Reklama

Reklama

Películas para no dormir: Cuento de navidad

(TV film)
  • angličtina Films to Keep You Awake: A Christmas Tale

Obsahy(1)

V pobřežním městě v roce 1985 kamarádi Koldo, Peti, Tito, Eugenio a Moni narazili v lese na ženu oblečenou v kostýmu Santa Clause a uvězněnou v díře. Zatímco chlapec jde vše ohlásit na policii, ostatní se pokouší ženu vytáhnout Jenže se dozví, že žena je hledaná nebezpečná zlodějka, která ukradla z banky 2 milióny peset. Skupinka dětí se rozhodne, ženu ponechat v díře a vydírat ji, aby jim odevzdala všechny peníze. Kluci jsou také fandové filmu "Zombie Invasion" a rozhodnou se ženu transformovat do Zombie. Když ale žena unikne z díry, pomsta přichází.......... (LIVINGDEAD)

(více)

Recenze (35)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Byl jsem hodně zvědavý na tento díl od Paca (jednoho z autorů REC), protože si pořád myslím, že on je tím slabším režisérem z této dvojice a ani tentokrát mně nedokázal přesvědčit o opaku. Nechci sice tvrdit, že jde o vyloženě špatný film, ale když už jej zařadil mezi hororový žánr, tak bych očekával přece jenom trochu více. Po přečtení několika komentářů a jejich srovnávaní s „rodinným filmem“ musím s těmito lidmi souhlasit. První polovina mi přišla jako takový mix komedie a dramatu, kdy pětice výrostků tráví prázdniny díváním na filmy, jízdou na kole a poflakováním. No já to taky dělal, takže nic proti tomu, ale s hororem jsem se tu potkal jen v jejich TV. Když se na scéně objevila ona uvězněná žena, začal jsem se konečně bavit. Ne však po hororové stránce, protože ta mi nabídnuta nebyla, ale spíše co se komických prvků týče. Dětské vydírání a jejich naivita určitě stojí za pousmání, stejně jako ten brýlatý debílek ala Karate Kid. S druhou polovinou konečně dorazila i kapka napětí a trošku zhoustla i atmosféra. A to i přesto, že honička v parku diváka taky spíše rozesměje. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Komediální potenciál zůstal v tomto případě nevyužit a dokud se zombice povalovala v díře, šlo o příšernou nudu. Děti se mohly snažit jak chtěly, ale s tímhle scénářem a režií by si neproadili ani zkušení herci. Jak došlo na honičku, tak šla úroveň o něco nahoru, ale pořád si myslím, že tu byl velký prostor pro krkolomnější kousky, než kterých jsem byl svědkem. Nejlepší ze všeho byl tudíž samotný závěr a nebylo to jen díky tomu, že film končil. Čekal jsem víc. 35% ()

Reklama

mosnak 

všechny recenze uživatele

No panečku,to bylo,ale veledílo :-))) jeden z mnoha nadhodnocených filmů. Ženská,která je hledanou zlodějkou,spadne do nějaké díry v lese a místní fakani si s ní dělají prdel. Až když je pak začne honit se sekerou v ruce po zábavném parku,začínal mě tento španělský snímek bavit. Což trvalo asi 10minut. Dokázal bych si to představit jako někde náhodně puštěný film v nočním kině! 18% ...a prosím... žádná zombie tady není!!! ()

Ronaldo79 

všechny recenze uživatele

Plaza dobře navodil oldskůlový dojem, povedlo se i obsazení dětských protagonistů, které je bez chyby, a jak se z některých přibývající stopáží stávají čím dál horší parchanti, těšíte se, až je ta ,,hodná'' paní v jámě postupně naučí správnému chování. Považuji za škodu, že Cuento de navidad nedisponuje atmosférou či napětím, takhle je z toho jen nenudící snímek, který nenadchne. 5.5/10 ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Spíše dětské dobrodružství, než regulérní horor. Partička vychcaných spratků, co holdují filmovým krvákům, vydírají v lesích chycenou zlodějku v kostýmu Santy Clause. Netřeba snad dodávat, že to bude mít pro obě strany nedozírné následky. Plaza svůj kousek z televizního projektu Películas para no dormir pojal lehce a s humorem, takže oproti třeba Balaguerovi působí nečekaně krotce. A bohužel postrádá tu správnou vánoční náladu, jelikož bez sněhu a stromečku to snad ani nejde. Ale je to natočené pěkně, s přesně trefeným obsazením, a i té krve se dočkáme. Prostě neškodná zábava. ()

Zajímavosti (1)

  • Vyjma Rebecy (Maru Valdivielso) a herců v TV nelze ve filmu vidět obličej žádné dospělé postavy. Vždy jsou nějakým způsobem zakryty, např. schovány za novinami nebo za hranou obrazovky. (Zdroj: ČSFD)

Reklama

Reklama