Nejistota

Uncertainty

Drama / Romantický

USA, 2009, 101 min

• Psema

K čemu jsou charismatičtí a ke všemu i zatraceně schopní herci, když se musí promenádovat v natolik vyprázdněném bijáku, že je jeho zbytečnost nutno maskovat dvěma rádoby separovanými liniemi, na jejichž konci tkví pointa, která i těm pomalejším dojde nejdéle po pěti minutách. Ooooh ano, každé rozhodnutí vytváří odlišné lidské osudy, přičemž není vyloučeno, že se protichůdné cesty mohou jednou za čas protnout. Báječná myšlenka... všechno ostatní je ale zralé na skartovačku.(7.8.2010)

Spôsob akým bol tento film vytvorený bol skvelý - na začiatku hod mincou uprostred mostu a následne začínajú dva od seba nezávislé príbehy, ktoré symbolizujú dve strany mince. Len škoda, že tie príbehy neboli aspoň trochu v podobných črtách podobné, alebo aspoň kvalitou deju. Nedá mi to, aby som ich nehodnotil teda oddelene. "Zelený príbeh" bol pre mňa absolútne nezáživný, keďže sa celý točil len okolo rodinnej grilovačky a tajomstva o tehotenstve (hodnotenie: 1*). Avšak "žltý príbeh" bol omnoho zaujímavejší a hlavne dynamickejší, trochu zaúradovala aj chamtivosť a snaha o vydieranie, ale nejako sa to až príliš zamotalo a napriek skvelým plánom nič nevyšlo tak ako malo (hodnotenie: 4*). Oba príbehy však mali spoločný začiatok a koniec - na moste, kde sa rozhodovalo o ich budúcnosti. Ako vravím, myšlienka skvelá - len škoda, že to nebolo akosi viac prepracované (hlavne ten zelený príbeh).(16.8.2013)

• Marqta

Film, který ukazuje, kam nás dovede naše volba a jak moc záleží na tom, jak se rozhodneme. Zajímavé pojetí- formou sledování dvou příběhů najednou. A pak ústřední duo Levitt a Collins. Tím asi končí to, co bych na tomhle filmu shledala pozitivním. Oba příběhy jsou rozvláčně plynoucí a nic neříkající/ řešící. No, prostě mi tenhle film nějak nesedl a to i přes to, že se tam vyskytuje můj oblíbenec Levitt a že konec je celkem působivý.(6.1.2013)

• Olík

Nezávislý film, kterým se prolínají dva na sobě nezávislé příběhy ústředního mladého páru. První, zpočátku akční a plný napětí, ztrácející ke konci na dynamičnosti. A druhý, který je jenom takovým milým, neškodným rodinným barbecue, bez kterého by se film jako takový bez problémů obešel. I když si Joseph Gordon-Levitt nechá narůst vousy, stále vypadá jako v roli Tommyho Solomona z Takových normálních mimozemšťanů (což je asi jeho úděl) a Lynn Collins, tak ta byla příjemným překvapením.(2.6.2010)

Dva filmy v jednom. Trošku experimentálněji natočené drama o rozhodnutích a jejich následcích, postavené na jednom páru, krásné Lynn Collins a perfektním Josephu Gordon-Levittovi (těm dvěma by se fakt dalo věřit, že jsou spolu i v reálném životě..) Rozdělení pomocí barev bylo originální a dost mě bavilo hledat narážky na obě dvě linie. Ale kromě dvou hlavních představitelů už na filmu nic zajímavějšího nenajdete.(28.5.2010)