Spisovateľ Wilbur Gray (Peter Cushing) navštívi vydavateľa Franka Richardsa (Ray Milland) so svojou novou knihou. V nej sa snaží dokázať, že mačky sú skutočne diabolské stvorenia. Aby ho presvedčil, rozpovie mu tri príbehy z knihy, ktorá podporuje jeho tvrdenie. V prvom z nich, dá bohatá stará pani Malkinová (Joan Greenwood) vo svojej poslednej vôli prednosť mačkám pred príbuznými, čo sa nezaobíde v rodine bez istých nepríjemnosti. Druhý príbeh je o sirote Lucy (Katrina Holden Bronson), ktorá sa po smrti rodičov dostane do opatery k príbuzným. Jej jediným priateľom je mačka Wellington. Tú však nemá rada sesternica Angela (Chloe Franks). Posledný príbeh je o hollywoodskom hercovi Valentinovi Deathovi (Donald Pleasence), ktorý zinscenuje smrť svojej manželky, aby si mohol užívať s milenkou. Nepočítal však s jej mačkami. (beso74)

evilmind

Tři půlhodinové příběhy o ďábelských kočkách spojené společným vyprávěním o spisovateli (Cushing) s kočičí fobií jsem, coby majitel koček, samozřejmě shlédl s nadšením. První vypráví o bohaté kočkobábě, co odkáže veškerý majetek desítkám svých koček, namísto nezdárnému příbuznému. Ve druhém je kočka spíš jako proprieta při černé magii. A v tom posledním coby nástroj pomsty za neodhalenou vraždu, ten se mi asi líbil nejvíc. Spojující příběh mě moc nenadchnul, nicméně pointa byla pěkná, byť možná nepochopitelná pro lidi, co mají raděi psi. Bylo vidět, že donutit kočku k nějakému velkému hraní dle režisérových záměrů není nic snadného, přesně jak jsem očekával, a tak se občas budete spíš smát. Útoky v detailech jsou vždycky vycpanou prackou, skoky na služebnou v prvním příběhu sice vypadají efektně, ale přesto je zjevné, že na ní kočky někdo hází, a zuřivý střih to zachraňuje opravdu jen někdy. Příliš nepomáhá ani to, že některé záběry jsou v různých střizích použity opakovaně, hlavně v posledním příběhu. A o bod víc dávám za roztomilého bílého highlandera! :-) 7/10 ()

• Dej filmu sa odohráva v rokoch 1912 (poviedka o slečne Malkin), 1936 (príbeh herca Valentina Deatha), 1975 (príbeh siroty Lucy) a 1977 (hlavný príbeh spisovateľa Wilbura Graya). (beso74)