Jugeodo haepi ending

Komedie

Jižní Korea, 2007, 94 min

Kyung-hoon Kang

Kyung-hoon Kang

Překvapivě hodně vtipné (v některých scénách jsem dostávala záchvaty smíchu), i když zároveň mírně morbidní, ale to patřilo k tomuto druhu humoru. Lepší čtyří hvězdičky dávám právě za velkou zábavnost, překvapivost a nečekanost. Ten malý kousek k pěti hvězdičkám chybí jen z důvodu mírné nevyrovnonosti, protože legrační scény sem tam střídají táhlé scény s minimem vtipu a děje, hlavně tedy v první třetině filmu. Umírněny začátek filmu se však dá omluvit, pak už se to veze a bláznivého humoru je až až. ~(4,3)~(23.12.2009)

Původní francouzský film se mi zatím nepoštěstilo zkouknout, ale Jugeodo haepi ending je film, který ničím zvláště nevyčnívá i když je zajímavý a vtipný, tak byl příliš sterilní, než aby mě vtáhnul naplno do příběhu a vyvolal tak u mě nekontrolovatelný záchvat smíchu na který jsem normálně u korejských komedií zvyklý, nenudil jsem se a dobře pobavil, nic víc nic míň . Scéna s Jukeboxem byla vynikající. Dobré 4 *. 70 %(11.4.2010)

Krásná a prestižní cenou čerstvě certifikovaná herečka – všichni po ní touží. Jsou Vánoce a ji čeká trojnásobná nabídka ke sňatku. Než se však rozhodne, pro koho vlastně tluče její srdce, mnoho jiných srdcí tlouct přestane. Jakkoli námět i název nasvědčuje opaku, Veselé zabíjení není jedním z těch „zlých“ jihokorejských filmů (Die Bad, Barking Dog Never Bite), nýbrž rozvernou vánoční komedií. Pravda, oproti jiným vánočním komediím je v téhle o nějakou tu mrtvolu více, ale když už nic jiného, muzikálově rozšafné závěrečné titulky vás přesvědčí, nakolik vážně to tvůrci celé mysleli. Jednotlivé „nešťastné náhody“ jsou výborně propojené a je jich dost, aby pokryly celou stopáž. Kvalita vtipů nikdy zbaběle nepodlézá předem stanovenou laťku, naopak si ji sem tam dovolí ladně přeskočit („Samara“ vylézající z televize) a jako všem jikorokejským filmům je i tomuto vlastní maximální formální vypiplanost. Začnou-li se vám během vánočních svátků zajídat české pohádky a kapří kosti, objednejte si suši a koukněte na tuhle relaxační delikatesu. V mžiku vám spraví náladu. 85%(7.1.2009)

Nemůžu si pomoct, ale od týhle komedie sem prostě čekal víc, sice se celkem často objevujou perfektní komediálním nápady, ale jako celek to nějak nedokáže úplně strhnout, aby se člověk bavil a se zaujetím čekal, co se za drsnej vtípek urodí dál, ale za scénku, kdy záběr plynule probíhá svisle skrz dům až na detektiva na záchodě a za tu s jukeboxem prostě musim hvězdičku přidat, to bylo perfektní(29.9.2008)

Tedy chvilemi jsem se hodne nasmal, ale opravdu hodne. Velmi vydareny korejsky remake francouzske komedie Serial Lover: Vraždí z lásky. Musim rict, ze tato skutecnost mi nebyla zprvu znama, ale neustale jsem myslel na to jak moc (v tom dobrem smyslu) mi tento film pripomina prave blaznive francouske komedie.(13.7.2008)