poster

Staří a neklidní

 • USA

  The Maiden Heist

 • Slovensko

  Dokonalý zločin

Komedie / Krimi

USA, 2009, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pan_Bily
  ***

  Vzhledem k tématu a hlavně hereckému obsazení jsem od toho čekal o dost víc. Hodně jednoduché, až předvídatelné, zápletky (i na komedii). Scénář vůbec je celkově slabší, dost věcí je jen tak naťuknuto pouze do té míry, aby divákovi bylo jasné o co jde, jak se to asi stalo, slušela by tomu detailnější rozpracovanost. Ale není to úplně špatné. I když je fakt, že tomu hodně pomáhá obsazení hlavního tria. A i kdyby to mělo být jen kvůli tomu, tak se to dá a celkem příjemně se mi na to koukalo. Takový normální průměr, který neoslní, ale pobaví.(10.1.2019)

 • JohnSmith
  ****

  Milá,krátká,vtipná a úsměvná komedie. Jak se tři starší hlídači nechtěli vzdát toho,co léta hlídali. Ústřední trojice je naprosto skvělá, především Walken. Freeman sice nemá tolik prostoru,což je škoda a Macy je správně úchylnej. Neříkám, že to je kdovíco, ale je to příjemná změna vidět Freemana a Walkena v malý komedii, která sice nepotrhá bránice,ale vyloudí úsměv na tváři.(22.1.2010)

 • mala_kea
  ***

  Freeman není tak špatný, pointa je také poměrně povedená, jen jedna věc mi vážně vadí. Všude kde je Freeman, tam musí být nějaká ta vykrádačka, jinak by si v něm Freeman ani neuprdl. On v tom prostě žije. Jde mu to docela od ruky, jenže už je toho vážně příliš. Ale abych se vrátil zpět k filmu, sranda občas je, sice trochu laciná a děsně céčková, ale člověk se zasměje a je štastný, že mu ten čas tak nějak uteče.Peter Hewitt zase natočil něco, co je přesně v jeho osnovách.(21.1.2010)

 • zdenny
  ***

  Velice jednoduchá komedie, ale jedná se přece o umění (myslím tím ty dva obrazy a jednu sochu). Hvězdné obsazení z tohoto filmu dělá více než je. A proto jsem se na něj také podíval. Ikdyž mi Chris Walken připadá fyzicky trochu z formy, no ale zase to vynahradil Willam H. Macy se svým: "Viva, Grenada Libre!" - no to jsem se mohl potrhat smíchy. Upřímně tedy musím říct, že jsem věřil tomu, že ultimátní herecké obsazení tento film vytáhne výš než jak vypadá hodnocení. A upřímně říkám, že kdyby tam tito herci nehráli, dám hvězdy dvě a ani nemrknu.(20.5.2010)

 • Boogeyman
  ***

  Taková stařecká tuctová sranda. Dokonalé obsazení se ale utápí v naprosto nudném scénáři, který absolutně nereaguje na věk a zázemí svých hrdinů. Oni si prostě usmyslej že vykradou muzeum a pak to provedou - normální dobře naplánovanou akcí. Hotovo. Kdyby jim bylo dvacet a byli to děcka Dannyho parťáků, tak ta akce mohla bejt úplně stejná. Prostě naprosto klasický heist, jen bezdůvodně obsazenej hereckejma veteránama.(9.1.2012)

 • - Film měl nesoutěžní premiéru 25. května 2009 na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu. V listopadu téhož roku byl vydán na DVD. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v amerických městech Boston a Worcester. (Terva)

 • - Film byl produkován pod pracovním názvem The Lonely Maiden. (Terva)