Soukromé životy Pippy Lee

• USA The Private Lives of Pippa Lee (více)

Příběh jedné ženy, která se rozhodla, že nedopustí, aby život jen tak proplul kolem ní. Dvacet let žila jen pro svou rodinu, pečovala o svého stárnoucího manžela i děti. Děti odrostly, z manžela je moudrý starý pán a Pippa Lee objevuje znovu kouzlo sexu a něhy v náručí jiného muže. Pippa Lee (Robin Wright Pennová) vede na první pohled šťastný život. Je oddanou manželkou o třicet let staršího úspěšného vydavatele (Alan Arkin), se kterým má dvě odrostlé děti. Každý obdivuje její vyrovnanost a rád se jí svěří se svými problémy. Když se ale u jejího manžela objeví zdravotní potíže, na jeho naléhání se stěhují z manhattanského bytu do klidnějšího Connecticutu. Její život se smrskne na občasná setkání s novými přáteli Samem (Mike Binder) a Sandrou (Winona Ryderová) a především péči o manžela, který se jí víc a víc vzdaluje. Ovšem vše se změní příjezdem Chrise (Keanu Reeves), který se po čerstvém rozvodu vrací zpět. Pippa najednou začíná bojovat sama se sebou, probouzí se v ní svobodomyslná dívka, kterou kdysi byla a jež se proměnila ve frustrovanou ženu. Najde Pippa znovu samu sebe? (HBO Europe)

miki68cz

Obyčejně lidský příběh drží skvělým herectvím sama Robin. Příběh opravdu ze života, jenž nezná hranic a může se stát i Vám. Winona Rider vypadá jako studentka, Keanu je sympaťák se zbytečně velkou kérkou a Arkin zahrál více než přesvědčivě stárnoucího chlapíka. Krásná doprovodná muzika podtrhuje hloubku příběhu. DOPORUČUJI ()

Alementina

Netočit to Rebecca Miller, tak by v tom filmu asi nehralo tolik hvezd. Bohužel ani ony nezachranili to, že prestože příběh to není špatný, tak vyrazněji nezaujme. A přitom námět pěkný a Maria Bello v roli Pippyny matky je úžasná. Bohužel jsem to videla v dabingu a za dabing Keanu Reevese jsem byla schopna vrazdit pokazdy, kdyz promluvil. ()

jafuska

další melancholický film a takových filmů mám už opravdu dost, takže příště opravdu se podívám na něco jiného, ze začátku to bylo docela zmatené, v půlce ještě víc, a konec celkem depresivní, ani herci mě nijak neoslnily, takže ve zkratce nic moc, a ty procenta tomu opravdu patří, možná bych dala ak 50 procent, ale budiž ()

Faila

Románku s Reevesem bylo věnováno méně místa, než by si tenhle problém zasloužil. Ona jeho postava vůbec byla taková nijaká. Rovněž postava Winony Ryder byla lehce mimo mísu. Ale soužití s věčně nabručeným manželem a co to s manželkou může udělat, a stejně tak její minulost, byly zobrazeny poměrně věrně, uvěřitelně a zajímavě. A vůbec - styl vyprávění, herecké výkony či navozená atmosféra byly lehce nadprůměrné. ()

Radiq

V podstatě jsem se na to dival jenom kvuli tomu, že tam hrál Keanu Reeves a několik dalších dobrejch známejch herců. Ale to bylo asi to jediny, co na tom bylo zajimavy. Film to byl totiž nudnej a docela o ničem. Jo, nějakej děj to mělo, ale ten se mi ani za nehtem nezachytil, ani filmové ptačí hovínko na rameni mi nenechal, ani nic. Navíc tenhle film vynikal jednou věcí - strašnym českym dabingem, hlavně Reevese a toho synka Bena - takhle unyly hlasy, to je jak kdyby je dabovala mrtvola, všechno stejně, bez emocí, no hruza a děs. Pippa Lee sice nebyla žádná pipka, ani né moc trubka, měla divnej život a sama byla taky částečně divná, když byla náměsíčná, ale Robin Wright ani žádná jiná herečka, co má na čele víc než 5 řad vrásek, se mi nikdy nějak moc nelíbila... ()

• Natáčení probíhalo v americkém Connecticutu. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně 9. února 2009. (Terva)

Paní Day-Lewisová režíruje

Paní Day-Lewisová režíruje

11.02.2008

Odpočiňme si alespoň na jeden den od akčních krváků, hororů a komiksových filmů a dejme si jednu vztahovou tragikomedii. Ale tahle je opravdu ověšená hvězdami jako vánoční stromeček koulemi... ehm.… (více)