• Guzo

Zcela upřímně, Martin Lawrence je jeden z mých oblíbenějších herců, ale tahle role mu prostě nesedí a dělá ze sebe jenom trapáka. Celkově College Road Trip pro mě zachraňuje jenom Albert, naprosto masakrózní prasátko. Když mi ho autoři pošlou domů, dostanou 5 hvězdiček ;-) , takhle je to tak na dvě..(3.11.2008)

[6.5/10] Treba poznamenať že film sa drží typických amerických komediálnych prvkov, ktoré paradoxne niesú až tak moc zábavné. Obyčajný príbeh, afroamerické obsadenie až na dobrého Lawrenca moc nezaujme, ale on to zachranuje niektorými dobrými momentami pri ktorých sa dá zabaviť. Ale musím oceniť dobrú atmosféru, slušnú hudbu a krátku dĺžku ktorá filmu napomáha aby nešiel do zbytočných scén, bohužial v 80 minútach sa nájdu aj nudné a slabé scény. No aj tak sa nato pozeralo veľmi dobre.(1.2.2013)

Taakze, zo zaciatku to bolo take vseliake, ale ako komedia mi to moc nepripadalo, sem tam som mal stavy, ze to vypnem, lebo ma to nebavilo, ale posledna polhodina, tak ta stala za to, a ten koniec bol uuuplny kill. Zo zaciatku som si hovoril, ze tomuto filmu viac ako 2* nedam, ale postupne to naberalo grady a bolo to aj vtipne a hlavne ku koncu pekneee :)(7.12.2008)

Walt Disney uvádí... to je třeba si hned od začátku uvědomit aby si člověk správně nakalibroval měřítka očekávání. Takže rodinná komedie bez fekálního humoru a se špetkou "pohádkovitosti" (fyzika, biologie a logika ne vždy funguje tak jako v reálném světě). Přes tuto optiku je College Road Trip naprosto normálně stravitelná podívaná u které se zasmějete a otcové mající dcery si několikrát i souhlasně povzdechnou.(29.6.2012)

Tohle je velice příjemná a hlavně vtipná komedie na témata otcovské ochranitelské lásky a výběru vysoké školy. A je to naprosto úžasně zkombinováno dohromady, takže divák jako já, který má v oblibě rodinné komedie a road movie, se stoprocentně bude královsky bavit. A považuji za důležité zdůraznit, že jsem se nebavil jen v určitých chvílích, ale já se bavil téměř po celou dobu filmu, a to je pro mě znamení, že tahle komedie rozhodně není špatná. Zkrátka téma starostlivého otce, jemuž jeho holčička vyrostla v pubertální slečnu a on se za každou cenu snaží, aby studovala na univerzitě nejblíže domovu, je prostě téma velmi záživné, a pokud se k tomu přidá pár dobrých fórků a navíc se z filmu stane road movie, tak to prostě a jednoduše nemá chybu. Já zkrátka dobrou komedii a vtipný humor umím ocenit a zde Martin Lawrence skutečně prokazuje své nesporné komediální kvality. Prasátko jako domácí mazlíček je pak už spíše jen jakousi pomyslnou třešničkou na dortu (obzvláště když takové prasátko povečeří kávu z koše, kterou tam předtím vyhodil starostlivý tatínek, jelikož "jeho holčička je na kávu ještě příliš mladá"). Vtipných scén je zde opravdu mnoho a já se královsky bavil, proto neváhám sáhnout k vyššímu hodnocení a udělit zasloužené čtyři hvězdy.(26.4.2010)

• - Alberta hrálo celkem 11 prasat. (HappySmile)

• - Arnetia Walker je jen o 9 let starší než Martin Lawrence, přesto ve filmu hraje jeho matku. (HappySmile)

• - Na začátku filmu stojí prasátko Albert u obrázku s nápisem "SOME PIG" (nějaké prase). Je to odkaz na knihu Šarlotina pavučinka, kde jsou slova "SOME PIG" používána k rozlišení jedinečnosti hlavního hrdiny prasete Wilbura. (HappySmile)