Hlavnou hrdinkou filmu je Stella, ktorá sa dlhší čas márne usiluje študovať herectvo, napokon ju však napriek očakávaniam prijmú na súkromnú školu Matteusza Gdulu. Stella je ctižiadostivá, ale nie veľmi talentovaná, kvôli čomu sa rýchlo stane terčom posmeškov ostatných spolužiakov. Jej jedinou priateľkou sa stane plachá Cecile. Od nej sa dozvie o Gdulovi, tajomnom zakladateľovi školy a jeho podivných vyučovacích metódach. V 70. rokoch prišli o život viacerí jeho študenti. Gdula spáchal samovraždu a jeho výučba bola zakázaná. Keď však jedna zo študentiek záhadne zmizne a z uzatvoreného, rozpadnutého krídla budovy sa začnú ozývať podivné zvuky, Stella začína tušiť, že Gdulove praktiky sa na tejto škole ani zďaleka neskončili. Teraz má len jediný cieľ: zúčastniť sa na Gdulovej vyučovacej metóde, a to aj v prípade, že by ju to malo stáť život... (ricci.s)

ghatos

No tohle je zjevení. Horor podle staré školy zkřížený z psychologickými podprahovými vjemy. Částečná artovost pod německou taktovkou tomu dává nevšední rozměr. Uhrančivé prostředí s výbornou hudbou a neodfláknutým dějem. Co si víc u hororu přát? 76%. ()

navorski

Pocta Dariu Argentovi, ne nepodobná Suspirii, pomalým tempem vypráví o cestě k "pravdivému" herectví, které zase může odkazovat k Srbskému filmu. Je to rozhodně povedený film. Je to ale spíš pomalé psychologické drama a thriller než horor. Bohužel pro mě. ()

Šakalík

Kdybych měl hodnotit jen prvních a posledních dvacet minut, bylo by to bez pochyby za pět. Film od počátku diváka doslova drtí fantastickou kamerou, výbornou hudbou a na německé poměry nevšední artovostí snímku, který se přitom nebojí krve a přináší výborný hororový zážitek. Jenomže záhy se začne děj nějak drolit a šmodrchat, prostřední hodina je strašně unylá a výborný dojem prvních dvou desítek minut je ten tam. Film má sice stále ten old-school nádech, trošku připomínající tvorbu Daria Argenta, jenomže z hlediska příběhu je vlastně úplně o ničem. V závěru se film naštěstí znovu vrátí k tomu, co ho zdobilo na začátku, a tak si divák nakonec přece jen odnese sugestivní zážitek, na který jen tak nezapomene. Je škoda, že si film neudrží vysokou laťku po celou stopáž. Kdyby totiž ano, jednalo by se o jeden z nejpůsobivějších hororových počinů posledních let. Každopádně příznivcům artových hororů vřele doporučuju. ()

MilkyA

tá tematika .. už mám plné zuby všetkých tých vôbec aj okrajových narážok na druhú svetovú vojnu, LSD, nemecké experimenty a v neposlednej rade učenia sigmunda freuda a podobné traumatoidy ... všetky tieto námety sa tak ťažkopádne prevaľujú na plátne už toľké roky a sú fakt nudné /alebo ťažko spracovateľné?/... hold zvykla som si čakať od hororov skôr srandu, istá dávka pozerateľnej stupidity tiež neprekáža, ale toto sa fakt nedalo ()

Vaklaf

Pro mě osobně ne úplně 100% bomba, ale rozhodně spokojenost. Giallo není úplně můj styl a moc do něj nevidím, ale dusnou atmosféru mám rád. Snad bych uvítal víc krutosti (už proto, že tu někde byly zmíněny Martyrs a to ne neopodstatněně, tak jsem na to, i podle děje, čekal), ale možná, že jsem jenom moc otrlej. Ale asi ne, chtělo to prostě víc zatlačit na pilu. Rozhodně ale očekávám druhé shlédnutí (což je samo o sobě +) a možná, že si k tomuhle filmu najdu ještě lepší cestu. ()

Ronaldo79

Zvláštní horor, tím nemyslím špatný jenom takový, který by se skvěle hodil a zapadl do ,,eighties''. Dost mi to připomínalo Daria, třeba hned jedna z prvních scén, kdy vyběhne poblouzněná dívka z baletní školy, je téměř totožná jako v Suspirii, je tedy jasné, kde tvůrce čerpal, ale mě to nevadilo, protože zbytek filmu disponuje znepokojivou atmosféru, má výborný hudební motiv, občas demetní chování postav, ale dalo se to. Celkově hodnotím jako nadprůměrný horor, který docení jen pár výjimek. 8/10* ()

bolan

Nechal jsem se nalákat nadšenými ohlasy hororových fajnšmekrů, ale očividně jsem uplně mimo. Asi to bude takzvaný klenot z umělý hmoty. Dvouhodinovej lacinej paskvil s neuvěřitelně blbými herci. ()

Harpy

No ja neviem, nepáčila sa mi tam tá nemčina, ja viem, holt, je to nemecký horor, ale proste nemčina nie je lahodiaca môjmu sluchu. Hlavná postava mi bola nesympatická, chovala sa ako krava. Hudba má u mňa + tá bola dosť good, prostredie školy a herecká tematika tiež + ľakačky boli fajn, ale koniec sa mi nepáčil, a spôsob ako to bolo natočené, mohlo to byť pútavejšie, napínavejšie a viac prepracované... chcela som dať pôvodne 3hviezdy, ale dala som tri aj lepším hororom, toto ma neoslovilo, do týždňa si už ani nespomeniem že som niečo také videla. Čakala som od toho trochu viac ()

