět celý. Ale už je pozdě. Kdo máte rádi minimálně jednoho ze zlodějů, tak se vám to možná bude líbit jak mě. Pokud jich máte rádi víc, tak možná i přidáte, ale na kvalitě toho filmu tím nepřidáte. Nikomu nic nepřidáte. Nepřidávejte zadarmo. Ale nepřidávejte ani s přidanou hodnotou. Přiměřeně, přiměřeně...(12.1.2010)

• E lan

Velmi nepříjemné překvapení nebo spíše zklamání. Tak nadějné obsazení ničí neskutečně špatný, nevypointovaný a nudný scénář. Sem tam je hlavní trojice roztomilá, ale to je všechno, z nadějného námětu se dalo rozhodně vytěžit více. Tohle je takový lehce podprůměrný film pro sobotní novácký večer, dlouho dopředu ohlašovaný a jako vždy přinášející slušné zklamání. Jsem zvědavý kdy přijde:-)(15.8.2010)

• Olík

Trojka postarších muzejních hlídačů se nehodlá smířit s převozem expozice do dalekého Norska a tak se rozhodne, že si své nejmilejší exponáty ponechá ke své potěše. Lidi, to byla ale nuda – respekt trojici hlavních představitelů, ale jak bych to celé řešil já: k Macymu byl vybral nějaké zábavnější patrony například Tima Allena, Robina Williamse nebo Martina Lawrence, přidal bych kopu jednoduchých gagů a snad by se z toho dala ještě zachránit průměrná komedie.(22.11.2010)

Pologramotná komédia s výborným hereckým obsadením, vhodná ako príloha k ťažkým jedlám. Neskorý zber, ktorý neocení divák poznačený fetišom akčnej akcie a ktorý doporučujem hlavne milovníkom umenia v čase vysielania negramotných programov typu Pošta 4U a Superstar hľadá Československo. Wilko(Gumy)Macík, Guten Morgan Freeman, či Krištof Walken Weselý sú vo svojich úlohách skvelí a skvelá je aj pani Hardenová Plastiková Nošteková a iba (a len) pre ich výkony je táto naozaj jemná komédia pozerateľná. Scenárista, tuším sa volá Mišo LeSieur, sa buchať do pľúc určite nemá za čo. 60%.(30.10.2009)

• - Natáčení probíhalo v amerických městech Boston a Worcester. (Terva)

• - Film byl produkován pod pracovním názvem The Lonely Maiden. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru 25. května 2009 na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu. V listopadu téhož roku byl vydán na DVD. (Terva)