Staří a neklidní

The Maiden Heist

Dokonalý zločin

Komedie / Krimi

USA, 2009, 87 min

Vzhledem k tématu a hlavně hereckému obsazení jsem od toho čekal o dost víc. Hodně jednoduché, až předvídatelné, zápletky (i na komedii). Scénář vůbec je celkově slabší, dost věcí je jen tak naťuknuto pouze do té míry, aby divákovi bylo jasné o co jde, jak se to asi stalo, slušela by tomu detailnější rozpracovanost. Ale není to úplně špatné. I když je fakt, že tomu hodně pomáhá obsazení hlavního tria. A i kdyby to mělo být jen kvůli tomu, tak se to dá a celkem příjemně se mi na to koukalo. Takový normální průměr, který neoslní, ale pobaví.(10.1.2019)

Milá,krátká,vtipná a úsměvná komedie. Jak se tři starší hlídači nechtěli vzdát toho,co léta hlídali. Ústřední trojice je naprosto skvělá, především Walken. Freeman sice nemá tolik prostoru,což je škoda a Macy je správně úchylnej. Neříkám, že to je kdovíco, ale je to příjemná změna vidět Freemana a Walkena v malý komedii, která sice nepotrhá bránice,ale vyloudí úsměv na tváři.(22.1.2010)

Freeman není tak špatný, pointa je také poměrně povedená, jen jedna věc mi vážně vadí. Všude kde je Freeman, tam musí být nějaká ta vykrádačka, jinak by si v něm Freeman ani neuprdl. On v tom prostě žije. Jde mu to docela od ruky, jenže už je toho vážně příliš. Ale abych se vrátil zpět k filmu, sranda občas je, sice trochu laciná a děsně céčková, ale člověk se zasměje a je štastný, že mu ten čas tak nějak uteče.Peter Hewitt zase natočil něco, co je přesně v jeho osnovách.(21.1.2010)

Velice jednoduchá komedie, ale jedná se přece o umění (myslím tím ty dva obrazy a jednu sochu). Hvězdné obsazení z tohoto filmu dělá více než je. A proto jsem se na něj také podíval. Ikdyž mi Chris Walken připadá fyzicky trochu z formy, no ale zase to vynahradil Willam H. Macy se svým: "Viva, Grenada Libre!" - no to jsem se mohl potrhat smíchy. Upřímně tedy musím říct, že jsem věřil tomu, že ultimátní herecké obsazení tento film vytáhne výš než jak vypadá hodnocení. A upřímně říkám, že kdyby tam tito herci nehráli, dám hvězdy dvě a ani nemrknu.(20.5.2010)

Taková stařecká tuctová sranda. Dokonalé obsazení se ale utápí v naprosto nudném scénáři, který absolutně nereaguje na věk a zázemí svých hrdinů. Oni si prostě usmyslej že vykradou muzeum a pak to provedou - normální dobře naplánovanou akcí. Hotovo. Kdyby jim bylo dvacet a byli to děcka Dannyho parťáků, tak ta akce mohla bejt úplně stejná. Prostě naprosto klasický heist, jen bezdůvodně obsazenej hereckejma veteránama.(9.1.2012)

• - Film měl nesoutěžní premiéru 25. května 2009 na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu. V listopadu téhož roku byl vydán na DVD. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v amerických městech Boston a Worcester. (Terva)

• - Film byl produkován pod pracovním názvem The Lonely Maiden. (Terva)