VOD (1)

Melanie touží po nezávislosti, ale obhlídku vysokých škol, kterou chce podniknout s kamarádkami, jí překazí úzkostlivý otec. Cesta v doprovodu policisty rozhodně není to, co si dívky vysnily. V hlavních rolích americké komedie Martin Lawrence a Raven-Symoné.  Studentka Melanie končí střední školu a doufá, že konečně udělá první krok k nezávislosti. Naplánuje totiž „dívčí jízdu“ s nejlepšími kamarádkami a chtějí spolu navštívit potenciální vysoké školy, kam by se mohly přihlásit. Jenže to by nesměla mít přespříliš úzkostlivého otce, který je policejní inspektor a rozhodně nehodlá nechat jet dceru s kamarádkami samotné. Vyrazí s nimi jako doprovod a vysněný výlet se tudíž změní v dobrodružství plné smůly, nehod a zmatků. Americkou komedii natočil Roger Kumble s Martinem Lawrencem a Raven-Symoné v rolích otce a dcery. (oficiální text distributora)

Trailer

DivX

Náctiletá dceruška chce studovat co nejdále od rodičů aby nebyla pod dohledem ujetého a nedůvěřivého otce Martina Lawrence, který by ji nejraději dal na obyčejnou školu jen pár kilometrů od rodného domu aby jí mohl hlídat. Lehce nadprůměrná komedie, která určitě pobaví většinu z vás ale nenadchne starší generace. 65% (DĚJ *** VTIP *** VTIP ***) IMDb.com: 3,7/10 ()

lennyd

Melanie úspěšně ukončila střední školu, a logicky se rozhlíží po nějaké té vysoké. Pro výběr má ale trochu jiná kritéria než její otec. Pro něj je nejvíc důležitá vzdálenost od domova, aby mu milovaná dceruška neutekla nikterak daleko. A tak když si Melanie vybere poměrně vzdálenou školu, udělá vše proto, aby jí její výběr znechutil a přinutil jí nastoupit na jím vybranou školu ... Tak toto se opravdu moc nepovedlo. Nemám nic proti Martinu Lawrencovi (většinou), ale přijde mi, že si postupem času vybírá horší a horší filmy, ve kterých ze sebe dělá většího a většího debila. College Road Trip (ještě takhle zvolený název, aby snad evokoval pokračování vcelku vtipné komedie s Tomem Greenem) tomu téměř nasazuje korunu - tak hloupý film jsem dlouho neviděl. Námět (bohužel) nějakou tu zábavu sliboval, jenže jsem z ní neviděl ani ň. Ale jelikož se na všem má najít něco dobrého, tak i na tomto filmu jedna taková drobnost je - mé (jednoleté) dceři se hrozně moc líbilo to prasátko... ()

R-Fitch

Čekal jsem opravdu krávovinu, ale celkově jsem se docela příjemně a oddechově pobavil! Začátek filmu je "výchovně" výbornej, fakt pecka. Pak se ale rozjede zcela standartní a klasickej scénář, kterej v těhle filmech byl k vidění minimálně miliardkrát. No ale závěr je zase stylovej. Takže vlastně 60% je akorát. ()

Streeper

Hvězdička za námět, kde se probírá vztah mezi otcem a dcerou, takové typy filmů mám ráda, ale jinak je to děs. Po celou dobu se tam jen křičí, otec se chová jako despotický magor, který chce mít svojí dceru pod kontrolou, ta mu právě kvůli takovému chování nevěří. Naštěstí to má jen 80 minut, ale i tak to pro mě bylo peklo. ()

AdamesWWE

[6.5/10] Treba poznamenať že film sa drží typických amerických komediálnych prvkov, ktoré paradoxne niesú až tak moc zábavné. Obyčajný príbeh, afroamerické obsadenie až na dobrého Lawrenca moc nezaujme, ale on to zachranuje niektorými dobrými momentami pri ktorých sa dá zabaviť. Ale musím oceniť dobrú atmosféru, slušnú hudbu a krátku dĺžku ktorá filmu napomáha aby nešiel do zbytočných scén, bohužial v 80 minútach sa nájdu aj nudné a slabé scény. No aj tak sa nato pozeralo veľmi dobre. ()

• Arnetia Walker je jen o 9 let starší než Martin Lawrence, přesto ve filmu hraje jeho matku. (HappySmile)
  • Na začátku filmu stojí prasátko Albert u obrázku s nápisem "SOME PIG" (nějaké prase). Je to odkaz na knihu Šarlotina pavučinka, kde jsou slova "SOME PIG" používána k rozlišení jedinečnosti hlavního hrdiny prasete Wilbura. (HappySmile)