poster

Adrénaline

Horor / Experimentální

Francie, 1990, 71 min

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • Flipnic
  *****

  Opět jeden z naprosto neprávem zapomenutých a "ztracených" filmových počinů, který rozhodně stojí za pozornost!! Film je složen ze skladby kraťasů, které působí, jako by byly o 30 let starší, než jsou. Působí temně, bizardně, ošumtěle ... ale také vtipně!! Naprostá bizardnost až surealismus se mísí s brutalitou, černočerným humorem a násilím. Některé kousky vás doslova donutí políbit koberec (či linoleum, záleží, čím je váš byt vybaven) v křečích smíchu!! Tedy pokud máte alespoň určitý běžný smysl pro černý homor. Moji favorité jsou rozhodně "Vyhrál ste náš dům" a poslední kousek "box". To jsem nechápal a řval smíchy! Geniální, ujeté, bizardní, atmosférické, temné, šílené ... doporučuji všem!! ("bouračka na křižovatce" také stojí za to!! :-)) ).(30.10.2011)

 • Bloody13
  ****

  Francouzi se filmových experimentů nikdy nebáli, a Adrénaline je toho skvělým příkladem. Podivuhodný slepenec třinácti krátkých povídek, na nichž se vyřádilo sedm (!) autorů, mezi nimi i Alain Robak, režisér povedeného gorefestu Baby Blood. Mnohdy se o příběhu nedá ani mluvit, ale co segment, to bizarnost. Některé jsou sice trochu slabší (shodou okolností se to týká těch černobílých), ale většina z nich je opravdovou lahůdkou pro milovníky černého humoru toho nejhrubšího zrna. Povídky jako Graffiti a Sculpture Physique útočí nebývalou silou na vaše bránice, naproti tomu Revestriction připomíná noční můru. Interrogatoire, Urgence a Corridor zase vynikají ostrou pointou. Je tak téměř nemožné, aby si každý divák nevybral tu svou. P.S: Flipnicovi díky za tip.(30.11.2011)

 • dr.horrible
  ***

  No povedzme. Keď je na filme niečo fakt skvelé, tak sú to tie zábery medzi jednotlivými poviedkami. Čo to bolo, peklo? Fakt cool! Zato kvalita poviedok klesá a stúpa od jednej ku štyrom hviezdam, raz som ani nechápal o čo išlo (bolo to asi tým, že poviedka nebola ukončená), a záver úplne mimo; navyše mal byť hororový a pritom opakovane vykrádal klasický vtip od Monty Pythonov. Experiment funkčný, atmosféra (paradoxne) výborná, zábava tak pol na pol(6.8.2014)

 • pornogrind
  ****

  100% ujetost složená z bizardních krátkometrážních kousků. Jejich kvalita je ale nevyvážená za což musím dát jednu hvězdu dolů. I přesto jde o kvalitní nálož černýho humoru. A kdo nemá rád černej humor tak je rasista.(17.2.2018)

 • cunesk8
  *****

  Parádní záležitost. Krom jednoho příběhu jsem se neskutečně bavil. Sem tam bizar, sem tam krutý buchec smíchu. :D Příběh v metru naprosto neskutečně natočen, geniální křižovatka, You win our house, Pravačka, levačka......95%(30.10.2011)

 • Vaklaf
  *****

  Naprosto parádní soubor krátkých nočních můr a " bad tripů", které sice většinou nejsou nijak přehnaně originální, ale je to taková prdel, že je to prostě radost. A musím říct, že u některých jsem se cítil dost stísněně, i když závěr byl vždycky pěkně černohumorný. Takže z mého pohledu ideální poměr.(2.11.2011)

 • Shanen29
  ****

  Parádní zapomenutý kousek s bizardní jízdou.(19.9.2017)

 • patho666
  *

  Poviedková blbosť plná slaboduchého humoru kde plusom je iba neprepálená stopáž, takže haha hihi a pápá.(5.2.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace