Průměrná old school komedie z prostředí zasněžené Aljašky s osvědčenou trojicí Crosby, Hope, Lamour. Pár vtipných míst, ale jinak spíš průměr.(10.7.2018)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Námět a scénář(31.5.2004)

Ačkoliv tento díl Roadovské série bývá fanoušky hodnocen jako jeden z nejlepších, já musím přiznat, že mě příběh dvou chlapů, kteří se snaží přežít na Aljašce, v porovnání se zbytkem série silně zklamal. Ano, má několik vtipných momentů, ale většinou se pouze snaží těžit z popularity předchozích dílů nebo prostě zavádí vše do takové absurdnosti, že už na to ani moje silně liberální smýšlení nestačí. Když Bob Hope v Maroku zpíval: "Nemáme strach, protože jsme si přečetli scénář a víme, že skončíme v pořádku doma," smála jsem se, když ale se v Utopii objevuje asi 5x během filmu producent snímku a prokládá ho svými komentáři, už je toho na mě trochu moc. Slabší tři hvězdičky.(26.9.2009)