Staří a neklidní

Dokonalý zločin

Komedie / Krimi

USA, 2009, 87 min

• sigf07

V podstatě to odpovídá tomu, co jsem od filmu o lupičích důchodcích očekával. Žádná krkolomná akce, spousta nostalgie, troška napětí a pohodová dvojka Walken-Freeman. Možná bych měl říct trojka, ale William H. Macy mezi mé oblíbence zrovna nepatří a ani zde mě nepřesvědčil o tom, že by tomu mělo být jinak. Zato strávil asi polovinu svého času před kamerou nahý… Na druhou stranu jsem čekal promyšlenější plán loupeže a při tak silném hereckém týmu i více legrace.(6.2.2012)

Freeman není tak špatný, pointa je také poměrně povedená, jen jedna věc mi vážně vadí. Všude kde je Freeman, tam musí být nějaká ta vykrádačka, jinak by si v něm Freeman ani neuprdl. On v tom prostě žije. Jde mu to docela od ruky, jenže už je toho vážně příliš. Ale abych se vrátil zpět k filmu, sranda občas je, sice trochu laciná a děsně céčková, ale člověk se zasměje a je štastný, že mu ten čas tak nějak uteče.Peter Hewitt zase natočil něco, co je přesně v jeho osnovách.(21.1.2010)

Pologramotná komédia s výborným hereckým obsadením, vhodná ako príloha k ťažkým jedlám. Neskorý zber, ktorý neocení divák poznačený fetišom akčnej akcie a ktorý doporučujem hlavne milovníkom umenia v čase vysielania negramotných programov typu Pošta 4U a Superstar hľadá Československo. Wilko(Gumy)Macík, Guten Morgan Freeman, či Krištof Walken Weselý sú vo svojich úlohách skvelí a skvelá je aj pani Hardenová Plastiková Nošteková a iba (a len) pre ich výkony je táto naozaj jemná komédia pozerateľná. Scenárista, tuším sa volá Mišo LeSieur, sa buchať do pľúc určite nemá za čo. 60%.(30.10.2009)

• HappySmile

Od trojky Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy jsem čekala opravdu hodně, nějaké dobře promyšlené krimi říznuté komedií. Bohužel to bylo celé takové plácání o ničem, kde se na pořádnou akci nedostalo. Ale odpusťme jim, že se na "stará kolena" dopustili takového přečinu. Když přivřeme jedno oko, je to taková oddychovka, která neurazí, i když u ní člověk občas zívne.(21.3.2010)

• Gilmour93

Vzhledem k obsazení vypadal tento "artritida heist" bezesporu slibně, ale opak byl hořkou pravdou. Vinno však není ústřední trio pardálů, nýbrž slaboučký scénář a hlavně režisér Hewitt, který filmu dodal jiskru, co by nezapálila ani jezero benzínu uprostřed vyprahlé australské buše. Vždyť nenucené chvíle humoru zabraly méně stopáže, než Macyho holá prdel..(26.4.2012)

• - Film byl produkován pod pracovním názvem The Lonely Maiden. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v amerických městech Boston a Worcester. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru 25. května 2009 na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu. V listopadu téhož roku byl vydán na DVD. (Terva)