Adrénaline

Horor / Experimentální

Francie, 1990, 71 min

Opět jeden z naprosto neprávem zapomenutých a "ztracených" filmových počinů, který rozhodně stojí za pozornost!! Film je složen ze skladby kraťasů, které působí, jako by byly o 30 let starší, než jsou. Působí temně, bizardně, ošumtěle ... ale také vtipně!! Naprostá bizardnost až surealismus se mísí s brutalitou, černočerným humorem a násilím. Některé kousky vás doslova donutí políbit koberec (či linoleum, záleží, čím je váš byt vybaven) v křečích smíchu!! Tedy pokud máte alespoň určitý běžný smysl pro černý homor. Moji favorité jsou rozhodně "Vyhrál ste náš dům" a poslední kousek "box". To jsem nechápal a řval smíchy! Geniální, ujeté, bizardní, atmosférické, temné, šílené ... doporučuji všem!! ("bouračka na křižovatce" také stojí za to!! :-)) ).(30.10.2011)

Francouzi se filmových experimentů nikdy nebáli, a Adrénaline je toho skvělým příkladem. Podivuhodný slepenec třinácti krátkých povídek, na nichž se vyřádilo sedm (!) autorů, mezi nimi i Alain Robak, režisér povedeného gorefestu Baby Blood. Mnohdy se o příběhu nedá ani mluvit, ale co segment, to bizarnost. Některé jsou sice trochu slabší (shodou okolností se to týká těch černobílých), ale většina z nich je opravdovou lahůdkou pro milovníky černého humoru toho nejhrubšího zrna. Povídky jako Graffiti a Sculpture Physique útočí nebývalou silou na vaše bránice, naproti tomu Revestriction připomíná noční můru. Interrogatoire, Urgence a Corridor zase vynikají ostrou pointou. Je tak téměř nemožné, aby si každý divák nevybral tu svou. P.S: Flipnicovi díky za tip.(30.11.2011)

No povedzme. Keď je na filme niečo fakt skvelé, tak sú to tie zábery medzi jednotlivými poviedkami. Čo to bolo, peklo? Fakt cool! Zato kvalita poviedok klesá a stúpa od jednej ku štyrom hviezdam, raz som ani nechápal o čo išlo (bolo to asi tým, že poviedka nebola ukončená), a záver úplne mimo; navyše mal byť hororový a pritom opakovane vykrádal klasický vtip od Monty Pythonov. Experiment funkčný, atmosféra (paradoxne) výborná, zábava tak pol na pol(6.8.2014)

100% ujetost složená z bizardních krátkometrážních kousků. Jejich kvalita je ale nevyvážená za což musím dát jednu hvězdu dolů. I přesto jde o kvalitní nálož černýho humoru. A kdo nemá rád černej humor tak je rasista.(17.2.2018)

Parádní záležitost. Krom jednoho příběhu jsem se neskutečně bavil. Sem tam bizar, sem tam krutý buchec smíchu. :D Příběh v metru naprosto neskutečně natočen, geniální křižovatka, You win our house, Pravačka, levačka......95%(30.10.2011)

Naprosto parádní soubor krátkých nočních můr a " bad tripů", které sice většinou nejsou nijak přehnaně originální, ale je to taková prdel, že je to prostě radost. A musím říct, že u některých jsem se cítil dost stísněně, i když závěr byl vždycky pěkně černohumorný. Takže z mého pohledu ideální poměr.(2.11.2011)

Parádní zapomenutý kousek s bizardní jízdou.(19.9.2017)

• patho666

Poviedková blbosť plná slaboduchého humoru kde plusom je iba neprepálená stopáž, takže haha hihi a pápá.(5.2.2018)