Pat a Mat: Věší krajinu

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 2003, 7 min

Marek Beneš

Je třeba rozlišovat epizody ze sedmdesátých a osmdesátých let a tvorbu v novém tisíciletí. Snad i ten nejobyčejnější laik musí vidět rozdíl.. tohle se už vážně veze hlavně na tehdejším úspěchu!!(6.8.2011)

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(11.1.2009)

joo, joo, dvakrát měř... ;) ...90%... k vidění zde: http://youtube.com/watch?v=wxIhMhROM64(13.1.2008)

Takový gejzír neopakujících se nápadů se jen tak nevidí. Absolutní špička, nejen animovaných krátkometrážních filmů.(6.2.2012)

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(12.11.2012)

Opět to vytáhl alespoň ten závěr... 70%(4.1.2012)

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(18.12.2008)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(22.3.2009)

No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

Kvůli jednomu obrazu rozmlácená půlka baráku :))(14.4.2013)

Klasická splašená montáž, následující rok však přišly lepší díly.(11.1.2011)

Sorry ale asi zde taky použiji přísloví: "Dvakrát měř a jednou řeš", ale vyřešíli to bravůrně:-) akorát si myslím, že jim tam bude v zimě trochu táhnout.....(18.12.2008)

Ano souhlasím s ostatními tady, je poznat značně nový rukopis a člověk dává vysoké hodnocení vlastně tak trochu ze setrvačnosti, což je chyba.(3.5.2012)

Pat a Mat jsou klasicky predstavitele ceskeho vseumelstvi :-). Kazdy dil je jasnym navodem jak danou cinnost pokud mozno nedelat. Jeden z nejlepsich vecernicku s krasnou animaci a vtipnou hudbou.(6.4.2011)

• Tominecek

Cyklus "Pat a Mat se vrací" - ocenění ELSA 2005 v kategorii "Původní domácí tvorba - Animovaný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií.(29.1.2009)

Pat a Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Tyhle novější epizody už sice úplně nedosahují kvalit těch "původních", ale pořád jsou zábavné, zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno.(2.3.2016)

Pat a Mat si pořídili do svého příbytku nový obraz a teď už jen zbývá někam ho pověsit. Aby tohle umělecké dílko správně vyniklo je důležité vybrat ideální pozici na zdi. To znamená takové místo, kde se bude krajinka nejen dobře vyjímat, ale zároveň i překryje paseku po nezdařených pokusech o zatlučení skoby. Spíše slabší díl, který recykluje zápletku ze starší a mnohem zábavnější epizody Pat a Mat: Obraz(29.9.2008)

Jeden z mých nejoblíbenějších "večerníčkových" seriálů, jednoduché, vtipné, poučné nejen pro děti. Jen nechápu proč na ČSFD hodnotíme každý díl zvlášť když je to evidentně seriál....?????(24.12.2008)

Novější díly už nejsou tak kouzelné jak ty začátky, ale pořád je to vysoká kvalita a doufám, že i s těmi posledními díly budu mít na co vzpomínat.(21.3.2013)

Tak tohle mě opět dostalo. Jak dva nešikovní šikulové věší obraz . Tohle nemá chybu. Opravdu.(6.3.2009)

<< předchozí 1 2