Stone of Destiny

všechny plakáty

Mladý škótsky študent práv Ian Hamilton (Charlie Cox) sníva o slobode Škótska. Po neúspešnej petícií sa rozhodne, že bolo dosť rečí a treba konať. Jeho plánom je ukradnúť symbol škótskej národnosti "Stone of Destiny". S pomocou ďalších troch rovnako zapálených komplicov sa vydávajú do Londýna, kde kameň leží pod korunovačným kreslom anglických kráľov.

Film STONE OF DESTINY založený na skutočných udaľostiach popisuje príbeh štvorice škótskych vlastencov, ktorým sa v roku 1950 skutočne podarilo kameň ukradnúť. (Dallas)

ThomasCrown

Možno sa to niekomu zdá prehnané, ale dávam maximálne hodnotenie. Nakoľko som bol v Škótsku a jednoducho som si túto krajinu zamiloval, nemôžem inak. Boj za slobodu je u nich aktuálnou témou už celé storočia a samotná túžba po slobode, nezávislosť a hrdinstvo z tohto filmu priamo srší. Pri sledovaní som sa cítil skvele a myslím, že o to ide. Mimochodom "Kameň osudu" je v skutočnosti presne taký ako vo filme;) ()

Dallas

Film výborný na nedeľné poobedné trávenie (mal som mexické placky). Nezataží hlavu, má sympatických hercov a pekný vizuál. Na druhú stranu sa mi to zdalo občas uťahané, čo je na to, že to má len niečo cez 90 minút asi zle. Tiež nečakajte nejaký briliantný plán lúpeže. Vlastne to bol asi najjednoduchší plán čo som videl. Jednoducho prišli a zobrali. To však nieje chyba filmu, kedže ten je založený na skutočnej lúpeži. Celkovo pohoda, len tých placiek som sa prejedol. 65% ()

sona123

Úsměvné. Partička patriotů se u piva hecne a rozhodne se ukrást z Westminsterského paláce v Londýně kámen, který pro Skoty mnohé znamená. Dodat tak trochu hrdosti a sebevědomí spoluobčanům (a snad tak i získat kus samostatnosti). Jestli takhle nějak to bylo, tak klobouk dolů, protože jak tahle ujetost mohla projít, nechápu. A pokud ano, 3x hurá a víc takových vlastenců, třeba i u nás. ()

jafuska

národní hrdost Skotska, ačkoliv moc neznám historii přesto se mě líbilo, jakou zarputilostí a hrdostí brání co jim patří, netušila jsem, že Skotsko by mělo vlastnit kámen, který je jejich symbolem, jako odpolední film dobrý, jako celovečerní film by už tak pozitivní hodnocení neměl, ale co na tom? bylo to sice jen průměrný film, ale to vůbec nevadí, navíc bylo filmem slyšet Skotská hudba, a tu mám fakt ráda, a to dodalo filmu taky dobrou atmosféru. ()

Lougle

Tenhle film tu byl v modrých barvách. Teď už není :) někomu se může zdát, že 5 hvězdiček je moc, ale mě tenhle film opravdu moc bavil a miluji irské/anglické prostředí. Bylo to hravé, vtipné a nějaká ta romantika také byla. Zábavnější film než se může na první pohled zdát. Doporučuji. :) ()

Sejkorka

Film STONE OF DESTINY založený na skutečných udaľostiach popisuje příbeh štvorice skotských vlastencov, kterým se v roce 1950 skutočne podařlo kameň ukradnúť. K filmu mě přivedla Američanka Kate Mara, , která tady hraje skotskou vlastenku. Asi se naučila přízvuk, což já nepoznám, byť jsem koukal na originál s titulky. Taky tu hraje Pipin z Pána prstenů Billy Boyd, V hlavní roli Charlie Cox (Hvězdný prach např.) Je to film na 70%, 3,5 * . ()