Silviaxx

Nemôžem si pomôcť, ale ešte stále mám averziu na väčšinu nemeckých filmov. Len na základe samotných scén,kamery to je jednoducho vidno, že sú to oni. Ani tu to nebolo inak. Doteraz nejak extra nechápem, čo mi tento film mal vlastne povedať. Niektoré scény sa doslova míňali s mojou logikou a za najlepších môžem s čistým svedomím označiť asi tak posledných 5 necelých minút. ()

warrenur

Vynikajuce! Dej, napatie, gore, psychologia postav, i herci samotni. Velmi kvitujem tajomnu az temnu atmosferu, nalezite podfarbenu hudbou a tvrdou nemeckou dikciou niektorcyh starsich "divadelnikov". Predstavitelka Stelly si ma hned ziskala a od prvych minut ma pribeh pohltil. Pouzitie krutych metod "vyucby" i psychickeho natlaku je v skutku drsne a clovek ma tak trochu pocit ako pri legendarnych "naci experimentoch". Vobec som nepocitoval nadbytocnost alebo nevhodnost obsadenia niektorej z postav a teda na rozdiel od mojho "predrecnika" ani nikoho zo zenskeho hereckeho osadenstva. :) Mozno je to dane tym, ze som dlhe roky pracoval i v Rakusku, ci Nemecku, takze jazyk i tvare, aspon v tomto filme, su mi pirodzene. Ale spat k filmu. Napatie s plynucim dejom celkom hustlo, uzival som si riadne psycho. Suhlasim tiez, ze zaver je celkom masaker. Neviem presne, v ktorej casti filmu som zaznamenal urcite pocitove i dejove deja vu s kuskami Rhinoceros Eyes a Tesis, ktore spolu s tymto paradnym pocinom davam do pozornosti. Film mi skutocne sadol a s prihliadnutim na jeho vynimocnost a kvalitu davam plny pocet, hoci objektivne styri, styri a pol. :) ()

kkarx

Navnazen komentáři o vzkříšení génia v duchu Argenta jsem to musel vidět. Argento neměl v jistém období v rámci žánru konkurenci. Pak ovšem přišla druhá polovina 80. let a autorovi zjevně došly nápady a už to nebylo nikdy ono. Proč se o tom zmiňuji... Jistá podobnost s Argentem by tu byla, ovšem právě z období, kdy už točil jen špatné filmy :) Shrnuto, televizní zjev, neobstojní herci, tupý příběh (stejně tak hlavní hrdinka haha), zbytečné postavy, zzz gore, nuda. A jednoznačně filmu chybí prvek překvapení (tím se okrádá i o finále) - tak typický a nezbytný prvek gialla! ()

Rathalos

Nemci maju vyborne komedie,ale horory maju mega-sra*kove,obrovska takmer dvojhodinova nuda,ktora mi neskutocne pripominala film Suspiria,tiez za nic nestala,chvalabohu,ze aspon hlavna predstavitelka stala za hriech,inak by nebolo na co pozerat...:-) ()

KUFI odpad!

Nemeckej film = shit. Nemeckej horor = ultrashit. Giallo = superultrashit. Nemecky giallo = superultramegashit. Tim shitozni stupnice konci a dal uz je pouze prenos z poslanecky snemovny. Kdyz pominu ze uz samotny sledovani a poslouchani vychodnich nemcu je utrpenim samo o sobe, tak tu zustava nudnej a utahanej divno artovej film. ()

Polnoch

Naozaj originálne! Geniálny námet a vynikajúce spracovanie. Dej graduje až do veľkolepého finále, ktorým je krásne bizarné divadlo. ()

1985lula

Taká nemecká Suspiria, ktorá sa mi v tomto prevedení páčila asi o chlp viac. Ale netrúfam si tvrdiť, že by to bolo čistokrvné giallo...napriek tomu som nadšená a ten soundtrack bol vážne geniálny. ()

G04T

Tak tyhle magořiny já můžu! Tenhle super horor je odkaz na Suspirii a celkově na Argentovy filmy. Toho si můžete všimnout díky barvám, kameře a hlavně specifické hudbě. Lekačky fungujou a napětí taky, jen škoda toho konce. Ale jinak slušná jízda z Německa! ()

concoxtion

Dlouho jsem neviděl tak dobrej horror, naposled asi Livid. Skvělá atmosféra, halucinace.. Trochu mi to připomnělo Argentovu Suspirii (taneční škola x herecká škola). Jelikož německy neumím - díky Riccimu za titulky! ()

Binne

Otřesné je to do té doby, než si člověk uvědomí, že sleduje film. Chování hlavní hrdinky Stelly je v závěru natolik přirozené, že je uvěřitelná v každé situaci do níž je postavena. Zároveň se nejedná o žádnou prvotřídní bezduchou herečku ale o poměrně citlivého a vnímavého člověka, kterému záleží na druhých i na tom, co si o ní myslí. Snímek vůbec nepůsobí, jakoby byl natočen v roce 2011, nýbrž kamerou i střihem odpovídá spíše začátku milénia, možná konci devadesátých let. Samotná pointa, kterou se dozvídáme v závěru až tak skvělá není, dojem z celého snímku to naopak kazí. Na straně druhé, napětí ve snímku je všudypřítomné stejně jako nepředvídatelnost děje. Stella se ocitá ve světě vlastních traumat, kterým je nucena čelit, ačkoli si mnohé z nich ani nepamatuje. Čím zranitelnější je, tím je neschopnější se bránit hrůzným představám a pomalu se stává snadno ovladatelnou loutkou, která přitom toužila přesně po tom. Nahlédnout do nitra své duše a poznat každou stinnou stránku její osobnosti. Zbourat všechny pomyslné zdi a otevřít se tak světu nekonečných postav a tváří. ()