poster

Měsíční krev (neoficiální název)

 • Velká Británie

  The Beast Must Die

 • USA

  The Beast Must Die

 • USA

  Black Werewolf

Horor / Akční / Mysteriózní

Velká Británie, 1974, 93 min

Režie:

Paul Annett

Scénář:

Scott Finch

Kamera:

Jack Hildyard

Producenti:

Milton Subotsky

Střih:

Peter Tanner
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Campbell
  ***

  Hodně zajímavý film, který bohužel doplácí na samotný vzhled. Prvních 50 minut je bez atmosféry a připomýná to, jak už bylo řečeno, seriály či akční filmy. Až po 50 minutě se dočkáme spíše hororu. Moc scén se samotným vlkodlakem nečekejte, ve finále jsem celkem čekal jak film dopadne a kdo je vlkodlak. Cushing podává jako obvykle dobrý výkon, nicméně se tu zas tak moc nepředvede. Zábavný průměrný béčko který nepotěší ale ani nezklame.(25.7.2015)

 • Morholt
  **

  Boháč se rozhodne chytit vlkodlaka. Pokryje svůj pozemek kamerami a mikrofony a sezve do svého sídla několik lidí, přičemž jeden z nich má být tou správnou kořistí. Akční začátek docela ušel, herci také nebyli až tak špatní, ale vesměs se jednalo o nudu. Víc než polovina filmu se věnuje trdlování po baráku a žvanění na vlkodlačí témata. Jestli jsem to dobře pochopil, tak divák má za úkol hádat, kdo to asi může být. Jenže mě to vůbec nebavilo. Něco dít se začalo až po hodině, ale pokud jde o vizuál samotného vlkodlaka, tak to mě zklamalo. Tvůrci se maskami ani nenamáhali. Nicméně vlkodlačích hororů je jako šafránu a tohle bych si dokázal představit jako remake. 25%(10.3.2018)

 • pepua
  **

  Mne naopak hudba jako ze seriálu Profesionálové navnadila a vybízela tušit akcí nabitý vlkodlačí film. Výběr hlavních postav mi pak také vůbec nevadil, naopak, postava prachatého černocha-vlkodlakobijce mi přišla sympatická. Problém je v tom, že po čtvrt hodině je po veškeré akci, a tím pádem i jakékoli další zábavě. Vyprávění o původu vlkodlaků, konverzace mezi lidmi ve skupině, ale i pátrání po vlkodlakovi samotném jsou hodně nudné a unavující. Velká škoda, doufal jsem, že se studiu Amicus podařilo natočit na tehdejší dobu nevšední film s takovýmto tématem. Alternativní název uvedený na imdb pak přímo odkazuje k postavě, která se ve vlkodlaka přeměňuje.(8.5.2009)

 • Koly
  *

  Experiment studia Amicus, který se, dle mého názoru, extrémně nepovedl. Už v úvodu filmu, který spíše připomínal epizodu ze seriálu PROFESIONÁLOVÉ než vlkodlačí horror, jsem začal větřit zradu. Ale po nástupu "hlavního hrdiny" už jsem bezpečně věděl, že je všechno v hajzlu. Vše se totiž točí kolem hodně bohatého negra, který kromě toho že je neuvěřitelně nesympatický, má zálusk na trofej v podobě vlkodlaka a tak sezve na své panství skupinu osmi lidí, z nichž jeden musí být vlkodlak. Provedení vlkodlaka je snad nejsračkovitější, jaké jsem kdy viděl (pouze velký černý vlčák s nějakou tou kožešinou připevněnou na těle, aby vypadal ještě větší). Největším zklamáním byl ale Peter Cushing. Jeho postava sice nabídne v úvodu hodně zajímavé vědecké vysvětlení "vlkodlačího problému", ale to je asi tak z jeho strany všechno. Cushing by přece ksakru neměl nějak přehnaně filozofovat, ale vzít do ruky pušku a toho vlkodlaka ulovit. Proto je to Peter Cushing! Pokud bych měl najít nějaký klad, tak je to asi snaha o originální přístup, kdy je divák přímo vyzýván, aby zkusil uhodnout, kdo je vlkodlak. Celkově je však THE BEAST MUST DIE sračka jako řemen a pro mě osobně hodně velké zlkamání.(3.12.2007)

 • vitekpe
  **

  Takova story ala radoby Agatha Christie, aneb parta lidi uzavrenych na rozsahlem sidle, a majitel se snazi prijit na to, kdo je vlkodlak. Film Vam jakoby da indicie k odhaleni teto osoby, a vy to mate na konci uhodnout...no nevim. Film me vubec nebavil. Alespon ze tam byla krasna cernosska Marlene Clark. ;)(5.3.2016)