Pohřbené duše (TV film)

Drama / Thriller / Válečný

Velká Británie, 2006, 60 min

Chris Durlacher
  • dr.fish

Pilot bombardéru je po zranění umístěn na zotavenou. Má psychické problémy, začnou ho pronásledovat noční můry, výčitky svědomí z bombardování se zhmotňují. Vymyká se mu to z rukou, ztrácí pojem o čase i prostoru, kdo je přítel a kdo nepřítel. Dotud jsem děj pochopil. Napínavý thriller mne dvakrát uspal, ale nic mi stejně neuniklo, dotáhl jsem to do konce. Pokud měl snímek v hlavě diváka vytvořit zmatek, pak se zdařilo. Pokud tam byla skrytá myšlenka, nebo ložená nápověda, jsem pitomec, nenašel jsem. Úplně přesně jsem ani nepostihl důvod vzniku tohoto snímku. Alespoň atmosféra starého zámku se povedla. 50%(23.8.2014)

• greetchen

Příběh bez obsahu, postavy bez hloubky, hlavní hrdina bez výrazu. Ani tento film mě nepřesvědčil o tom, že by byl opěvovaný Robert Pattinson kdovíjaký herec. Hodnocení náctiletých fanynek možná tomuto snímku nasčítalo 61 %, ale nic to nemění na tom, že jde jen o 60 minut nudy, iritující hudby a nevyužité myšlenky. Aspoň že měli tvůrci soudnost se stopáží.(15.7.2011)

Ať mi po tomhle filmu už nikdo netvrdí, že Pattinson neumí hrát... Zahrát ochrnutého "šílence" se mu podařilo bezvadně! Po většinu filmu jsem nedokázala potlačit strach a napětí. Nakonec jsem ani nevěděla, jestli je Toby skutečně tak šílený, jak vypadá, nebo za to může někdo jiný.. Perfektní thriller v čele se skvělými herci a vynikajícím příběhem a atmosférou!! Jen mě strašně mrzí, že to netrvalo déle.. Z takového tématu by se dalo vytřískat mnohem víc, tak snad jen proto se neuchýlím k plnému počtu..(26.8.2012)

Bude to nějakou chvilku trvat, ale nakonec se Robert Pattison vymaní z role upíra. Upír mu sice přinesl velkou popularitu, ale módní hity jsou značně pomíjivé, proto vítám jakoukoliv jinou jeho roli, která mu v budoucnu může přinést daleko víc. V jedné scéně se tu Toby holí čerstvě nabroušenou břitvou. To považuju za skutečné umění, protože když to někdo neumí, tak se může rázem ocitnout na pravdě boží.(6.3.2011)

Skôr ako vyobrazením prepracovaného scenára je tento film cvičením kameramana a zvukára. A treba uznať, že sa im darí. Príbeh to tiež nie je márny, ktorý iný film vám ponúka čierne mory navrátivších sa vojakov z (akejkoľvek) vojny? Návratom sa totiž nič nekončí, pre mnohých sa možno práve tie skutočné muky ešte iba začali. A aj ten divný záver, pri ktorom chápem, že ho mnohí nemusia prijať, má svoje hlbšie opodstatnenie. Pattinson sa sem celkom hodí, je zaberaný často veľmi zblízka, počas jazdy kamery a z rôznych uhlov, je to proste jeho film.(15.5.2017)