poster

Hon na člověka (TV film)

 • Francie

  Chasse à l'homme (Mesrine), La

 • Slovensko

  Lov na človeka

Krimi / Drama

Francie / Německo / Švýcarsko, 2006, 92 min

 • honajz
  ****

  Dost slušná současná francouzská kriminálka, kde se sem tam i mihnou zbraně, aby bylo akci učiněno zadost, hlavní hrdina trochu vypadá jako šedovlasý Alain Delon, ale na rozdíl od něho postavě komisaře - i těm ostatním - člověk věří. Dobře zahrané, ve střední části pomalejší, ale jinak dobře natočené.(21.1.2008)

 • gudaulin
  ***

  Hon na člověka patří do kategorie tzv. zbytečných filmů. Je totiž prakticky o tomtéž, jako o dva roky později natočený Veřejný nepřítel č. 1, který měl ale podstatně větší rozpočet, lepší scénář, herecké obsazení, no zkrátka všechno. Hon na člověka není vyloženě špatný film, tak atraktivní námět, jako jsou životní osudy a konec nejslavnějšího francouzského gangstera všech dob Jacquese Mesrina, jednoduše musí přitáhnout pozornost, i kdyby se na filmu podíleli vyložení žabaři. ve své době byl Mesrine společenskou celebritou a nad jeho kousky si zoufali politici na nejednom zasedání francouzské vlády. Tím spíš ale je ze snímku cítit nevyužitý potenciál, byť se jedná o televizní projekt, kde člověk nemůže počítat s bůhvíjakou výpravou. Když se filmový fanda podívá na profil režiséra Sélignace a uvidí tu záplavu šedých políček, tedy v našich končinách zcela neznámých televizních projektů, pochopí, že od něj nemůže čekat zázraky. Nakonec tenhle film vypadá jako epizoda z nějakého seriálu s kriminální tématikou. Od podobného kousku bych čekal aspoň jednu skutečně napínavou akční scénu, přestřelku nebo honičku, a to očekávání bylo nenaplněno - a to rozhodně nejsem fanoušek akčních filmů. Celkový dojem: 55 %.(30.8.2009)

 • Terva
  ****

  Na televizní tvorbu je to velice povedené. Produkce - Alain Tortevoix. Kamera - Denis Rouden(28.7.2011)

 • borsalino
  ****

  Příjemné překvapení novodobé francouzské kinematografie. Příběh i zpracování na mě působilo trochu jako ze staré školy - od dobrého námětu, přes dobře profilované postavy až po přesvědčivé herecké výkony. Zároveň nechybí určitá syrovost a tvrdost, která dodává příběhu na realističnosti.(15.5.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace