Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

Alojs

Milé, dojemné, vtipné, leč... začátek a konec fajn, to "mezi" poněkud divné a slátané... Existují lepší žánroví zástupci. Ačkoliv - důchodci v nich nehrají první housle. ()

HarqAlAda

Nečakane dospelé. Prekvapilo ma vybočenie od typicky štylizovaných animákov prispôsobených deťom - myslím že tie si týmto snímkom prídu na svoje menej ako povedzme pri Rodinke úžasných. Viac by sa mi páčilo spracovanie výhradne pre dospelých, oslovovanie detského diváka brzdí potenciál ktorý mohli tvorcovia z tohto snímku vytrieskať. Napriek tomu solídny animák za solídne 4 hviezdy. Deti vezmite radšej do skutočnej ZOO a toto si dajte keď zaspia ;) ()

UncleSam

Tenhle film má všechno! Je vtipný, napínavý, romantický, animovaný :) Většinou se mi při posledním zmíněném adjektivu vybaví "ujetá bláznivina pro děti s pár vtípkama pro dospělé", ale tenhle film nad ostatními jednoznačně vyčnívá. ()

Scraffy

Naprosto výborný film od Pixaru. Má to veľmi originálny príbeh a spoločne so super animáciou to dáva skvelý a blažený pocit. Super! ()

ŠpetaMarek

Mozna nejlepsi Pixar vubec? Vzdy mi pripadal ten zaporak udelany na silu, aby tam bylo nejake to dramo, ale ono by tam bylo i bez nej. I po 9 letech nadprumerna animace, nadherna kamera, uzasna hudba a celozivotni pravdy. Byl jsem pripraveny, ze me ten zacatek zase roztrha a on roztrhal. ()

macetoma

Náměť je určitě zajímavý. Ale něco tomu chybí. Stačilo mi to vidět jen jednou a víckrát to nemusím. Pixar se u mne dobře zapsal tituly Cars a Ratatouille. V Cars mě to dostal návrat Bleska pro rozbitého pana Kinga na dráze v posledním závodu. V Ratatouille zase návrat do kritikova dětství při ochutnání sousta "ratatouille". Vzhůru do oblak je pěkné, ale u mne to nezabodovalo, protože trpí absencí těchto "silných" momentů. ()

boombang

Krásné, milé a dojemné. Ale na Wall-E to bohužel prostě nemá. A pořádné vtipy tu také trošku chybí, i když pološílená ptačice Kevin a mluvící pes Dug se opravdu snaží. :-) ()

Elyene

Příjemný, místy posmutnělý animovaný příběh. V 3D velmi dobře zpracované. Pro fanoušky Pixaru nutnost! :) ()

Cahous

Uuzasne, ostatne jako kazdy animak od Pixaru. Tentokrat se ale dockame ponekud netradicniho filmu z teto dilny. Up je zpocatku smutny, uprostred temny a ke konci naslapany akci. A mezi tim vsim je spooousta barevnych balonku:-) O technickem provedeni je zbytecne se zminovat, zazitek umocnilo i 3D provedeni. Solidni dabing. ()

miki68cz

Díky bohu ještě existují umělci, kteří u práce myslí a kteří dělají umění pro lidi a ze života. Tenhle film je umění a jeho autoři jsou umělci !!!!!! I když se jedná o animovaný film, děj je hluboce citový, postavy rozvinuté, film je zábavný, milý a poučný i pro děti i dospělé. Upozorňuji na skvělý dabing (Brabec, Liška). Všimněte si - postava pana Fredricksena je přesnou kopií pana Wilsona (Walter Matthau) z filmu Dennis postrach okolí - že by skrytá pocta tomuto skvělému herci? Běžte na to všichni od 10 do 100 let. Budete se dobře bavit a o to přece jde ne ??? ()

LukeKiller

Pre mňa najslabší Pixar. Nostalgický a sentimentálny - na to sú pre mňa iné filmy ako animáky od Pixaru. Nebyť to z ich pera, tak 3*. ()

Asdas

Spoločne s Rodinkou Úžasných a Ratatouille najdospelejší animák aj keď s nejakým tým kompromisom pre detského diváka (vták+ pes+chlapec +"hovoriace psi") . Takmer dokonalosť(tento film bude rásť každou projekciou),krásna pestrofarebná animácia(džungla je dokonalá,voda je dokonalá,psi vyzerajú ako psi).Pixar nesklamal ale potešil. ()

matusb

NEUVERITEĽNÁ NÁDHERA, proste a jednoducho PIXAR. Niečo takéto som na plátne ešte nevidel a asi tak skoro neuvidím (aspoň kým si Pixarovci nevymyslia niečo nové ;-)) O čom to je? Poučiť, zabaviť a v prvom rade dojať. Poučiť tým aký je život krátky a ako ho nezabudnúť žiť, zabaviť nádherným príbehom, ktorý tvoria skvelé charaktery a dojať tak jednoducho a tak úprimne, že človek nemôže ostať bez sĺz. To o čo sa iné kvázidojáky snažia 2 predlhé hodiny, tento film dokáže v prvých 15-tich minútach a to stále nie je vštko. Proste parádna jazda a keď príde koniec, neostane nič iné len úsmev a pocit, že toto bolo krásne a naozaj to stálo za to. Jediné čo by sa dalo vytknúť, že UP naozaj nie je až tak pre deti, ale plne pochopia film len dospelí. A to si naozaj môžu dovoliť len v PIXARe! Myslím že nikomu nemusím pripomínať dokonalosť animácie a neísť na to v 3D je 10% zážitku dole. Takže už len chytiť sa kopy balónov a uletieť aj nad všetky hviezdy, ktoré hodnotenie tu na čsfd umožňuje :D 10* ()

fordhont

Filmy od Pixaru mě vždycky dostanou. Kromě dobrodružství a humoru se v nich totiž skrývá mnohem víc. Pixar nedělá jen filmy pro děti, ale pro celou rodinu. Navíc se českým dabérům daří výsledek pěkně vyšperkovat (zde mimo jiné např. Pavel Liška). Povedený byl i předfilm Polojasno. ()

ewing

Takto som sa v kine na animovanom filme uz dlho nenudil. obcas dobre hlasky a vela hluchych a dlhych miest ktore ma skoro prinutili odist z kina... ()

Elegnor

Začátek absolutně bezkonkurenční - život, vzpomínky a osamění starého muže - 100%, zbytek trošku zapletenej a některý dialogy a scény mi přišly až moc na-děti-zaměřený, ale za ten konec to musím odpustit - pixarovský animáky vždycky dokážou to, co se normálně nepovede ani hranýmu filmu - vehnat mi slzy do očí.. Možná jsem citlivka, ale tak to prostě je.. Navíc předfilm Partly Cloudy byl pro mě velice příjemným překvapením, i když jsem ho už viděl, jako rozehřátí působil velice pěkně ;) ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana