• xxlch

Tak todle ji filmík pouze pro velké fandy westernu.Jinak- pro ty nefandící je to nuda.(31.3.2011)

Film ze staré školy, v Technicoloru, se silným motivem odplaty s pachutí někdejší nespravedlnosti. Musím se ale přiznat, že jsem trochu tápal od okamžiku, kdy si Reb "vyměnil" totožnost s Martinem, kdo je vlastně kdo. Protože jakákoliv žánrová odchylka není u westernu zrovna moc vítaná, a náměty se tak dost často podobají sobě navzájem, zaujme i zdánlivý detail, jakým je poměrně kuriózní odlákání pozornosti protivníka při přestřelce pomocí kočky. Víc ale neprozradím.(14.5.2010)

I CAN'T DIE, NOT UNTIL HE'S DEAD!!! Co si budeme nalhávat tenhle film vytahuje nahoru vynikající Gary Cooper. Kdyby zde nehrál šel bych o hvězdu dolů, protože on je hvězda. Co jsem na filmu nepochopil byl Bryant Marlow. Jak takoví neschopný budižkničemu může být vůdcem, takové smečky krvelačných banditů? To i ta slečna co s nimi byla měla větší koule. A navíc Bryant nakonec skočí na ten starej trik s přišlápnutím kočičího ocasu. Vrchol. Závěrečná matematická přestřelka v haciendě, kde zvítězila přímá úměra: čím méně nábojů, tím menší pravděpodobnost úmrtí, je skvělé zakončení vcelku dost akčního westernu.(9.1.2015)