Staří a neklidní

Dokonalý zločin

Komedie / Krimi

USA, 2009, 87 min

• Olík

Trojka postarších muzejních hlídačů se nehodlá smířit s převozem expozice do dalekého Norska a tak se rozhodne, že si své nejmilejší exponáty ponechá ke své potěše. Lidi, to byla ale nuda – respekt trojici hlavních představitelů, ale jak bych to celé řešil já: k Macymu byl vybral nějaké zábavnější patrony například Tima Allena, Robina Williamse nebo Martina Lawrence, přidal bych kopu jednoduchých gagů a snad by se z toho dala ještě zachránit průměrná komedie.(22.11.2010)

Velice jednoduchá komedie, ale jedná se přece o umění (myslím tím ty dva obrazy a jednu sochu). Hvězdné obsazení z tohoto filmu dělá více než je. A proto jsem se na něj také podíval. Ikdyž mi Chris Walken připadá fyzicky trochu z formy, no ale zase to vynahradil Willam H. Macy se svým: "Viva, Grenada Libre!" - no to jsem se mohl potrhat smíchy. Upřímně tedy musím říct, že jsem věřil tomu, že ultimátní herecké obsazení tento film vytáhne výš než jak vypadá hodnocení. A upřímně říkám, že kdyby tam tito herci nehráli, dám hvězdy dvě a ani nemrknu.(20.5.2010)

Taková stařecká tuctová sranda. Dokonalé obsazení se ale utápí v naprosto nudném scénáři, který absolutně nereaguje na věk a zázemí svých hrdinů. Oni si prostě usmyslej že vykradou muzeum a pak to provedou - normální dobře naplánovanou akcí. Hotovo. Kdyby jim bylo dvacet a byli to děcka Dannyho parťáků, tak ta akce mohla bejt úplně stejná. Prostě naprosto klasický heist, jen bezdůvodně obsazenej hereckejma veteránama.(9.1.2012)

Freeman není tak špatný, pointa je také poměrně povedená, jen jedna věc mi vážně vadí. Všude kde je Freeman, tam musí být nějaká ta vykrádačka, jinak by si v něm Freeman ani neuprdl. On v tom prostě žije. Jde mu to docela od ruky, jenže už je toho vážně příliš. Ale abych se vrátil zpět k filmu, sranda občas je, sice trochu laciná a děsně céčková, ale člověk se zasměje a je štastný, že mu ten čas tak nějak uteče.Peter Hewitt zase natočil něco, co je přesně v jeho osnovách.(21.1.2010)

• Radiq

Suché jak frigidní frnda. Zasmál (teda usmál) jsem se u toho tak 3x, ale přesto to člověk chtěl vidět celý. Když to skončilo, říkal jsem si, že jsem to vlastně ani nemusel chtít vidět celý. Teď už vím, že to nechcu vidět celý. Ale už je pozdě. Kdo máte rádi minimálně jednoho ze zlodějů, tak se vám to možná bude líbit jak mě. Pokud jich máte rádi víc, tak možná i přidáte, ale na kvalitě toho filmu tím nepřidáte. Nikomu nic nepřidáte. Nepřidávejte zadarmo. Ale nepřidávejte ani s přidanou hodnotou. Přiměřeně, přiměřeně...(12.1.2010)

• - Natáčení probíhalo v amerických městech Boston a Worcester. (Terva)

• - Film byl produkován pod pracovním názvem The Lonely Maiden. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru 25. května 2009 na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu. V listopadu téhož roku byl vydán na DVD. (Terva)