Roger, George a Charlie pracují již dlouhé roky jako ostraha v muzeu výtvarného umění. Navzájem se příliš neznají, ale mají toho společného více, než by si pomysleli. Roger je již dlouhé roky fascinován obrazem, na kterém je vyobrazena osamělá dívka. Charlie je doslova zamilován do obrazu dívky, která krmí kočky. George pracuje jako noční hlídač a jeho posedlost sochou nahého řeckého válečníka ho každou noc nutí k tomu, aby se také svlékl a v tichém muzeu pózoval nahý vedle svého milovaného díla. Jednoho dne se Roger dozví, že muzeum hodlá přestěhovat sbírku těchto skvostů do Dánska. Je z té zprávy naprosto zděšený. Vůbec si neumí představit, že by o svou osamělou dívku přišel. Zprvu se snaží přesvědčit svou manželku Rose, aby se do Dánska přestěhovali. Rose s něčím takovým rozhodně nesouhlasí. Má úplně jiné plány. Chce, aby se společně s Rogerem na důchod přestěhovali na Floridu, a přeje si, aby už Roger odešel do důchodu. Roger a Charlie se rozhodnou pro velmi riskantní akci. Nedovedou si život bez svých zamilovaných děl představit, a tak je hodlají ukrást. Na pomoc si pozvou i George. Jejich plánem je vyměnit originální díla za falzifikáty, aby se s originály mohli těšit i nadále. Charlie je i malířem a svou dívku s kočkami namaloval sice pěkně, ale jak sám říká, jeho obraz nemá tu záři, kterou má originál. Nicméně na výměnu za originál to je dobré. Bohužel není schopen správně namalovat osamělou dívku, kterou má rád Roger, a tak Roger musí sáhnout do úspor své ženy a nechat obraz namalovat jiným malířem. George také nechal udělat kopii svého bojovníka. Všichni se dobrovolně přihlásí na akci stěhování, při které hodlají díla vyměnit. Roger má průšvih doma. Jeho Rose totiž okamžitě zjistila, že chybí peníze z kasičky, kam si střádá na stěhování na Floridu, a Roger si vymyslí, že ji chtěl překvapit a koupil jim k výročí zájezd na Floridu. Aby se neprozradil, musí teď stihnout obě akce. George, jako bývalý voják, je vybrán, aby v noci díla v muzeu vyměnil. Nechá se zavřít do bedny a v noci plán dokoná. Druhého dne ho Charlie a Roger mají i s originály v bedně odvézt. Akce se zkomplikuje, protože Roger naloží jinou bednu a zároveň musí vyzvednout Rose, aby společně odletěli na Floridu... (TV Prima)

dobytek

Když si tady přečtu pár komentářů, tak to vypadá, že ten film je úplná sračka. Podle mě to zase až tak špatná komedie nebyla. Mě to bavilo, zasmál jsem se, herci jsou výborný, nicméně když se před kamerou sejde Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy, tak od filmu čekám asi něco navíc. Tady to něco navíc prostě chybělo. Lepší 3 hvězdy. ()

IQ Tiqe

Tahle lupičská komedie, žánr, který mám hodně rád, se nepovedla. Jo, je koukatelná, neměl jsem chuť to vypnout, ale postrádá napětí, dramatický okamžik a to, co by se dalo dramatickým momentem nazvat, je strašně jednoduché, nepříliš pravděpodobné. Zkrátka - tvůrci měli vymyslet lepší rozuzlení, na něm to padá. Sice pointy se na konci dočkáte (dokonce dvou), ale kvůli nim se na film nedíváte. Průměrných 50% ()

Gilmour93

Vzhledem k obsazení vypadal tento "artritida heist" bezesporu slibně, ale opak byl hořkou pravdou. Vinno však není ústřední trio pardálů, nýbrž slaboučký scénář a hlavně režisér Hewitt, který filmu dodal jiskru, co by nezapálila ani jezero benzínu uprostřed vyprahlé australské buše. Vždyť nenucené chvíle humoru zabraly méně stopáže, než Macyho holá prdel.. ()

Jara.Cimrman.jr

"Budeš se stěhovat do Dánska?" K žádnému uměleckému dílu na světě nemám takový vztah, abych se za ním stěhoval do Tramtárie, Singapuru a dokonce ani do Dánska. Charles, Roger a George jsou však jiní a vyrazili krást. Za normálních okolností bych na jejich činnost občansky upozornil, což se rozhodně nedá považovat za udání, ale tentokrát jsem na jejich straně. Oni mě totiž pobavili svou senilní rafinovaností, fyzickou kondicí a upřímnou vírou, že je v tom matka Štěstěna nenechá samotné. Ona celá ta akce rozhodně mohla být zábavnější, ale tady se důchodcům při hodnocení evidentně nepřeje, tak já jim přidám alespoň hvězdu, když si ani z valorizovaného důchodu patrně žádné plátno od Gauguina nekoupí. ()

Boogeyman

Taková stařecká tuctová sranda. Dokonalé obsazení se ale utápí v naprosto nudném scénáři, který absolutně nereaguje na věk a zázemí svých hrdinů. Oni si prostě usmyslej že vykradou muzeum a pak to provedou - normální dobře naplánovanou akcí. Hotovo. Kdyby jim bylo dvacet a byli to děcka Dannyho parťáků, tak ta akce mohla bejt úplně stejná. Prostě naprosto klasický heist, jen bezdůvodně obsazenej hereckejma veteránama. ()

• Film měl nesoutěžní premiéru 25. května 2009 na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu. V listopadu téhož roku byl vydán na DVD. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v amerických městech Boston a Worcester. (Terva)
  • Film byl produkován pod pracovním názvem The Lonely Maiden. (Terva)