Al Pacino reinterpretuje jedno z najslávnejších diel Oscara Wildea, kontroverznú hru Salome. Vsádza pritom na mix dokumentu, fikcie a improvizácie s cieľom dotknúť sa podstaty príbehu a čo najúprimnejšie ho podať ľuďom. O čo vlastne pôjde? V hre Wilde originálne poňal biblickú látku o tom, ako Salome, dcéra Herodiadina, zatancuje kráľovi Herodovi a za odmenu si žiada hlavu Jána Krstiteľa. Pacinova verzia bude tragikomédiou v štýle jeho minulého uznanie zbierajúceho shakespearovského projektu RICHARD III. Vášnivým rozprávaním o ľudských prejavoch, čo v nás budú žiť do konca vekov- žiadostivosti, nenásytnosti, neovládateľnej túžbe, ženskej sile i o ženskom pohŕdaní či zrade. Tvorcovia sľubujú hĺbkovú sondu do náboženstva, politiky, násilia a sexuality. (murakamigirl)

klima777

Místy hodně americké, místy nepříjemně povrchní; místy strhující (Pacino při natáčení). Nemá cenu hovořit o zklamání; pouze jsme se minuli (čekala jsem hlubší ponor a také magický šerosvit θέατρον, dostala energií sršícího Alfreda, jehož uchopení Wildea je však příliš krotké a poplatné zažitým vzorcům a floskulím). A stejně je to dobrý film... ()

• Al Pacino má Heroda v malíčku, dokonale ho preskúmal na divadelných pódiách v New Yorku a Los Angeles. (murakamigirl)
  • Za hudbu je zodpovedný oceňovaný tvorca Jeff Beal, ktorý ma na svedomí napríklad skvelú titulnú tému a všetku hudbu, čo doprevádza kroky seriálového Adriana Monka a zhudobnil i Škaredú Betty. (murakamigirl)
  • Strih dostal na starosť Pasquale Buba, ktorý strihal aj Richarda III. (1996) a jeho výkon bol odmenený cenou za najlepší strih v dokumentárnom filme. (murakamigirl)